Futbole stebuklų būna

Panevėžio „Ekranas” 4:3 įveikė Vilniaus „Žalgirį”, iki 82-osios minutės pirmavusį 3:0. Taip sekmadienį sensacingai baigėsi Lietuvos A lygos futbolo pirmenybių 29-ojo turo rungtynės.

„Per pirmą kėlinį, kai pralaimėjome 0:2, maniau, kad varžybas baigsime lygiosiomis. Bet kai žalgiriečiai įmušė trečią įvartį, atrodė, vilčių jau nėra. „Žalgiris” 80 minučių žaidė geriau, bet rungtynių pabaigoje mūsų futbolininkai pademonstravo tikrų kovotojų savybes. Tokios rungtynės būna nedažnai”, – pergale džiaugėsi „Ekrano” strategas Virginijus Liubšys.

Pasak panevėžiečių trenerio, po dviejų „Ekrano” įvarčių „Žalgirio” futbolininkai atrodė visiškai sutrikę. 82-ą minutę žalgiriečių vartininkas Ernestas Šetkus baudos aikštelėje pargriovė Povilą Lukšį, o skirtą baudinį įmušė Mantas Savėnas. Po trijų minučių gynėjas Arūnas Klimavičius pirmas suskubo prie kamuolio, kai šis po Ruslano Michalčuko smūgio atšoko nuo virpsto. 89-ą minutę Savėnas tolimu smūgiu rezultatą išlygo, o jau per kompensuotą teisėjo laiką Michalčukas „Ekranui” išplėšė pergalę.

Aštuonis turus pralaimėjimo kartėlio nepatyręs „Žalgiris” po fiasko Panevėžyje iš ketvirtosios vietos smuktelėjo į septintąją poziciją.

Trečiojoje vietoje įsitvirtino Vilniaus „Vėtros” futbolininkai – per atkaklų sostinės klubų derbį 1:0 jie įveikė „Vilnių”. Pergalę lėmė nuo antrojo pradžios rungtyniavusio saugo iš Makedonijos Dejano Milošeskio baudos smūgis 62-ą minutę, nors šiame epizode nelabai sėkmingai sužaidė „Vilniaus” vartus gynęs lenkas Maciejus Kijewskis. Pagrindiniam „Vėtros” vartininkui Vaidui Žutautui dėl kojos traumos rungtynės baigėsi pirmo kėlinio viduryje. Jį pakeitęs jaunasis Arvydas Kacinkevičius sužaidė nepriekaištingai – keletą kartų išgelbėjo komandą nuo įvarčio, taip pat ir per kompensuotą teisėjo laiką.

„Vėtros” treneris Aleksandras Tarchanovas pabrėžė, jog tai buvo lygių varžovų dvikova, nes „Vilniaus” komanda pastaruoju metu pagerino savo žaidimą.

Prie pirmaujančių komandų grupės priartėjo „Šiauliai”. Jų legionierius iš Ukrainos Ilja Galiūza Kaune į Kėdainių „Nevėžio” vartus įmušė tris įvarčius.

Rytoj vyks Lietuvos futbolo federacijos taurės turnyro atsakomosios pusfinalio rungtynės. Panevėžyje žais „Ekranas” ir „Vilnius” (pirmasis mačas baigėsi 2:2), Klaipėdoje – „Atlantas” ir „Sūduva” (pirmoji dvikova – 1:1).

Turo statistika

KAUNAS – ATLANTAS 1:1 (0:0)

Įvarčiai: 1:0 Rodriguezas (66), 1:1 Žvingilas (85).

EKRANAS – ŽALGIRIS 4:3 (0:2)

Įvarčiai: 0:1 Morinas (15), 0:2 Labukas (33), 0:3 Bursukas (58), 1:3 Savėnas (82, iš 11 m), 2:3 Klimavičius (85), 3:3 Savėnas (89), 4:3 Michalčukas (90+3).

VĖTRA – VILNIUS 1:0 (0:0)

Įvartis: 1:0 Milošeskis (62).

NEVĖŽIS – ŠIAULIAI 2:5 (1:3)

Įvarčiai: 0:1 I.Galiūza (19), 0:2 I.Galiūza (27), 0:3 Ščekotilinas (33), 1:3 Daunoravičius (41), 2:3 Stankevičius (69), 2:4 Ščekotilinas (71), 2:5 I.Galiūza (81, iš 11 m).

SŪDUVA – ŠILUTĖ 2:0 (2:0)

Įvarčiai: 1:0 Urbšys (3), 2:0 Abramenka (45).

10. Šilutė 29 3 3 23 20:62 12

Rezultatyviausi žaidėjai: I.Galiūza (Šiauliai), Savėnas (Ekranas), Kuznecovas (Vėtra), Velička (Kaunas) – po 14 įvarčių, Lukšys (Ekranas) – 13.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , .