Gariūnų turgavietėje – pasenęs maistas

Gariūnų turgavietėje ir prie jos esančiose kavinėse bei kioskuose rasta pažeidimų, kurie gali kelti pavojų žmonių sveikatai.

„Prieš savaitę atlikto patikrinimo metu nustatyti pažeidimai rodo, kad turgavietės prekiautojams ir atvykstantiesiems apsipirkti siūlomas nekokybiškas ir netinkamas valgyti maistas“, – taip situaciją 4 patikrintose kavinėse ir 5 kioskuose apibūdino Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Algirdas Špukas. Dažniausias užfiksuotas pažeidimas – produktai, kurių tinkamumo vartoti terminas pasibaigęs.

Kaip LŽ teigė pašnekovas, J. Babenko IĮ priklausančioje kavinėje per patikrinimą rasta maisto produktų be įsigijimo dokumentų, nenurodytas jų suvartojimo laikas. Be to, kavinės veikla neatitinka Maisto tvarkymo pažymėjime nurodytos leidžiamos veiklos. Nepateiktas geriamojo vandens tyrimo protokolas, pardavėjos higienos mokymų pažymėjimas, tolygiai nepildomi savikontrolės žurnalai.

Patikrinus UAB „Jurgena“ kavinę buvo nustatyta, kad pagal savikontrolės sistemą ne visos procedūros atliekamos reikalaujamu periodiškumu, neatliktas auditas, teisės aktų nustatyta tvarka nepaženklinti pagaminti pusgaminiai, nustatyta kiaulienos žaliavos (ir vištienos) kryžminė tarša.

Užfiksuota, kad UAB „Geruda“ priklausančiose dviejose kavinėse svarbių valdymo taškų kontrolė nevykdoma, mėsa laikoma pažeidžiant gamintojo nurodytas laikymo sąlygas, maisto produktai, pusgaminiai nepaženklinti teisės aktų nustatyta tvarka. Kavinėje rasta maisto produktų, kurių tinkamumo vartoti laikas pasibaigęs, nepateikta savikontrolės sistemos dokumentacijos. Pagaminti patiekalai iš vienos kavinės nešami į kitą, nors leidimas tokiai veiklai išduotas nebuvo.

Tikrinti kioskai, pasak viršininko, veiklą vykdo neturėdami Vilniaus miesto maisto ir veterinarijos tarnybos išduoto Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo, reikalingo tokiai veiklai vykdyti. Vieno jų pažymėjimo galiojimo laikas buvo pasibaigęs.

„Patikrinimo metu nustatyta, kad ne visos savikontrolės procedūros atliekamos reikalaujamu periodiškumu, kai kuriuose jų savikontrolės sistema išvis neįdiegta. Nustatyti maisto produktų, pusgaminių ženklinimo reikalavimų pažeidimai. Ne visi pardavėjai, darbuotojai pasitikrinę sveikatą. Rasta produktų be įsigijimo dokumentų, kai kurių pasibaigęs tinkamumo vartoti terminas. Viename kioskų, produktų, naudojamų kebabų gamyboje tinkamumo vartoti terminai buvo pasibaigę daugiau nei prieš dvi savaites“, – pažeidimus vardijo A.Špukas.

Jis pabrėžė, kad šis patikrinimas jokiu būdu nebuvo nusistatymas prieš smulkųjį verslą. Higieninių sąlygų ir kitų tvarkos reikalavimų, anot pašnekovo, būtina laikytis visiems ir nuolat.

Patikrintų įmonių ir kioskų savininkai už pažeidimus atsipirko administracinėmis baudomis, tik viename jų maisto tvarkymo veikla sustabdytas.

Tačiau, A.Špuko tikinimu, artimiausiu metu bus imtasi griežtų priemonių, kad šioje turgavietėje neliktų nekokybišką maistą siūlančių maitinimo vietų, o rasti pažeidimai nedelsiant būtų šalinami.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , .

4 atsiliepimai į "Gariūnų turgavietėje – pasenęs maistas"

 1. pirkeja

  nu kiek valgiau,tai ne sykio neapsinuodijau,o va kur kavinese miestuose pavalgau,tai ir vemi ir viduriuoji kelias dienas.

 2. MIJA

  Tik viena karta valgiau gariunuos.Maistas pasitaike navalgomas.Musu seima vengia maitintis tokiose vietose.Renkames visu gerai zinomas maitinimo istaigas.Aisku ir ten visko gi buna.

 3. Agnė

  o jūs manėt, kad ten maistas kokybiškas? Ten užtenka tik prieiti pie kiosko langelio ir pamatyti išblukusias etiketes.
  Ką jau kalbėti apie pašildytų produktų kvapą.
  Valgiau tik vieną kart ten, po anginų operacijos. Nežinau, kas tuomet dėjos mano burnoje nuo tos mėsos.
  Pagaliau kažkas susirūpino maisto kokybe ir ten. Įdomu, kas gresia tiems pažeidėjams..?

 4. beata, gariunu darbuotoja

  Manau, kad visos maitinimo istaigos, tokios kaip kavines, valgyklos, ypac kioskai, turi buti tikrinamos bent du kart per metus, ir uz pazeidimus turi but gan grieztos baudos, na o uz pakartotinus tokius pacius pazeidimus veikla turi buti sustabdyta…
  Juk nesvarus, pasibaigusiu galiojimu maistas yra ypac pavojingas sveikatai….
  Nesuprantu, ko cia stebetis kiosku neteiseta veikla, jei niekas nedaro, kad butu kitaip, ten net vandens nera indams isplauti, viskas naudojama bendruose induose. Na o kad kavinese naudoja nekokybiskus, pasibaigusiu galiojimu maisto produktus, tai tikrai nustebau…..
  Ne karta ten valgiau ir ne nepagalvojau, kad tokioje istaigoje gali buti tokiu pazeidimu….
  Higiena yra labai svarbu, todel pasikartosiu, kad kuo dazniau bus atliktas auditas, tuo sveikesni busim mes patys.:idea:
  Juk jei bijai patikrinimo, reiskia nesvariai zaidi…. 😯

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.