„Kauno” klubui liko tik formalumas

Per likusius keturis A lygos futbolo pirmenybių turus „Kaunui” reikia pelnyti tik tašką, kad šis klubas aštuntą kartą per pastaruosius devynerius metus taptų šalies čempionu. Jei dėl aukso kovojančios komandos čempionato finiše surinktų po lygiai taškų, vyktų papildomos rungtynės dėl pirmosios vietos.

Po dviejų savaičių pertraukos atnaujinus šalies pirmenybes kauniečiai 2:1 įveikė antrąją vietą užimančią Marijampolės „Sūduvą”. Vakar vyko 32-ojo turo varžybos.

Vakarykštis čempionato lyderių mačas Kaune klostėsi permainingai. „Sūduva” laimėjo pirmą kėlinį, kai 20-ą min. po Karolio Jasaičio smūgio kamuolys nuo virpsto atsidūrė vartuose. Marijampoliečiai iki pertraukos galėjo įgyti ir didesnę persvarą, bet po Dariaus Maciulevičiaus reido kauniečius nuo antro įvarčio gelbėjo vartininkas.

„Kaunas” rungtynių eigą 180 laipsnių kampu pakeitė per pirmąsias antro kėlinio minutes. 48-ą min. po senegaliečio Pascalio Mendy perdavimo iš krašto kamuolį į „Sūduvos” vartus nukreipė brazilas Rasfaelis Ledesma, o dar po trijų minučių analogišką ataką taikliu smūgiu užbaigė Artūras Rimkevičius.

Kauniečiai iki rungtynių pabaigos neprarado iniciatyvos, bet varžybos baigėsi incidentu. „Sūduvos” gynėjas Tomas Mikuckis labai šiurkščiai atakavo „Kauno” žaidėją ir buvo išvytas iš aikštės.

Kauniečiai šalies čempionų titulą gali užsitikrinti ateinantį šeštadienį Vilniuje per varžybas su „Žalgiriu”. Šis sostinės klubas vakar Panevėžyje 0:2 nusileido „Ekranui”. Po šių rungtynių komandos pasikeitė vietomis lentelėje. Į trečiąją vietą pakilę panevėžiečiai dabar žalgiriečius lenkia tašku.

Labai sėkmingai tris ratus rungtyniavęs „Žalgiris” per pastaruosius du turus neįmušė nė vieno įvarčio, o į savo vartus praleido keturis. Vakar „Ekrano” futbolininkai rungtyniavo greičiau už varžovus, bet įvarčius Egidijus Varnas ir Vitalijus Kavaliauskas mušė po šiurkščių vilniečių gynėjų klaidų.

Be to, Vilniaus „Vėtra” 3:1 įveikė „Šilutę”, o „Šiaulių” ir „Vilniaus” futbolininkų dvikova baigėsi lygiosiomis 1:1.

Pirmosios 32-ojo turo varžybos įvyko spalio 9-ąją, tada Klaipėdos „Atlantas” Vilniuje 7:0 sutriuškino Visagino „Interą”.

Trečiadienį atidėtas 20-ojo turo rungtynes žais „Vėtra” ir „Atlantas”.

Rungtynių rezultatai

KAUNAS – SŪDUVA 2:1 (0:1)

Įvarčiai: 0:1 Jasaitis (20), 1:1 Ledesma (48), 2:1 Rimkevičius (51). 90 min. pašalintas Mikuckis („Sūduva”).

EKRANAS – ŽALGIRIS 2:0 (1:0)

Įvarčiai: 1:0 Varnas (35), 2:0 Kavaliauskas (49).

VĖTRA – ŠILUTĖ 3:1 (2:0)

Įvarčiai: 1:0 Stankevičius (41 iš 11 m), 2:0 Butrimavičius (45), 3:0 Juška (66), 3:1 Marozas (90).

ŠIAULIAI – VILNIUS 1:1 (0:0)

Įvarčiai: 0:1 Ivanovas (47), 1:1 Raskovas (56).

10. Interas 32 2 2 28 16:134 8

Rezultatyviausi žaidėjai: Lukšys (Ekranas) – 22 įvarčiai, Beniušis (Kaunas) – 17.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , .