Būti turtingam – pigiau

Jeigu jūs galite dieną pradėti be kofeino,

jeigu sugebate džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka, nekreipdami dėmesio į skausmą ir nesėkmes,

jeigu niekada nedejuojate ir nevarginate žmonių savo problemomis,

jeigu kasdien valgote tą patį ir jaučiatės už tai dėkingas,

jeigu suprantate mylimą žmogų netgi tada, kai jis nekreipia į jus dėmesio,

jeigu ramiai priimate kritiką,

jeigu įveikiate stresą vienu giliu įkvėpimu,

jeigu puikiai atsipalaiduojate be jokio alkoholio,

jeigu visada užmiegate be vaistų,

jeigu esat nuoširdžiai tolerantiškas priešingai nuomonei, svetimam tikėjimui, kitai odos spalvai ir seksualinei orientacijai…
… vadinasi, jūs jau pasiekėte savo šuns lygį.

Pitbulis

Larį Vingetą (Larry Winget) amerikiečiai vadina „motyvacijos pitbuliu” ir labiausiai pasaulyje klausytojus erzinančiu lektoriumi. Jis įžūlus, tiesmukas, ciniškas, sarkastiškas, geliantis, tačiau sykiu linksmas sėkmės filosofas, dėstantis savo kailiu išbandytus gyvenimo principus tiek verslo rykliams, tiek gausiai bestselerių auditorijai visame pasaulyje.
Pasak Vingeto, daugelis žmonių komplikuoja savo gyvenimą tik todėl, kad pernelyg rimtai į jį žiūri. Nei savo knygose, nei seminaruose jis nesaldina frazių, rėžia tiesą į akis, tačiau visada su humoru.
„Jeigu jums kartais nepatiktų, ką aš parašiau, – sako Vingetas knygoje „Shut Up, Stop Whining, and Get a Life!” („Užsičiaupk, liaukis inkšti ir mėgaukis gyvenimu!”), – nesijauskite privalą man apie tai pranešti. Man tai nerūpi. Man iš tikrųjų vis vien. Manęs nedomina nei jūsų kritika, nei jūsų idėjos, nei jūsų, kaip skaitytojų, atsiliepimai. Tačiau jeigu jums patiks tai, ką aš parašiau, prašom pranešti. Mėgstu malonias žinias.”
L. Vingetas labiausiai dėkingas nemalonumams, kurie nutiko jo gyvenime. „Nesėkmės mane privertė skaityti, ieškoti, mokytis, analizuoti, vertinti perspektyvas ir kurti gyvenimą tokį, kokio norisi.
Jeigu viso to nebūtų įvykę, aš būčiau toks pat kaip ir tie 99,9% pasaulio žmonių – viskuo nepatenkintų, niūrių, amžinai dejuojančių, niekam tikusių vidutinybių… Man reikėjo patirti nemalonumų, kad turėčiau ką pasakyti.”

Todėl užsičiaupkite ir paklausykite

Nes kol jūs kalbate, jūs negirdite kitų.
Užsičiaupkite vieną sykį ir paklausykite, ką jums sako žmona, vyras, vaikas, kolega, klientas. Paklausykite geros muzikos ir tų, kurie žino daugiau už jus.
Ar žinote, kiek vidutiniškai laiko per dieną tėvai skiria savo vaikams? Septynias minutes.
Taip, su jais tikrai sunku bendrauti, ypač paauglystėje. Kartais jie mažiausiai nori su jumis kalbėtis. Daug lengviau su jais nesikalbėti, nes maksimum, ką galima išgirsti, – tai nesuprantamas mykimas. Sunku. Priverskite juos kalbėti. Traukite sakinį po sakinio.

Išmokite klausytis tų, kuriuos mylite.
Kažkas žino daugiau už jus. Galbūt jums sunku tuo patikėti, tačiau tai tiesa. Ir kai kurie iš jų netgi pasiryžę pasidalyti su jumis turima informacija. Raskite juos. Paprašykite pagalbos. Žinote, kas bus, jeigu paprašysite? Jie padės.
Iš ko spręsti, kad žmogus žino daugiau už jus? Iš jo rezultatų. Jie niekada nemeluoja. Jeigu tie rezultatai geresni už jūsų, vadinasi, jis žino daugiau. Arba jis paprasčiausiai daro daugiau už jus. Šiaip ar taip, atkreipkite į jį dėmesį.
Klausykitės savojo Aš. Jis žino, ką reikia daryti. Jis protingesnis už jus. Klausykitės Dievo, kuris ir yra tas aukščiausiasis Aš. Kai kuriems žmonėms nejauku pagalvojus, kad jie turi tiesioginį ryšį su Dievu, tačiau taip yra: tai išmintingas vidinis balsas, kuris jus myli, žino, kaip pasielgti, ir linki jums gero. Bėda ta, kad mes klausomės kito balso – to, kuris nuolat abejoja. Tai ne Dievas. Tai jūs.
Nesiklausykite…

