L.Kleizos tritaškis atnešė Lietuvai pergalę prieš Argentiną

Lietuva nurungė olimpinius čempionus. Pekine prasidėjusiame olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyre Lietuvos rinktinė po dramatiškos atomazgos nugalėjo Argentiną rezultatu 79:75 (14:11, 20:19, 17:15, 28:30). Lemiama tritaškį iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei dviem sekundėm pelnė Linas Kleiza.

Rungtynes abi komandos pradėjo nervingai – daugybė klaidų bei netaiklių metimų. Sužaidus keletą minučių Lietuva pirmavo 2:0 – olimpinių taškų kraitį atidarė Kšištofas Lavrinovičius. Pirmieji startinio jaudulio atsikratė varžovai, kurie pelnė iš eilės šešis taškus – 6:2. Tačiau Robertas Javtokas sumetė abu baudos metimus, K.Lavrinovičius netrukus išlygino rezultatą. Šarūno Jasikevičiaus ir Marijono Petravičiaus tandemas skirtumą padidino dvigubai – 12:6. Carlosas Delfino pataikė iš toli, Luisas Scola sumažino skirtumą iki minimumo, tačiau M.Petravičius paskutinėmis sekundėmis padidino Lietuvos rinktinės pranašumą iki trijų taškų – 14:11.

Antrame kėlinuke iniciatyvą perėmė argentiniečiai, kurie po Emanuelio Ginobili metimo pirmavo 17:16. Čia pat sekė Lietuvos krepšininkų atsakymas – spurtas 7:0 (23:20). Varžovai vėl sumažino deficitą iki minimumo, tačiau Pablo Prigioni užsidirbo nesportinę, o vėliau ir paprastą pražangą prieš Šarą, kuris sumetė keturias baudas, o rungtynėms įpusėjus Lietuva pirmavo 34:30.

Po didžiosios pertraukos mūsiškių žaidimas ėmė strigti – argentiniečiai netrukus jau pirmavo 37:34. Rimantas Kaukėnas pataikė iš toil, vėliau rezultatą trumpam persvėrė Simas Jasaitis. Vis dėlto ketvirčio pabaigoje situacija ėmė krypti mūsiškių naudai. K.Lavrinovičius pataikė iš toli, ketvirtą kartą prasižengė L.Scola, M.Petravičius ir R.Javtokas be klaidų sumetė po dvi baudas ir po trijų kėlinukų Lietuva pirmavo 51:45.

Ketvirtąjį kėlinuką Lietuvos rinktinė pradėjo įspūdingai. Du Mindaugo Lukauskio tritaškiai, R.Javtoko metimas iš po krepšio ir komandas skyrė jau 61:49. E.Ginobili bandė organizuoti spurtą – varžovų lyderis pataikė kelis sudėtingus metimus, tačiau dukart iš toli pataikė Linas Kleiza, o M.Petravičius pridėjo dvitaškį iš po krepšio – 73:64. Solidi persvara sumažino mūsiškių budrumą, o varžovai ir toliau mažino skirtumą. Iš toli pataikė Andresas Nocioni, E.Ginobili, pastarasis pridėjo ir baudų metimus ir likus dviem minutėms komandas skyrė vos du taškai 75:73. Dar netrukus L.Scola rezultatą išlygino, o mūsiškiai atrodė akivaizdžiai pasimetę. K.Lavrinovičius ir Š.Jasikevičius atakavo itin netaikliai, tačiau varžovai atsakė tuo pačiu. Vis dėlto laimė šypsojosi Lietuvos rinktinei, paskutinės atakos metu iš toli pataikė bei pergalę išplėšė L.Kleiza. Argentiniečiai dar spėjo suklysti ir prasižengti – Ramūnas Šiškauskas realizavo vieną baudos metimą ir įtvirtino pergalę – 79:75.

Lietuva: L.Kleiza 13, R.Javtokas 12, Š.Jasikevičius (8 rez. perd.), R.Šiškauskas ir M.Petravičius – po 10, K.Lavrinovič 9 (7 atk. kam.), M.Lukauskis 7, S.Jasaitis 5, R.Kaukėnas 3.

Argentina: E.Ginobili 19, A.Nocioni 15, C.Delfino 13, L.Scola 10, F.Oberto 9.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "L.Kleizos tritaškis atnešė Lietuvai pergalę prieš Argentiną"