SEB BBL finale – Vilniaus „Lietuvos ryto” triumfas

SEB BBL turi naują karalių. Taline vykusiame Baltijos krepšinio lygos finale Vilniaus „Lietuvos rytas” 86:74 įveikė čempiono titulą gynusį Kauno „Žalgirio” klubą.

Naudingiausiu finalo žaidėju pripažintas F.House’as, į varžovų krepšį įmetęs 14 taškų.

Mažajame finale Šiaulių „Šiauliai” 76:59 nepaliko vilčių Kėdainių „Nevėžio” ekipai. Šiaulių klubas antrus metus iš eilės tapo trečiąja pagal pajėgumą Baltijos krepšinio lygos komanda.

Vilniaus „Lietuvos rytas” – Kauno „Žalgiris” 86:74

Pirmojo kėlinio pradžioje tritaškiais apsikeitė V.Ginevičius ir M.Nielsenas. Į R.Javtoko dvitaškį T.Beardas atsakė galingu dėjimu.

Kauno „Žalgirio” žaidimo ritmą gadino K.Andersonas – prarastas kamuolys, techninė pražanga.

F.House’o triuškinantį dėjimą pakeitė galingas S.Serapino blokas, auka – S.Buškevicas.

Vilniaus komandos vedliais buvo M.Nielsenas ir F.House’as, pelnę atitinkamai 10 ir 8 taškus. Po pastarojo prasiveržimo vilniečiai pirmą kartą pasiekė dviženklį pranašumą 22:11.

Kauno klubas į tai atsakė klaidomis – puolime prasižengė S.Jankūnas, kamuolį prarado R.Freemanas.

Paskutinę kėlinio minutę 5 iš eilės pelnyti S.Jasaičio taškai padidino persvarą iki rekordinės 16 taškų persvaros pirmajame kėlinyje – 29:13.

Dar vienas Kauno „Žalgirio” sutriuškinimas?

Antrajame kėlinuke iniciatyvos ėmėsi Kauno aukštaūgiai – T.Beardo tritaškis, D.Lavrinovičiaus dvitaškis neleido kapituliuoti dar iki didžiosios persvaros.

Vilniaus „Lietuvos ryto” komandoje lyderio vaidmens ėmėsi T.Delininkaitis, pelnęs 5 taškus iš eilės.

„Žalgirio” gretose pusę komandos taškų pelnė T.Beardas. Vienas lauke ne karys.

Tai supratęs iniciatyvos ėmėsi V.Ginevičius, pelnydamas 5 taškus iš eilės.

Pavydėtiną taiklumą demonstravo M.Nielsenas, pataikęs 3 tritaškius iš tiek pat mestų. Iš viso Vilniaus klubas per pirmąją žaidimo pusę pataikė 7 tritaškius, kauniečiai – 3.

Trečiojo kėlinio pradžioje vilniečiai demonstravo kietą gynybą – varžovų metimus blokavo M.Nielsenas, F.House’as ir S.Jasaitis.

Po taiklaus D.Lavrinovičiaus tritaškio „Žalgiris” pirmą kartą nuo pirmojo kėlinuko vidurio sumažino skirtumą iki vienženklio skaičiaus 39:47.

Dar labiau Kauno klubui priartėti leido 4 iš eilės pelnyti K.Andersono taškai 43:49.

Antroje kėlinio pusėje abi komandos rado savo lyderius – vilniečių gretose komandą tempė T.Delininkaitis (8 taškai), kauniečių – R.Freemanas (7 taškai).

Baudos aikštelėje karaliavo R.Javtokas, dviem galingais dėjimais gniuždęs varžovų gynybą.

Ketvirtajame kėlinyje rungtynių baigtį nulėmė du taiklūs A.Šležo tritaškiai, leidę padidinti pranašumą iki saugios 18 taškų persvaros 74:56.

Nesėkmingas „Žalgirio” rungtynes dar labiau aptemdė D.Lavrinovičiaus paskutinės atakos metu gauta kairiosios plaštakos trauma.

„Lietuvos rytas”: R.Javtokas ir M.Nielsenas – po 16, F.House’as ir A.Šležas – po 14, T.Delininkaitis – 13.

„Žalgiris”: T.Beardas – 24 taškai, D.Lavrinovičius – 17, K.Andersonas – 13, R.Freemanas – 10, V.Ginevičius – 8.

Šiaulių „Šiauliai” – Kėdainių „Nevėžis” 75:59

Pirmojo kėlinio pradžioje „Nevėžio” krepšininkai, vedami M.Česnauskio, pelniuso 7 taškus ir G.Maceinos (4 taškai) laimėjo atkarpą 11:4.

Šiaulių krepšininkai skaičiavo klaidas – komandos kapitonas V.Pauliukėnas per 5 žaidimo minutes suklydo 2 kartus, visa komanda per pirmąjį kėlinį – 7.

Antroje kėlinuko pusėje iniciatyvos ėmėsi A.Danusevičius, pelnęs 5 taškus iš eilės bei A.Mažutis, pridėjęs 4. Laimėta atkarpa 9:0.

Sėkmingo komandos draugų žaidimo įkvėpti antrojo kėlinio pradžioje taikliais tritaškiais „Šiaulių” komandos persvarą didino T.Klimavičius, D.Pakamanis ir M.Ruikis.

Į tai Kėdainių „Nevėžis” atsakė klaidomis – suklydo Ž.Stankus, G.Sirutavičius bei R.Adomavičius. Po taiklių T.Klimavičiaus, A.Mažučio, A.Jomanto dvitaškių šiauliečiai pasiekė didžiausią pranašumą pirmoje rungtynių pusėje 37:29.

Kėlinio pabaigoje po G.Maceinos tritaškio ir M.Janišiaus dvitaškio „Nevėžis” priartėjo iki 2 taškų (36:38). Jų entuziazmą prislopino taiklus D.Pakamanio tritaškis paskutinėmis antrojo kėlinuko sekundėmis.

Po didžiosios pertraukos taikliais T.Klimavičiaus, D.Pakamanio dvitaškiais bei A.Jomanto ir M.Ruikio tritaškiais šiauliečiai, spurtavo 14:2 ir padidino persvarą iki 17 taškų 55:38.

Ketvirtajame kėlinyje – A.Jomanto benefisas. „Šiaulių” komandos lyderis, per paskutiniąsias 10 minučių pelnęs 9 taškus, neleido suabejoti Šiaulių komandos pranašumu.

„Šiauliai”: A.Jomantas 20, A.Danusevičius 13, T.Klimavičius ir D.Pakamanis – po 12.

„Nevėžis”: M.Česnauskis 13, M.Janišius 10, G.Maceina ir Ž.Stankus – po 9.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , .