Europos plaukimo čempionatas: Janušaitis iškovojo dar vieną medalį

Lietuvos rinktinės lyderis nenuvylė ir paskutinę čempionato dieną. Jis Lietuvai pelnė antrą apdovanojimą.

Vakar, paskutinę Europos plaukimo čempionato dieną, Vytautas Janušaitis iškovojo dar vieną medalį. 100 m kompleksinio plaukimo distanciją lietuvis įveikė per 58,42 sek. ir gavo „bronzą”. Tai buvo jau antras Vytauto apdovanojimas šiose Europos pirmenybėse. Sidabro medalį sportininkas pelnė už puikius rezultatus per 200 m kompleksinio plaukimo rungtį.

Kvalifikacinėse varžybose Janušaitis buvo ketvirtas (54,65 sek.), o pusfinalyje – trečias (53,94 sek.). Jis dalyvavo ir 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje, tačiau liko 23-ias. Vytautas baigė distanciją per 1:47,91 minutės.

Nesėkmės

Šeštadienį iš vyrų 50 m plaukimo krūtine rungties ir tolesnės kovos dėl medalių pasitraukė visi trys lietuviai. Sėkmingiausiai kvalifikacinėse varžybose pasirodęs Aurimas Valaitis finišavo 24-as (28,07 sek.). Edvinas Dautartas buvo 31-as (28,42 sek.), o Giedrius Titenis atplaukė paskutinis – 45-as (29,66 sek.). Į moterų 50 m plaukimo nugara pusfinalį nepateko ir Rugilė Mileišytė. Ji per kvalifikacines varžybas tarp 34 plaukikių liko 30-a (29,95 sek.). Pavelas Suškovas 100 m nugara nuplaukė per 54,68 sek. ir iškopė į pusfinalį, tačiau jame Lietuvos atstovas liko paskutinis. Nesėkmingai moterų 100 m plaukimo krūtine rungtį baigė ir Jekaterina Kiseliova. Ji distanciją įveikė priešpaskutinė – per 1:12,58 sekundės. 200 m peteliškės plaukimo kvalifikacinėse varžybose Paulius Andrijauskas buvo 25-as (1:59,80 min.), o Rimvydas Šalčius – paskutinis (2:05,23 min.).

Vakar 50 m laisvuoju stiliumi Rugilė Mileišytė nuplaukė per 26,68 sek. ir užėmė 37-ąją vietą. Net keturi lietuviai dalyvavo 50 m plaukimo peteliške kvalifikacinėse varžybose. Sėkmingiausiai čia pasirodė Rimvydas Šalčius (25,08 sek.) – finišavo 35-as. Paulius Viktoravičius (25,40 sek.) liko 37-as, Suškovas (25,70 sek.) – 38-as, o Mindaugas Margis (25,96 sek.) – paskutinis. Plaukdamas 200 m krūtine Dautartas nepateko tarp finalo dalyvių. Lietuvos plaukikas (2:12,88 sek.) buvo 22-as. Kiti du šios rungties kvalifikacinėse varžybose dalyvavę lietuviai pasirodė kukliau. Valaitis užėmė 26-ąją vietą (2:13,75 sek.), o Titenis – 32-ąją (2:17,88 sek.).

Šalins iš rinktinės

Rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Juozaitis nebuvo patenkintas plaukikų pasirodymu. „Trečią pirmenybių dieną jokių stebuklų neįvyko. Nelabai gerai atrodėme. Mūsų jauniklis (Titenis – aut.) negalėjo gerai plaukti – jam kažkodėl nesiseka. Norėčiau išskirti panevėžietį Andrijauską, kuris plaukdamas delfino stiliumi pasiekė asmeninį ir Lietuvos rekordą, – kalbėjo Juozaitis. – Dautartas su Valaičiu parodė savo lygį, Suškovas – nelabai. Šalčius taip pat nedemonstravo gerų rezultatų, tačiau jis į čempionatą vyko po ligos. Abi merginos irgi nieko gero nepasiekė”.

Po šių pirmenybių keli plaukikai neteks vietos rinktinėje. „Žiūrime į tuos, kurie pasiekia asmeninius rezultatus ar yra netoli jų. Jei matome, jog nieko nebus – braukiame iš rinktinės. Per šį čempionatą pamačiau, kad 2-3 žmonės neatlaiko tokio krūvio, todėl teks priimti jaunesnių vyrų. O kandidatų jau esu numatęs, – tvirtino Juozaitis. – Nenorėčiau įvardyti, kas paliks rinktinę. Reikia palaukti, kol baigsis visas pasirengimo ciklas”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .