Penkiakovininkų medaliai

Vakar Pekino vasaros olimpinėse žaidynėse Lietuvos delegacijos medalių taupyklė pasipildė iškart dviem apdovanojimais; sidabro ir bronzos medaliais.

Vyrų šiuolaikinės penkiakovės varžybose 35-erių metų triskart Europos čempionas Edvinas Krungolcas iškovojo sidabro, o dukart pasaulio čempionas 33-ejų Andrejus Zadneprovskis – bronzos medalį.

Olimpiniu čempionu antrą kartą iš eilės tapo Rusijos sportininkas Andrejus Moisejevas.

Edvinas Krungolcas ir Andrejus Zadneprovskis puolė vienas kitam į glėbį ir stipriai apsikabino. Penkiakovininkai vakar atliko neįtikimą žygdarbį – Lietuvai padovanojo dvi vietas ant Pekino olimpiados nugalėtojų pakylos.

Perrašė sporto metraščius

To Lietuvos istorijoje dar nebuvo. Niekada du vienos sporto šakos atstovai nestovėjo ant olimpinių žaidynių nugalėtojų pakylos.

Rugpjūčio 21 d., apie 15.10 val., Lietuvos laiku E.Krungolcas ir A.Zadneprovskis įrašė savo vardus į mūsų sporto istorijos metraščius.

Paskutinės penkiakovės rungties – 3000 m bėgimo – finiše E.Krungolcui (5548 tšk.) nušvito olimpinis sidabras, o A.Zadneprovskiui (5524) – bronza. Olimpiniu čempionu antrą kartą iš eilės tapo rusas Andrejus Moisejevas (5632).

Prieš lemiamą rungtį trečioje vietoje buvęs E.Krungolcas dar distancijos viduryje, vietinės publikos liūdesiui, aplenkė kiną Zhenhua Qiangą. „Po fechtavimosi rungties pajutau, kad galiu kovoti dėl medalių. Žinojau, kad galiu aplenkti kiną, nes jis nėra stiprus bėgikas”, – po finišo švytėjo E.Krungolcas.

Jam šis sidabras – lyg atpildas už 2004 m. Atėnų žaidynes. Tuomet vilčių pats pakovoti dėl medalio netekęs penkiakovininkas kiek galėdamas padėjo savo tautiečiui.

Antras atleto medalis

Kol triskart Europos ir pasaulio čempionas E.Krungolcas ramiai bėgo pirmojo olimpinio medalio link, savo kovą iki galo kovojo ne mažiau tituluotas jo kolega. Nors ir jausdamas patemptos kojos skausmus, A.Zadneprovskis iš pradžių distancijoje susidorojo su Michalu Michaliku (Čekija) ir Dmitrijumi Kirpulianskiu (Ukraina), o paskutinėje atkarpoje – ir su Z.Qiangu.

Finiše A.Zadneprovskis tiesiog įskriejo į E.Krungolco glėbį. Dveji žali marškinėliai su užrašu „Lietuva” tapo vienu kūnu. Andrejus prie 2004 m. Atėnų olimpinio sidabro ką tik buvo pridėjęs 2008 m. Pekino bronzą.

„Prieš startą pasakiau sau: arba šiandien, arba niekada”, – sunkiai alsuodamas po bronzinio finišo prisipažino A.Zadneprovskis.

Paskutinę rugpjūčio dieną 34-ąjį gimtadienį švęsiančiam atletui fatališkai nesisekė rungtis, kuri suteikė daug vilčių E.Krungolcui, – fechtavimasis. Andrejui ypač nesisekė antroje varžybų pusėje, o po vienos iš kovų jis nikstelėjo koją.

„Klausiau savęs: „Kodėl būtent šiandien?” Noriu labai padėkoti mūsų gydytojui Daliui Barkauskui ir masažuotojui Egidijui Tutkui, jie darė viską, ką galėjo, – pagalbininkams lenkėsi A.Zadneprovskis. – Likus dviem rungtims tikrai netikėjau, kad pretenduosiu į medalį. Prieš bėgimą, darant apšilimą, labai skaudėjo koją. Bet kovojau iš paskutiniųjų.”

„Andrejus – kovotojas iki begalybės. Jeigu bus nors menkiausia galimybė laimėti, jis ja pasinaudos”, – apie išskirtinio kovingumo auklėtinį yra sakęs treneris Jurijus Moskvičiovas.

