V.Čmilytė nušvito sidabru

Plovdive (Bulgarija) pasibaigusiose Europos moterų šachmatų pirmenybėse Viktorija Čmilytė (ELO 2466) po papildomo turnyro iškovojo vicečempionės titulą.

Tituluočiausia Lietuvos šachmatininkė V.Čmilytė per lemiamą trijų mačų serijos dėl vicečempionės titulo kovą šeštadienį 2:1 įveikė ukrainietę Aną Ušeniną (2474). Senojo žemyno čempione tapo kita ukrainietė Katerina Lahno (2479). Ji jau penktadienį buvo surinkusi 8,5 taško iš 11 galimų. Kitos šešios šachmatininkės, turinčios po 8 taškus, dėl medalių susirėmė per papildomą turnyrą.

V.Čmilytė po 11 ratų buvo ketvirta. Per pirmąjį papildomo turnyro ratą ji 1,5:0,5 įveikė Jeleną Dembo (2429) iš Gruzijos, per antrąjį 2:1 nugalėjo ukrainietę Nataliją Žukovą (2450), o per lemiamą kovą – A.Ušeniną.

Ten pat vykusiame Europos vyrų šachmatų čempionate geriausiai iš lietuvių pasirodė Šarūnas Šulskis (2555, 6 tšk.). Jis užėmė 111-ąją vietą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , .