Vilniaus „Lietuvos rytas” – Vitorijos „Tau Ceramica” 65:63

Vilniaus „Lietuvos rytas” laimėjo 65:63, bet ši pergalė prilygo pralaimėjimui. Tam, kad laimėtų būtinu 8 taškų skirtumu, vilniečiams ketvirtajame kėlinuke pritrūko jėgų. Į atkrintamąsias varžybas iš šios grupės pateko Maskvos CSKA ir Vitorijos „Tau Ceramica”.

Pirmasis kėlinys prasidėjo Vilniaus komandos klaidomis – puolime prasižengė R.Javtokas, kitos atakos metu sužingsniavo M.Nielsenas.

R.Štelmaherio ir S.Jasaičio tritaškiai išvedė vilniečius į priekį 8:6.

Kiek apsnūdusius „Lietuvos ryto” sirgalius pažadino galingas R.Javtoko dėjimas po aštraus M.Nielseno perdavimo.

Vitorijos klubą iš vėžių išmušė kieta vilniečių gynyba – du kamuolius iš eilės perėmė F.House’as, R.Javtokas blokavo L.Scola metimą.

Sėkmingas žaidimas gynyboje leido padidinti persvarą iki 7 taškų 21:14.

Didžiausias nerimas – trys R.Javtoko pražangos.

Vitorijos „Tau Ceramia” komandoje taškus rinko L.Scola ir T.Hansenas – pelnę atitinkamai 6 ir 5 taškus.

Triuškinančiu dėjimu kėlinuką užbaigė P.Čiukinas 24:16.

Sėkmingą pirmąjį kėlinuką aptemdė R.Štelmaherio trauma. Kaip pranešė komandos treneriai, klubo įžaidėjui trūko kojos raumuo.

Netekę tris pražangas surinkusių R.Javtoko ir F.House’o, vilniečiai kovojo pagirtinai – P.Čiukinas prie gražaus dėjimo pridėjo du įspūdingus blokus, T.Delininkaitis varė baskus į neviltį dviem taikliais tritaškiais.

„Siemens” tribūnos iki maksimumo įkaito po triuškinančio F. House’o dėjimo 34:18.

Po taiklaus T.Delininkaičio tritaškio vilniečiai pasiekė didžiausią persvarą iki didžiosios pertraukos 37:20.

Kėlinio pabaigoje neatsakingai gynyboje sužaidus M.Bakeriui, baskai po C.Jacobseno bei L.Ukičo dvitaškių sumažino skirtumą iki 12 taškų.

Trečiasis kėlinukas prasidėjo trečiąja ir ketvirtąja Vitorijos klubo vedlio L.Scola pražangomis.

P.Čiukinas gynyboje stovėjo lyg mūras – asmeninę statistiką papildė ketvirtu blokuotu metimu.

Kieta Vilniaus „Lietuvos ryto” gynyba reikalavo aukų – M.Nielsenas surinko keturias pražangas. Jį pakeitęs A.Šležas taikliu tritaškiu nutraukė „sausą” dviejų minučių atkarpą – 52:41.

Susirinkusius sirgalius ant kojų pakėlė triuškinantis R.Javtoko dėjimas po tikslaus M.Bakerio perdavimo.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo kiek neįprastai – 5 taškus iš eilės pelnė M.Bakeris.

Nesėkmių lietus tęsėsi – šlubčiodamas aikštę paliko R.Javtokas. Tačiau neilgam – grįžęs į aikštę blokavo L.Scola metimą.

Iniciatyvos varžovų gretose ėmėsi T.Hansenas, pelnęs 6 taškus iš eilės.

Nesklandumų sukėlė rungtynių švieslentė, „atėmusi” iš vilniečių tašką – vietoj 63 turimų taškų švietė 62. Kiekvienas taškas šiose rungtynėse – aukso vertės. Po ilgų diskusijų taškas buvo grąžintas „Lietuvos rytui”.

Netikėtas stabtelėjimas labiausiai paveikė A.Šležą, kuris prarado du kamuolius.

6 taškų persvara (65:59) iki paskutinės atakos kėlė dar didesnę įtampą. S.Jasaitis prametė iš toli. Vilniečiams prasižengus, P.Prignioni pataikė abi baudas – 65:61. T.Delininkaitis prametė abi.

„Lietuvos rytui” taškus pelnė: M.Nielsenas 10, T.Delininkaitis 9, R.Javtokas, P.Čiukinas, A.Šležas ir F.House’as po 7, R.Štelmahers 6.

Vitorijos „Tau Ceramica”: T.Hansenas 18, L.Scola 15, K.Davidas 11.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Vilniaus „Lietuvos rytas” – Vitorijos „Tau Ceramica” 65:63"