Galvoja apie Londoną

Šampaną Pekine Lietuvos penkiakovininkai laistė antrus metus iš eilės. Pernai pasaulio taurės finale, kuris taip pat buvo ir organizatorių jėgų patikrinimas prieš olimpiadą, E.Krungolcas finišavo pirmas, o A.Zadneprovskis – trečias.

Daug įspūdingų pergalių Lietuvai iškovoję penkiakovininkai jau yra sporto veteranai, tačiau, bent jau E.Krungolcas, negalvoja apie karjeros pabaigą.

„Tikrai sportuosiu, manau, kad rengsiuosi ir 2012 m. Londono olimpiadai. Tačiau daug kas priklausys ir nuo to, kaip bus keičiamos penkiakovės taisyklės. Jei jos bus nepalankios sportininkams, nematau reikalo toliau tęsti karjerą”, – vakar aiškino E.Krungolcas.

„Penkiakovėje amžius – ne yda, o privalumas. Mums nereikia sprogstamosios jėgos, raumenų masės. Penkiakovėje svarbiau ištvermė, technika, patirtis, psichologija. O tai ateina su metais”, – yra sakęs E.Krungolcas.

A.Zadneprovskis, paklaustas apie tolesnius planus, buvo atsargesnis. „Dabar esu labai pavargęs, be to, patyriau sunkią traumą. Pirmiausia reikia ją išsigydyti, o po to galvosime.”

Šiandien bus daugiau?

Įspūdingas Lietuvos vyrų startas turėtų įkvėpti šiandien startuojančias moteris penkiakovininkes. Daugiausia tikimasi iš pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojos ir Europos vicečempionės 24-erių Lauros Asadauskaitės, tačiau nustebinti gali ir ketveriais metais jaunesnė Donata Rimšaitė.

Be to, į medalius pretenduoja ir mūsų krepšininkai.

Antrojoje žaidynių pusėje medaliai į Lietuvos taupyklę byra įspūdingu grafiku. Po neįtikimo ketvirtadienio Lietuva savo sąskaitoje turi du sidabro (E.Krungolcas ir buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė) ir tris bronzos (A.Zadneprovskis, disko metikas Virgilijus Alekna ir imtynininkas Mindaugas Mizgaitis) apdovanojimus.

Lietuvos penkiakovininkų žygis

Sportininkas Šaudymas Fechtavimasis Plaukimas Jojimas Bėgimas Iš viso

E.Krungolcas 1156 tšk. (7)* 904 (6) 1272 (23) 1144 (3) 1072 (25) 5548 (2)

A.Zadneprovskis 1120 (17) 760 (24) 1336 (5) 1168 (2) 1140 (13) 5524 (3)

* vieta, užimta šioje rungtyje

Edvino Krungolco dosjė

Gimė: 1973 m. sausio 21 d. Vilniuje.

Ūgis: 187 cm.

Svoris: 79 kg.

Šeiminė padėtis: nevedęs.

Išsilavinimas: baigęs Lietuvos teisės universitetą.

Pirmasis treneris: Jurijus Moskvičiovas.

Laimėjimai: olimpinis vicečempionas (2008 m.), pasaulio čempionas (2006), pasaulio vicečempionas (1998 ir 2002 – estafetėje, 1999 ir 2001 – su komanda), pasaulio taurės laimėtojas (2004, 2005, 2007), Europos čempionas (2003, 2004, 2005), Europos vicečempionas (2001).

Andrejaus Zadneprovskio dosjė

Gimė: 1974 m. rugpjūčio 31 d. Kaliningrado srityje.

Ūgis: 176 cm.

Svoris: 71 kg.

Šeimyninė padėtis: su drauge augina 6 m. dukrą Anastasiją.

Išsilavinimas: baigęs Lietuvos teisės universitetą.

Pirmasis treneris: Edmundas Margevičius.

Laimėjimai: olimpinis vicečempionas (2004 m.) ir prizininkas (2008), pasaulio čempionas (2000, 2004, 2006 – su komanda), pasaulio vicečempionas (1999 ir 2001 – su komanda, 1998 ir 2002 – estafetėje), pasaulio taurės laimėtojas (2002), pasaulio taurės vicečempionas (2004), Europos čempionas (2001) ir vicečempionas (2002).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.