* nevykėlio, kuris jus moko gyventi;

* dvasininko, kuris jus vadina niekingu žemės vabalu;

* kontoros plepalų;

* to, kuris jus nutraukia be priežasties;

* savęs, kai blogai apie save kalbate.
Kai jums sako…

„Aš noriu pasakyti tik viena”, pasiruoškite išgirsti kur kas daugiau;

kai žmogus tvirtina esąs protingas, priimkite kaip įrodymą, jog jis klysta;

kai žmogus giriasi,kad jam nuolat sekasi, greičiausiai jis išgyvena juodą savo gyvenimo periodą;

kad žmogus tikina šiuosyk esąs nuoširdus, tai reiškia, kad iki tol jums melavo;

kai girdite „Aš pasistengsiu”, – nepasikliaukite;

kai kas nors teigia kalbąs „jūsų paties labui”, jis tai daro savo paties labui.
Tokios savybės kaip sąžiningumas, taurumas, tikėjimas, protas, sėkmė nereikalauja prezentacijos. Jos matomos. Įrodymų visada pateikia veiksmai, o ne žodžiai. Jūsų veiksmai garsiausiai kalba apie tai, kuo jūs tikite ir koks esate žmogus.

Planuokite

Jūs nepasieksite nieko, kol nežinosite tiksliai, ko norite. Išsiaiškinkite tai. Atsakykite labai konkrečiai į šiuos klausimus:

* Ko aš noriu pasiekti iki tol, kol numirsiu?

* Ką noriu turėti, ko dabar neturiu?

* Kur noriu praleisti atostogas?

* Su kuo noriu praleisti daugiausiai laiko?

* Kuo aš tikrai noriu užsiimti?

* Kiek noriu sverti?

* Kiek tiksliai pinigų noriu uždirbti per mėnesį?

* Kokių santykių aš noriu su mylimu žmogumi? Su savo vaikais? Su kolegomis? Su draugais? Su Dievu?

Aprašykite keliais sakiniais savo idealų gyvenimą.
Perspėjimas: gyvenimas, apie kurį jūs svajojate, turi savo kainą.

Kaina

Viskas turi savo kainą. Nieko nebūna veltui. Kad ir ką jūs pasirinktumėte, teks mokėti. Norite būti grakštus? Kaina – raciono pertvarkymas, fizinis krūvis. Norite būti turtingas? Reikės ilgiau, daugiau dirbti arba tapti protingesniam. Arba viskas iš karto. Jums jau neliks laiko pažiūrėti televizorių. Norite būti laimingas? Jums teks atsisakyti visko, kas daro jus nelaimingą.
O jeigu jūs nieko nenorite? Tai irgi turi savo kainą: skurdas, liga, apatija, blogi santykiai su aplinkiniais ir t.t.
Gyvenimo realybė tokia, kad jūs vis tiek mokate tam tikrą kainą. Arba sumokate ir gaunate tai, apie ką svajojate, arba mokate ir gaunate, kas jums nereikalinga. Abiem atvejais turite mokėti.
Gera naujiena ta, kad gyvenimas, apie kurį jūs svajojate, kainuoja pigiau nei tas, kurio jūs nenorite. Pigiau būti laimingam, sveikam ir turtingam. Tačiau, žinoma, rinktis jums.

Stresas

О, žmonės taip mėgsta skųstis stresais: „Mano darbas – grynas stresas”, „Mano vaikai – grynas stresas”, „Atostogos – grynas stresas” ir t.t.
Lankote seminarus „Kaip suvaldyti strsą”? Pinigų švaistymas. Kam mokytis valdyti tai, ko jums nereikia?
Stresas kyla tada, kai mes, žinodami, ką reikia daryti, elgiamės priešingai.
Popieriaus lape surašykite priežastis, kurios jums kelia stresą. Dabar pažvelkite papunkčiui.
Jūs puikiai žinote, ką turite daryti. Ir visada tai žinojote.
Problema ta, kad jūs arba nieko nedarote, arba darote ne tai, ką reikia. Tai ir sukelia stresą. Daugelis iš jūsų pirmiausiai parašėte kokio nors žmogaus vardą (vyro, žmonos, vaiko, kolegos ir t. t.). Jūs gi žinote, kaip turite pasielgti su tuo žmogumi. Jūs turite su juo išsiskirti. Arba atsiprašyti. Arba pasakyti, kaip labai jį mylite. Arba atleisti jį iš pareigų. Šiaip ar taip, ne jis yra streso priežastis. Priežastis yra jūsų neveiklumas.
Parašėte, jog stresą jums sukelia antsvoris? Štai ir vėl jūs žinote, ką reikia daryti. Liaukitės ėsti kaip kiaulė, pradėkite mankštintis. Juk viskas paprasta: padarykite kokį nors veiksmą, kad pagerintumėte situaciją. Tai nėra lengva, galbūt net skaudu, gėda, nenaudinga. Tačiau vis tiek geriau negu nuolat patirti stresą.

Smulkmenų nebūna

Kiekvienas ištartas „aš negaliu” atitolina jus nuo tikslo. Jeigu jūsų kalba kupina skundų, kitų žeminimo ir jūs koncentruojatės į tai, ko jums trūksta, jūs tiesiog naikinate savo šansus į sėkmę.
Jeigu jūs žiūrite eilinę televizijos laidą, užuot pažaidę su savo vaikais, pasikalbėję su mylimu žmogumi, iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti smulkmena. Tačiau taip toli gražu nėra.
Jūs nepaskambinote klientui sutartu laiku, pavėlavote „tik penkiolika minučių”, – tai irgi reikšminga. Sakote, taip elgiatės jau daugelį metų – ir nieko siaubingo nenutiko? O ar nutiko kas nors nuostabaus?
Žmonės dažniau rūpinasi „svarbiausiais”, jų galva, dalykais. Ir tik nedaugelis skiria dėmesio smulkmenoms. Būtent todėl tik nedaugelis tampa turtingi, sėkmingi, laimingi ir sveiki.

Mitai

Netikėkite viskuo, ką išgirstate ir perskaitote. Išbandykite informaciją praktiškai, ir jeigu tai nepadeda, išmeskite iš galvos. Tokie motyvaciniai mitai, kaip „Jūs galite tapti milijonieriumi per valandą”,veda prie nusivylimo, nes jūs galite tik tai, ko labai norite, kam turite gabumų ir dėl ko kryptingai imatės veiksmų.
Argi kiekvienas gali tapti, pavyzdžiui, modeliu arba kino žvaigžde? Gal jūs mažas, storas ir negražus? Arba – jūs neturite aktoriaus talento. Nors, pripažinkime, yra visiškai negabių aktorių, kurie iš didelio noro visai pakenčiamai susitvarko su savo darbu…
NUSITEIKITE POZITYVIAI – IR VISKAS KLOSIS NUOSTABIAI. Nesąmonė. Pozityvus nusiteikimas nepadės apsisaugoti nuo nemalonumų. Kad ir kaip pozityviai būtumėt nusiteikęs, vis tiek prakiurs jūsų namo stogas, o žmonės, kuriuos mylite, sirgs ir mirs. Toks gyvenimas. Tai nutinka nepaisant nusiteikimo.
PROBLEMŲ NEBŪNA – YRA TIK GALIMYBĖS. Motyvacijos guru mėgsta šią frazę. Jie bando jums pasakyti, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gera, tačiau misti motyvacinėmis klišėmis tada, kai išties bloga, – kvailystė. Bėda yra bėda. Tai ne galimybė. Nuoskaudos realios, skausmas egzistuoja. Visi esame žmonės, o žmones kartais ištinka negandos. Tai tik įrodo, jog esate gyvi, nes kol mes gyvi, tol patirsime džiaugsmo ir skausmo.
Liaukitės manę, jog esate išrinktieji, kuriems nieko bloga neagli nutikti. Tokių žmonių nėra, o jeigu ir egzistuotų, kas gi su jais norėtų bendrauti? Apie ką su jais kalbėti? Kaip puiku viskas jų gyvenime? Ar tokiam nekiltų noras trinktelėti?
Gyvenimas netobulas. Susitaikykite su tuo. Mėgaukitės, kuo tik galite. Ir niekada nesakykite tokių nesąmonių: „Blogiau nebūna!” Jūs gi nenorite būti įtikintas, jog būna?
GYVENKITE 110%. Padarykite tai. Ką – nepavyksta? Todėl, kad tai neįmanoma. 100% – viskas, ką jūs galite. 110% neegzistuoja, ir jūs negalte pasiekti tokio produktyvumo. Tik nedaugelis žmonių gali priimti iššūkį ir padaryti daugiau nei 100 %, o dauguma patenkinti ir panaudoję 60% savo galimybių. Daugelis žmonių dirba tik tam, kad nebūtų atleisti. Jeigu jūs dirbate 100%, esate vertas plojimų, nes jūs – iš mažumos.
BŪKITE SAVIMI. Kvailas patarimas. O kas, jeigu jūs – visiškas idiotas? Jeigu jūs – idiotas, nebūkite savimi. Pasistenkite suprasti, kaip tapti kuo nors kitu.
Taip, Dievas jus myli tokį, koks esate, ir ši mintis ramina. Tačiau tai dvasinės sąvokos. O štai žiūrint iš praktinio taško, jums reikia kaip reikiant su savim padirbėti, kad taptumėte toks, su kuriuo būtų malonu turėti reikalą.
Taip, Viešpats jus priima tokį, koks esate, o visi kiti – nepriima. Kiti nori, kad būtumėte protingas ir malonus. Jie nepriims jūsų į darbą, nieko iš jūsų nepirks, nesituoks su jumis, nedraugaus. Jūs pasensite vienišas ir nuskurdęs. Supraskite tai ir keiskitės.

Laimingų naujųjų metų!

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Įvairenybės su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.