Daugiakovininkė V.Žemaitytė tapo Europos čempione

Vakar Vengrijoje pasibaigusiame Europos jaunimo (iki 23 metų) lengvosios atletikos čempionate aukso medalį Lietuvai iškovojo septynkovininkė Viktorija Žemaitytė. O iš Čekijoje surengto pasaulio jaunių (iki 18 metų) čempionato su bronzos medaliu grįžta disko metikas Audrius Gudžius.

Po pirmosios varžybų dienos keturių rungčių Viktorija Žemaitytė (3702 tšk.) buvo varžybų lyderė ir 75 taškais lenkė pagrindinę varžovę olandę Jolandą Keizer. Po pirmosios rungties – 100 m b. b. – lietuvės rezultatas buvo šeštas – 14,06 sek. (970 tšk.). Šuolių į aukštį sektoriuje ji įveikė 185 cm (1041) ir tapo rungties nugalėtoja. Rutulį Viktorija nustūmė 13,70 m (774) ir šiame sektoriuje buvo septinta. 200 m nubėgo per 24,67 sek. (917) ir užėmė ketvirtą vietą, o šeštadienio varžybas baigė būdama lydere.

Vakar penktojoje rungtyje V.Žemaitytė į tolį nušoko 5,86 m (807) ir liko tik trylikta tarp 19 atlečių, tad bendrojoje įskaitoje su 4509 taškais ji smuktelėjo į trečią vietą. Lydere tapo J.Keizer (4599). Šeštoji rungtis Viktorijai buvo sėkmingesnė – ji ietį nusviedė 49,24 m (845) ir užėmė trečiąją vietą, o po šešių rungčių pakilo į antrąją poziciją (5354) ir nuo lyderės J.Keizer atsiliko jau tik 7 taškais. Viską lėmė 800 m bėgimas. Šią distanciją V.Žemaitytė įveikė per 2:16,99 ir, aplenkusi bendrojoje įskaitoje tiek pat taškų (6219) surinkusią olandę J.Keizer, tapo Europos čempione.

Septintąsias vietas šiame čempionate užėmė bėgikas Vitalijus Kozlovas, kuris 800 m nubėgo per 1:50,79, ir šuolininkė į aukštį Karina Vnukova (186 cm), pagerinusi asmeninį rekordą.

Dar vienas finale dalyvavęs Lietuvos atletas Valentinas Voveris ietį nuskraidino 70,66 m ir liko vienuoliktas.

Čekijoje pasibaigusiame pasaulio jaunių (iki 18 metų) lengvosios atletikos čempionat bronzos medalį iškovojo disko metikas Audrius Gudžius. Jis 1,5 kg sveriantį diską jau pirmuoju bandymu nusviedė 61,59 m ir užėmė trečią vietą. Toliau už lietuvį įrankį metė tik čempionu tapęs ukrainietis Nikita Nesterenka (68,54 m) ir sidabrą iškovojęs Kroatas Marinas Premeru (64,20 m). A. Gudžius šeštadienį net 3,87 m pagerino sau priklausiusį šalies 16-mečių rekordą.

Beje, 17-mečių Lietuvos rekordas metant 1,5 kg sveriantį diską iki šiol priklauso Virgilijui Aleknai – 62,08 m.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , .