„Vilniaus“ klubo piramidė griūva toliau

Didelių užmojų sezono pradžioje turėjęs sostinės „Vilniaus“ futbolo klubas toliau byra.

Pirmadienį „Vilniaus“ klubas išplatino informaciją, jog komandą paliko dar trys žaidėjai – puolėjas Aivaras Laurišas, gynėjas Andrejus Sokolovas ir vartininkas Liudvikas Valius.

Klubo oficialiame pranešime sakoma, kad sutartys su šiais futbolininkais yra nutraukiamos abipusiu sutarimu.

2006 metų rugpjūtį į sostinę iš Klaipėdos „Atlanto“ atvykęs puolėjas A. Laurišas „Vilniaus“ gretose praėjusį sezoną sužaidė 12 Lietuvos A lygos rungtynių ir pelnė 7 įvarčius. Šį sezoną traumų kamuojamas 30 metų puolėjas A lygos rungtynėse vilniečių ekipos marškinėlius vilkėjo 4 kartus ir įmušė 1 įvartį.

A. Sokolovas „Vilniui“ atstovavo nuo 2003 metų. Šį sezoną 23 metų gynėjas A lygoje sužaidė 8 rungtynes.

Šių metų pradžioje „Vilniaus“ gretas papildęs vartininkas L. Valius A lygoje komandos vartus gynė 15 kartų. Per 15 rungtynių buvęs „Atlanto“ vartininkas 6 kartus savo vartus išsaugojo „sausus“.

Vakar buvusį atlantiečių vartininką L. Valių užklupome Klaipėdoje iš automobilio kraunantį daiktus. Jis savo mantą parsivežė iš sostinės. Apie skyrybas su „Vilniumi“ L. Valius mielai sutiko papasakoti „Vakarų ekspreso“ skaitytojams.

Ar sutarties nutraukimas tau buvo netikėtas?

Joks čia netikėtumas. Jau seniai žinojome, kad A lygos čempionatą „Vilnius“ baigs su jaunais klubo žaidėjais. Pirmieji komandą paliko brazilai, o po to atėjo mūsų eilė.

Tačiau dauguma „Vilniaus“ klubo brazilų spėjo susirasti komandas užsienyje, o jūsų trejetas sostinės ekipą paliko jau užsivėrus žaidėjų perėjimo langui. Ką veiksi?

Kad teks palikti klubą, sužinojau likus dviem savaitėms iki žaidėjų perėjimo pabaigos. Per tokį trumpą laiką susirasti naują klubą buvo sunku. Tad teks „atostogauti“ Klaipėdoje. Daugiau dėmesio galėsiu skirti šeimai. Mano draugė Kristina Ūsaitė po sūnelio Liudviko gimimo vėl ruošiasi sugrįžti į didįjį sportą. Ji šį sezoną vėl gins Klaipėdos „Lemminkainen“ krepšinio komandos garbę. Daugiau turėsiu laiko pabendrauti su mažuoju Liudviku, kuriam greitai sukaks septyni mėnesiai. Tiesa, visu šimtu procentų negaliu tvirtinti, kad santykius su „Vilniaus“ klubu nutraukiu. Klubas man liko skolingas už nutrauktą kontraktą, kuris dar galiojo vieną sezoną. Savo verslo reikalais Ispanijoje viešintis klubo prezidentas Algimantas Breikštas šiandien sugrįžta į Lietuvą. Jei jis pasakys, kad reikia padėti klubui, ir mokės atlyginimą, neatmetama mano sugrįžimo į Vilnių galimybė. Jei tokio pasiūlymo nesulauksiu, bandysiu tartis dėl treniruočių su „Atlanto“ vadovybe. Juk reikės palaikyti sportinę formą. Na, o po sezono žiūrėsiu – į kokį kraštą pasiduoti.

Po sėkmingos šių metų sezono pradžios „Vilniaus“ klubo vadovai garsiai kalbėjo apie čempionišką pirmenybių pabaigą. Tačiau dabar situacija visai kita – klubas prie bankroto ribos. Kaip manai, kodėl taip atsitiko?

Tos kalbos nebuvo iš piršto laužtos. Čempionato pradžioje sužaidėme lygiosiomis su visais pernykščiais medalininkais – „Vėtra“, „Ekranu“ ir „Kaunu“. Sėkmingai rungtyniavome ir po to. Galiu pasakyti, kad turėjome puikias sąlygas, kurių galėjo pavydėti bet kuris Lietuvos futbolo klubas. Manau, kad „Vilniaus“ ateitis buvo nuspręsta klubo prezidento verslo interesams persikėlus į Ispaniją.

Griūva ne tik „Vilnius“, bet ir visa jo statyta piramidė…

Neabejoju, kad „Vilnius“ A lygos čempionatą tikrai baigs. Jaunimas, nors ir su mažesniais atlyginimais, turėtų „ištempti“ iki galo. Tačiau su kitomis šio klubo komandomis problemų yra. Nesužaidė vienerių rungtynių dubleriai, nenuvyko rungtyniauti į Klaipėdą I lygoje rungtyniaujanti Ukmergės „Vilkmergė“, skaudžiai visiems pralaimi Visagino „Interas“. Taigi trūkinėja visa „Vilniaus“ klubo grandinė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.