A lygos favoritai didina atotrūkį

Po 8-ojo turo rungtynių Lietuvos A lygoje dar labiau išryškėjo atotrūkis tarp favoritų ir vidutiniokų. Šeštadienį pergales šventė namie žaidusios komandos – FBK „Kaunas”, Panevėžio „Ekranas”, Marijampolės „Sūduva” ir Vilniaus „Vėtra”.

Praėjusio sezono stipriausia Lietuvos komanda „Kaunas” didina apsukas. Prieš savaitę iškovoję LFF taurę kauniečiai šeštadienį savo aikštėje įtikinamai įveikė vidinių problemų kamuojamą Vilniaus „Žalgirį” 2:0.

Čempionai atsigauna.
Tai buvo trečioji iš eilės kauniečių pergalė čempionate. O žalgiriečiai jau trečiąjį turą iš eilės aikštę palieka nuleistomis galvomis, nesugebėję įmušti nė vieno įvarčio. Ir per šį susitikimą „Žalgiris” nesugebėjo rimčiau pasipriešinti varžovams. Rungtynių pradžioje svečiams dar pavykdavo apsiginti, tačiau pirmo kėlinio viduryje po bosnio Edino Pehličiaus perdavimo brazilas Rafaelis Ledesma nestabdydamas kamuolio taikliai smūgiavo į Mariaus Rapalio saugomus vartus. Ir po pertraukos „Kaunas” kontroliavo žaidimą. Net ir likę dešimtyje, kai buvo pašalintas saugas Vytautas Lukša, kauniečiai sėkmingai kontratakavo ir R.Ledesma pelnė antrą įvartį. Tai jau penktas „Kauno” puolėjo įvartis čempionate. Snaiperių klasifikacijoje pirmauja šešis įvarčius įmušęs kaunietis Mindaugas Grigalevičius.

Namie taškų nedalija

Panevėžio „Ekranas” savų žiūrovų akivaizdoje 1:0 įveikė Klaipėdos „Atlantą”. Per atkaklias rungtynes iniciatyva priklausė šeimininkams, tačiau jie niekaip nesugebėjo paversti jos įvarčiu. Tik antrame kėlinyje kamuolys pagaliau rado kelią į svečių vartus. Po baudos smūgio vienu lietimu į vartus kamuolį pasiuntė „Ekrano” gynėjas serbas Dušanas Matovičius. Po įvarčio „Ekranas” užgulė „Atlanto” vartus, bet pavojingesnes situacijas kūrė svečiai, du kartus patikrinę „Ekrano” vartų skersinio tvirtumą. Tačiau fortūna šypsojosi šeimininkams.

„Sūduva” laikosi viršūnėje

Marijampolės „Sūduva” namie po vienintelio Giedriaus Barevičiaus įvarčio įveikusi priešpaskutinėje vietoje žengiančią „Šiaulių” ekipą iškovojo ketvirtą iš eilės pergalę Lietuvos čempionate. Pasikeitus komandos treneriams „Sūduva” nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. Po šios pergalės marijampoliečiai išlieka lygos lyderiai.

Rungtynes aktyviau pradėjo gausiai susirinkusių sirgalių palaikomi šeimininkai, tačiau jų pastangas niekais vertė puikiai rungtyniaujantis svečių vartininkas Šarūnas Jurevičius. Bet ir jis buvo bejėgis, kai šeimininkų saugas Giedrius Barevičius pirmo kėlinio pabaigoje svečių baudos aikštelėje sulaukė tikslaus komandos kapitono Dariaus Maciulevičiaus perdavimo ir pelnė vienintelį šių rungtynių įvartį.

„Vėtra” palaužė autsaiderius

Šeštadienį pergalę prieš „Šilutę” 2:1 šventę „Vėtros” futbolininkai nuo rungtynių pradžios perėmė iniciatyvą, tačiau per lietų jiems sunkiai sekėsi kurti pavojingus momentus prie varžovų vartų. Kėlinio viduryje vienas šilutiškių išpuolis baigėsi netikėtu įvarčiu – po sumaišties baudos aikštelėje kamuolį į vilniečių vartus pasiuntė šilutiškis Gintas Podelis.

Jau po kelių minučių šeimininkai atstatė pusiausvyrą. „Vėtros” saugas Darvydas Šernas pabėgo nuo svečių gynėjų ir, suklaidinęs varžovų vartininką, pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

Antrame kėlinyje šeimininkai kontroliavo situaciją, o svečiai atsakydavo pavojingomis kontratakomis. Susitikimo pabaigoje po keitimo aikštėje pasirodęs vilniečių puolėjas Edvinas Blažys suklaidino gynėją ir taikliai smūgiavo į artimąjį vartų kampą. „Vėtra” išsaugojo persvarą ir išliko tarp A lygos lyderių.

STATISTIKA

„Kaunas” – „Žalgiris” 2:0 (1:0). Įvarčiai: 20 ir 83 min. Rafaelis Ledesma.

„Ekranas” – „Atlantas” 1:0 (0:0). 65 min. Dušanas Matovičius.

„Sūduva” – „Šiauliai” 1:0 (1:0). 38 min. Giedrius Barevičius.

„Vėtra” – „Šilutė 2:1 (1:1). 25 min. Gintas Podelis; 30 min. Darvydas Šernas; 86 min. Edvinas Blažys.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Marijampolės „Sūduva” 9 6 1 2 10:9 19
2. Vilniaus „Vėtra” 8 5 2 1 13:5 17
3. Panevėžio „Ekranas” 8 5 2 1 11:4 17
4. Kauno FBK „Kaunas” 8 5 1 2 14:4 16
5. Vilniaus „Žalgiris” 9 1 5 3 5:8 8
6. Klaipėdos „Atlantas” 8 1 4 3 7:9 7
7. Šiaulių „Šiauliai” 8 1 2 5 4:10 5
8. Šilutės „Šilutė” 8 0 1 7 7:22 1

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , .