Dviguba R.Berankio pergalė

Naujuosius metus jaunasis Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis sutiks pakylėtas – per paskutinį šių metų mėnesį jis laimėjo du turnyrus, tapo pasaulio jaunių reitingo lyderiu ir geriausių 2007 metų Lietuvos sportininkų rinkimuose užėmė aukštą penktąją vietą.

Prieš daugiau nei savaitę septyniolikmetis Ričardas tapo neoficialiojo pasaulio jaunimo čempionato nugalėtoju. Ši pergalė išvedė jį į pirmąją planetos jaunių reitingo vietą. Praėjusį savaitgalį jaunasis Lietuvos tenisininkas susišlavė prizus Meksikoje vykusio jaunių (iki 18 metų) „21 Copa Mundial Yucatan“ turnyre. Čia Ričardas buvo stipriausias vienetų ir dvejetų turnyruose. Šiose varžybose mūsų šalies atstovas triumfavo ir praėjusiais metais.

Vienetų varžybų finale lietuvis šeštadienį per dvi valandas 6:2, 6:7, 6:4 įveikė penktą pagal skirstymą brazilą Henrique Cunhą, kuris pasaulio reitinge yra 15-as. Dvejetų varžybų finale Ričardas su amerikiečiu Rhyne’u Williamsu 6:3, 3:6, 6:3 nugalėjo čiliečius Guillermo Riverą ir Ricardo Urzuą.

Gruodžio pradžioje, kaip jau skelbėme, R.Berankis tapo neoficialaus pasaulio jaunių teniso čempionato (Orange Bowl Tennis Championships 2007) Floridos valstijoje (JAV) vienetų nugalėtoju. Tąsyk jis finale 6:3, 6:2 įveikė bulgarą Grigorą Dimitrovą, kuriam iš kovos šiose varžybose buvo pavykę eliminuoti favoritą baltarusį Vladimirą Ignatiką.

Trenerio Remigijaus Balžeko auklėtinis R.Berankis pirmenybes Floridos valstijoje laimėjo jau antrą kartą. 2004 metais lietuvis laimėjo keturiolikmečių vienetų turnyrą.

Šio sezono pabaiga R.Berankiui buvo itin sėkminga – rudenį jis laimėjo atviras Kanados jaunių teniso pirmenybes ir pirmąjį per savo karjerą „Grand Slam“ serijos turnyrą – atvirąjį JAV teniso čempionatą. „US Open“ varžybose Ričardas nepralaimėjo nė vieno seto. Trijuose ankstesniuose šių metų „Grand Slam“ serijos jaunių turnyruose Ričardas pasirodė įspūdingai: Australijos čempionate pateko į pusfinalį, Prancūzijos pirmenybėse – į ketvirtfinalį, Vimbldono turnyre – į pusfinalį.

„Jei būtų karo metai, didvyriu būtų galima pavadinti“, – tąsyk po pergalių Kanadoje ir atvirajame JAV teniso čempionate Ričardą apibūdino jo treneris R.Balžekas. Įdomu, kokiais žodžiais dabar, kai auklėtinis laimėjo neoficialųjį jaunių pasaulio čempionatą ir iškovojo dvigubą pergalę Meksikoje, treneris kalbėtų apie Ričardą?

Pats R.Berankis pripažįsta, kad visoms šių metų pergalėms, jo progresui lemiamos įtakos turėjo šią vasarą buvusi treniruočių stovykla su pajėgiausiu planetos tenisininku šveicaru Roger Federeriu Dubajuje.

Varžybos Meksikoje R.Berankiui šiais metais buvo paskutinės. Jomis lietuvis, pasak jo trenerio, baigė antrąjį savo karjeros etapą ir nuo ateinančių metų dalyvaus suaugusiųjų varžybose.

„Jaunių turnyruose lengviau planuoti – žinojome, kad esame garantuoti dėl žaidino bent jau ketvirtfinalyje ar pusfinalyje, o vyrų tenise – pirmą ratą sužaidi ir laisvas, gali važiuoti namo, – taip būsimas permainas Ričardo gyvenime komentuoja R.Balžekas. – Vyrų varžybose ką nors planuoti – per daug sudėtinga.“

R.Berankis į vyrų varžybas žiūri realiai: „Gal porą metų dabar gerų rezultatų ir nebus, tačiau svarbiausia, kad progresuočiau. Taip pat reikia keisti ir mąstymą.“

Kitais metais R.Berankio laukia nuo 15 iki 20 vyrų turnyrų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.