„Žalgiriui” beliko žingsnis iki čempionų titulo

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) didžiojo finalo ketvirtose rungtynėse Kauno „Žalgiris” rezultatu 92:79 (27:23, 29:23, 16:15, 20:18) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos ryto” ekipą ir serijoje iki 4 pergalių išsiveržė į priekį 3-1.

Beveik pusvalandį trukęs pirmasis kėlinukas buvo atkaklus ir nervingas. M.Brownas sumetė 6 baudos metimus ir išvedė „Žalgirį” į priekį 10:5. Ypatingai abejotinoje situacijoje, kai atakos laikrodis jau rodė 0 Ch.Eidsono tritaškis užskaitytas, o tuo pat metu prasižengta prieš M.Nielseną, kuris sumetė baudos ir išlygino rezultatą 10:10. Likusį kėlinuko laiką vyravo apylygis žaidimas, o 4 taškus be atsako ketvirčio pabaigoje pelnę kauniečiai išsiveržė į priekį 27:23.

Antrajame kėlinuke tęsėsi kauniečių spurtas ir po M.Popovičiaus baudos metimo ekipas jau skyrė 10 taškų – 33:23. „Žalgiriui” pavyko kurį laiką išlaikyti dviženklį pranašumą, bet H.Price’o vedamas „Lietuvos rytas” spurtavo 6:0 ir sumažino atsilikimą iki 4 taškų (34:38). Vis dėlto po minutės pertraukėlės kauniečiai susigrąžino dviženklį skirtumą, o paskutinę minutę turėjo 14 tašų persvarą – 56:42. Tada už ginčus su teisėjais J.Mačiulis nubaustas technine pražanga, o „Lietuvos rytui” pavyko sumažinti atsilikimą. Po dviejų kėlinukų „Žalgiris” buvo priekyje 56:46.

Po didžiosios pertraukos rezultatyvus krepšinis virto chaotišku. Komandos daug klydo ir sunkiai skynėsi kelią link varžovų krepšio. Kėlinuko pabaigoje A.Jomanto tritaškis, o po to K.Bajramovičiaus dvitaškis sumažino vilniečių atsilikimą iki 6 taškų (59:65). Svečiai iš Vilniaus galėjo ir dar labiau sumažinti deficitą, bet kelios klaidos puolime leido „Žalgiriui” susigrąžinti dviženklį pranašumą – 72:61.

Ketvirtajame kėlinuke „Žalgiris” tvirtai laikė dviženklį pranašumą ir neleido svečiams jo mažinti. Tarsi pabudęs D.Šalenga užbaigė kelias atakas bei įmetė tritaškį ir padidino šeimininkų persvarą iki 15 taškų (82:67). Kėlinuko pabaigoje M.Nielsenui pavyko sumažinti atsilikimą iki 10 taškų, bet dviem dėjimais iš viršaus atsakė E.Žukauskas ir likus žaisti 2 minutes „Žalgiris” pirmavo 90:77.

„Žalgiris”: D.Markota 20 (5 atk.kam.), M.Brownas 15, P.Jankūnas 11, D.Šalenga 10, E.Žukauskas (7 atk.kam.) ir D.Collinsas (7 rez.perd.) – po 8.

„Lietuvos rytas”: K.Bajramovičius 19 (6 atk.kam.), H.Price’as 18 (8 atk.kam.), M.Nielsenas 10, Ch.Eidsonas ir M.Petravičius (7 atk.kam.) – po 9, A.Jomantas 8.

Primename, kad pirmąsias rungtynes Vilniuje laimėjo „Lietuvos rytas” (76:73), antrąsias Kaune – „Žalgiris (87:80), o trečiąsias sostinėje – po pratęsimo 91:90 kauniečiai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , .