Ir šiuolaikinės šeimininkės ruošia atsargas žiemai

Vasarą ir rudenį, kai nuimamas gausiausias vaisių, uogų ir daržovių derlius, pats metas ruošti jų atsargas žiemai. Tačiau šiuolaikinės šeimininkės vis rečiau verda kompotus ar gamina uogų drebučius, konservuoja agurkus ir grybus. Kam vargti, jei visko parduotuvėse pilna. Vis dėlto žinomos Lietuvos moterys dar neužmiršo, kaip verdamos uogienės ir raugiami agurkai.

Konservavo agurkus

Seimo narė Irena Degutienė tikina, kad jau seniai neruošia atsargų žiemai. Tačiau šiemet netikėtai užsikonservavo net 30 litrų agurkų. „Nuvažiavau per atostogas pas mamą į Druskininkus. Žiūriu, pilna tuščių stiklainių. O čia kaimynas, turintis didelį šiltnamį, pasiūlė pigiai nusipirkti agurkų. Galvoju, kodėl gi ne, bus skanu žiemą“, – pasakoja politikė.

Ji agurkus ruošė pagal savo mamos receptą. Jis labai paprastas – nereikia stiklainių sterilizuoti. Litrui vandens reikia imti 1 valgomąjį šaukštą druskos, gautą sūrymą užpilti ant į stiklainį sudėtų mažų agurkėlių, pridėti krapų, česnakų, krienų, vyšnių lapų ir kitų žalumynų, kuriais paprastai gardinami rauginti agurkai. Po to stiklainius uždaryti sandariai priglundančiais plastmasiniais dangteliais. „Puikiai išsilaiko, net šaltai nereikia padėti. Agurkai būna traškūs ir gaivūs“, – aiškina I.Degutienė.

Anksčiau, kai vaikai buvo mažesni, Seimo narė virdavo ir uogienes: vyšnių, braškių, bruknių su kriaušėmis. Dabar nebėra kam jų valgyti – nei I.Degutienė, nei jos vyras Gediminas uogienių nemėgsta, vengia valgyti saldumynus. Be to, jei prireiktų, jų visuomet galima nusipirkti parduotuvėje, nebėra prasmės vargti.

Mėgsta paprikų salotas

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė savo sode užsiaugina daug daržovių. Paprastai jas konservuoja tradiciniais metodais. Agurkus – marinate, išvirtame iš 1 litro vandens, šaukšto druskos, 50 gramų cukraus ir tiek pat acto, kuris supilamas vandeniui užvirus. Į marinatą dar deda krapų ir česnako. Pikantišką prieskonį suteikia šaukštelis garstyčių grūdelių.

Taip konservuoja ir pomidorus. Galimas variantas – į trilitrinį stiklainį dėti pusę agurkų ir pusę pomidorų. Kontrolierė ir jos šeima mėgsta konservuotas paprikas. Jas tereikia supjaustyti, po to sudėti į marinatą, išvirtą iš litro vandens, šaukšto druskos, stiklinės acto, stiklinės cukraus ir 4-5 šaukštų aliejaus. Tuo metu į stiklainių apačią reikia pripjaustyti česnakų (galima juos sluoksniuoti su paprikomis), po to viską užpilti karštu marinatu ir sandariai uždaryti.

Uogienių R.Šalaševičiūtė neverda. Nuplautas įvairias uogas ji sudeda į stiklainius, pagal skonį užpila cukrumi. Laiko šaldytuve.

Konservavo grybų ikrus

Seimo narė Danutė Bekintienė šiemet kaip niekada daug atsargų žiemai priruošė. „Esu dzūkė, o koks dzūkas nemėgsta grybų? Jų šią žiemą tikrai netrūks. Per vieną savaitę tiek prisigrybavau baravykų, kad ir konservavau savo sultyse, ir dar 5 kilogramus sudžiovinau“, – džiaugiasi parlamentarė.

Konservuotus bus ir taip skanu valgyti, o džiovintais gardins įvairius patiekalus. Ir, žinoma, keps mielinės tešlos pyragėlius su grybais. „Kaip tik šiemet pirmą kartą jų jau prigaminau, vežu lauktuvių anūkams. Tikrai skanūs, dar nesutikau žmogaus, kuris juos valgydamas raukytųsi“, – sakė pašnekovė.

Kitas mėgstamas politikės patiekalas – grybų ikrai – reikalauja ypač daug kantrybės. Šiemet juos gamino iš šilbaravykių. Grybus reikia išvirti, sumalti. Paskui aliejuje pakepinti svogūnus, sudėti grybus ir maišant kepti 3 – 4 valandas, kol virs vientisa mase. Pagardinti druska, pipirais, pomidorų padažu ir uždaryti į mažus stiklainėlius. Žiemą jie tiks įdarui koldūnams, pyragėliams, skanu užtepti ant bandelės su sviestu.

Per atostogas D.Bekintienė Dzūkijos miškuose prisiuogavo ir bruknių. Šiemet jas išvirė su kriaušėmis, slyvomis ir alyviniais obuoliais, kurių visą krepšį jai atnešė kaimynas.

„Darže šią vasarą gausiai užderėjo cukinijų. Galvojau, ką man su jomis daryti? Draugė Regina iš Alytaus pasakė naują receptą – konservuotų cukinijų ir paprikų salotų. Susmulkintas cukinijas (jų reikia imti apie 2,5 kg) ir paprikas (1 kg) reikia pakepinti aliejuje, pridėti aštraus pomidorų padažo, cukraus, druskos pagal skonį ir uždaryti į stiklainius. Nepaprastai skanu“, – pasakoja Seimo narė.

Ne verda, o šaldo

Biologė Gražina Gaidienė anksčiau savo sode užaugintus vaisius, uogas ir daržoves žiemai konservuodavo, tačiau pastaraisiais metais visas šias gėrybes šaldo.

„Pradėjusi domėtis sveika mityba supratau, kad taip jos išsaugo kur kas daugiau vitaminų ir naudingų medžiagų. Konservuojant aukštoje temperatūroje žūva ne tik vitaminai, bet ir fermentai, maistas tampa negyvas“, – aiškina biologė.

Jos šaldiklyje jau pilna įvairiausių uogų, sudėtų į specialias dėžutes – vyšnių, agrastų, serbentų, braškių. Jau pradėjo šaldyti ir šermukšnių uogas, iš kurių ji gamina saldainius. „Išsiimi žiemą saujelę uogų iš šaldiklio, užsiberi ant košės, pagardini medumi – puikiausias patiekalas ir skanu, ir sveika. Gali ir atskirai uogų atsišildžius suvalgyti“, – dalijasi patirtimi.

G.Gaidienė užsišaldo ir daržovių: morkų, agurkų. Taip pat šaldo, o ne verda ji ir grybus.

Giedrė Budvytienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Šeima ir namai su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Ir šiuolaikinės šeimininkės ruošia atsargas žiemai"

  1. saulius

    sveikas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.