Prieš norvegus nelaimėjo

Ketvirtadienį Europos futbolo klubų UEFA taurės varžybų antrajame atrankos varžybų etape buvo sužaistos pirmosios rungtynės.

Nesėkmingai savo pirmuosius susitikimus sužaidė abu Lietuvos klubai – Panevėžio „Ekranas” ir Marijampolės „Sūduva”. Mūsų šalies komandos nesugebėjo įveikti ekipų iš Norvegijos.

Panevėžiečiai namuose sužaidė lygiosiomis – 1:1 (1:0) – su devintą vietą Norvegijos čempionate užimančia Oslo „Valerenga IF”. Pirmojo kėlinio pabaigoje (43 min.) svečių komandos gynėjas D. Tomasenas savo baudos aikštelėje pargriovė panevėžietį E. Varną. Už šią pražangą norvegas prieš save išvydo raudoną kortelę ir teisėjas į „Valerenga” vartus skyrė baudinį. Jį realizavo D. Bička – 1:0. „Ekrano” futbolininkams, antrame kėlinyje turėjusiems kiekybinę persvarą, atsivėrė puikios galimybės padidinti rezultatą. Deja, jie šiuo šansu nepasinaudojo. Ne tik nepasinaudojo, bet ir leido norvegams išlyginti rezultatą. 77 min. po „Ekrano” vartininko A. Skrupskio šiurkščios klaidos išlyginamąjį įvartį pelnė Santosas. Taigi prieš atsakomąsias rungtynes Osle geresnėje pozicijoje atsidūrė norvegų klubas. Jam pakanka namie sužaisti rezultatu 0:0. Na, o „Ekranui” norint patekti į kitą etapą reikės žaisti rezultatyviai.

Marijampolės „Sūduva” užvakar rungtyniavo Norvegijoje, kur rezultatu 1:2 (0:1) pralaimėjo Bergeno „Brann” futbolininkams. Norvegijos čempionato lyderiai po A. Bjornsono (24 min.) ir R. Vinterso (49 min.) įmuštų įvarčių pirmavo 2:0. Marijampoliečiams vilties įvartį iš baudinio 56 min. pelnė legionierius iš Brazilijos Ž. Negreirosas. „Sūduva” su „Brann” UEFA taurės atrankos varžybose susitiko jau trečią kartą. 2002 metais marijampoliečiai abejas rungtynes laimėjo vienodu rezultatu 3:2 ir pateko į pagrindines varžybas.

Net penki įvarčiai buvo įmušti Liepojoje, kur susitiko vietos „Metalurgs” komanda ir klubas „AIK Solna” iš Švedijos. Pergalę 3:2 (2:0) šventė B. Zelkevičiaus treniruojami „metalurgai”. Liepojiečiai sėkmingai pradėjo susitikimą ir po pirmojo kėlinio pirmavo 2:0. Įvarčius į švedų vartus įmušė G. Karlsonas (10 min.) ir D. Ivanovas (44 min.). Iš karto po pertraukos D. Ivanovas pasižymėjo dar kartą. Šįsyk – iš blogosios pusės. Jis įmušė kamuolį į savo vartus ir sušvelnino rezultatą iki 2:1. 61 min. rezultatas jau tapo lygus – 2:2. Įvartį pelnė L. Valdemarinas. Vis dėlto Liepojos klubui pavyko išplėšti pergalę. Pergalingą įvartį 64 min. pelnė iš Gargždų kilęs T. Tamošauskas.

Galacio „Otelul” (Rumunija), kuriam atstovauja du Lietuvos futbolininkai, svečiuose 1:3 (0:1) pralaimėjo Sofijos „Lokomotiv” (Bulgarija) komandai. Vartininkas P. Grybauskas žaidė visas rungtynes, o puolėjas T. Labukas – iki 55 minutės.

Kitos rungtynės pasibaigė tokiais rezultatais: „FC Tobol” (Kazachstanas) – „Groclin” (Lenkija) 0:1 (0:1), Jerevano MIKA (Armėnija) – Petržalkos „Artmedia” (Slovakija) 2:1 (1:0), Tbilisio „Dinamo” (Gruzija) – Vienos „Rapid” (Austrija) 0:3 (0:2), „MyPa” (Suomija) – „Blackburn Rovers” (Anglija) 0:1 (0:1), „KS Besa” (Albanija) – Lovečo „Litex” (Bulgarija) 0:3 (0:3), „FC Vion Zlate” (Slovakija) – Sankt Peterburgo „Zenit” (Rusija) 0:2 (0:1), „SV Ried” (Austrija) – „FC Sion” (Šveicarija) 1:1 (0:0), „HJK Helsinki” (Suomija) – „Aalborg” (Danija) 2:1 (1:1), „FC Haka” (Suomija) – „FC Midtjylland” (Danija) 1:2 (0:2), Minsko „Dinamo” (Baltarusija) – „Odense BK” (Danija) 1:1 (0:0), Koprivnicos „NK Slaven” (Kroatija) – Stambulo „Galatasaray” (Turkija) 1:2 (1:1), Tel Avivo „Maccabi” (Izraelis) – „Kayseri Erciyesspor” (Turkija) 1:1 (1:1), „AC Omonia” (Kipras) – Sofijos CSKA (Bulgarija) 1:1 (1:1), Budapešto „Honved” (Vengrija) – „Hamburger SV” (Vokietija) 0:0, Dnepropetrovsko „Dnipro” (Ukraina) – „GKS Belchatow” (Lenkija) 1:1 (0:1), Klužo „CFR 1907” (Rumunija) – „Anorthosis Famagusta” (Kipras) 1:3 (0:1), „BSC Young Boys” (Šveicarija) – „RC Lens” (Prancūzija) 1:1 (0:0), „UN Kaerjeng 97” (Liuksemburgas) – Liežo „Standard” (Belgija) 0:3 (0:0), Skopjės „FK Rabotnicki” (Makedonija) – „NK Zrinjski” (Bosnija ir Hercegovina) 0:0, „Hammarby” (Švedija) – „Fredrikstad FK” (Norvegija) 2:1 (1:0), „NK Široki Brijeg” (Bosnija ir Hercegovina) – Tel Avivo „Hapoel” (Izraelis) 0:3 (0:2), „FC Basel 1893” (Šveicarija) – „SV Mattersburg” (Austrija) 2:1 (1:1), Vienos „Austria” (Austrija) – „Jablonec 97” (Čekija) 4:3 (2:2), „UD Leiria” (Portugalija) – Netanijos „Maccabi” (Izraelis) 0:0, Splito „HNK Hajduk” (Kroatija) – „Sampdoria” (Italija) 0:1 (0:1), „Drogheda United” (Airija) – „Helsingborgs IF” (Švedija) 1:1 (0:1), „Dunfermline Athletic” (Škotija) – „BK Hacken” (Švedija) 1:1 (1:0), Madrido „Atletico” (Ispanija) – „FK Vojvodina” (Serbija) 3:0 (1:0). Atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos rugpjūčio 30 dieną.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , .