Pajūrio kurortai vargšų nelaukia

Kelioms dienoms vykstant į pajūrį pasiimti tūkstantį litų tikrai nebūtų per daug.

Kaip ir tikėtasi, populiariausiuose kurortuose paslaugų teikėjai kainas kiek galėdami padidino.

Vidutinių pajamų poilsiautojams didelį įspūdį gali padaryti kelių šimtų litų sąskaita už nakvynę, pusšimtis litų už skanesnį pietų kepsnį. Tačiau traukiančių į pajūrį vis tiek nestinga.

Palangoje – nepigu

Apgyvendinimo paslaugų, gėrimų ir maisto kainos Palangoje šį sezoną šoktelėjo.

Poilsiautojų pinigai gali tirpte ištirpti pramogaujant J.Basanavičiaus gatvėje ar užsigeidus prabangios nakvynės.

Kurorto „brodvėjuje” įsikūręs restoranas „Žuvinė” traukia išsiilgusius jūros gėrybių. Porcija žuvienės, kuri kasdien verdama vis kitokia, kainuoja pusšešto lito.

Ypatingos jūros gėrybių sriubos puodas dviem arba trims asmenims kainuoja nuo 59 iki 69 litų.

Brangiausias restorano patiekalas – jūros velnias su triufelių padažu, kainuojantis 56 litus.

Populiariausiųjų viršūnėje – Baltijos otas. Patiekalas iš šios žuvies kainuoja 25 litus.

Taip pat klientai vertina ir šviežius šamus. Už 100 gramų šios žuvies tenka pakloti 17 litų.

Kavos, arbatos puodelis restorane kainuoja pusketvirto lito. Pusė litro alaus – 6 litus.

„Žuvinės” svečiai pietums čia vidutiniškai išleidžia iki 50 litų.

Pabrango cepelinai

Legendiniame restorane „Molinis ąsotis” kava, arbata kainuoja 4 litus. Alus – kaip ir „Žuvinėje”. Už karštuosius mėsos patiekalus tenka pakloti nuo 19 iki 38 litų, už cepelinus – 12 litų.

Pavalgyti pigiau galima atokiau nuo miesto centro esančiose kavinėse.

Dar viena alternatyva norintiems sutaupyti – gaminti maistą patiems. Poilsiautojai pastebi, jog populiariausi produktai kurorto parduotuvėse 10-50 centų brangesni nei kituose miestuose.

Liepą Palangoje šoktelėjo nakvynės kainos. Poilsis vienos žvaigždutės viešbučio dviviečiame kambaryje kainuoja apie 140, triviečiame – 180, apartamentuose – 280 litų.

Apsistojusiems dviejų žvaigždučių poilsio namuose už vienvietį kambarį tenka pakloti apie 90, dvivietį – nuo 130 iki 150, trivietį – 180, keturvietį – 240 litų.

Už trijų žvaigždučių viešbučio dvivietį kambarį reikia mokėti nuo 160 iki 280, liuksą – 295, apartamentus – 420 litų.

Dar aukštesnes kainas diktuoja keturių žvaigždučių įstaigos. Už vienvietį kambarį čia tenka mokėti apie 320, dvivietį – nuo 380 iki 480, liukso apartamentus – nuo 490 iki 950 litų.

Penkių žvaigždučių viešbučiuose vienvietis kambarys kainuoja nuo 430, dvivietis – 480, liuksas – 540, verslo klasės – 660-990, apartamentai – 1 400-1 600, prezidentiniai apartamentai – 2 100 litų.

Miegoti – į kioską

Organizacijai „Svetingas šeimininkas” priklausančių palangiškių būstuose pigiausia nakvynė vienam žmogui kainuoja 25 litus, tačiau tokių pasiūlymų nėra daug. Patogumai – kuklūs.

Kambaryje poilsiautojas ras lovą, televizorių. Teks žingsniuoti į bendro naudojimo dušą ir tualetą. Brangiausia nakvynė asmeniui šios organizacijos siūlomuose būstuose siekia 100 litų.

„Svetingo šeimininko” pirmininkė Irena Švanienė spėjo, kad Palangos „močiutės”, stovinčios pakelėse ir stotyje, nakvynę siūlo mažiausiai už 15-20 litų.

„Poilsiautojai labai rizikuoja. Atėjus kaina gali šoktelti, nes pridedamas mokestis už patalynę, vandenį, dujas. Teko girdėti apie atvejį, kai viename kambaryje buvo apgyvendinta net 14 žmonių. Kartais poilsiautojams tenka miegoti pavėsinėse ar mediniuose kioskuose”, – sakė I.Švanienė.

Nida – kainų lyderė

Vis dėlto didžiausių kainų metropolija ir toliau išlieka Nida. Ją sparčiai besivejanti Juodkrantė yra kur kas kuklesnė.

Trijų žvaigždučių viešbučio „Nerija” dvivietis kambarys parai Nidoje per piką kainuoja 210 litų, o tokio pat lygio „Smilgoje” Juodkrantėje – 160 litų (apartamentai atitinkamai – 320 litų ir 220 litų).

Vadinamųjų liuksų kaina keturių žvaigždučių poilsio namuose „Litorina” Nidoje – 400, o „Ąžuolyne” Juodkrantėje – 529 litai.

Įnoringiausiems Nidoje siūloma senamiestyje įsikūrusi vila „Vandėja”, kur mažasis liukso lygio apartamentas parai kainuoja 600 litų, o toks pat liuksas su dviem miegamaisiais – 1 500 litų.

Atskiri privatūs butai su visais patogumais Nidoje parai kainuoja nuo 150 iki 350 litų, o kotedžai-mini nameliai – 300-400 litų. Labiausiai pageidaujami yra nedideli butai su mini virtuvėlėmis ir galimybe pasėdėti sode už apytikriai 150-200 litų per parą.

Čia nuolat brangsta vadinamasis pigusis poilsis. Pigiausiai per vasarvidį Nidoje galima išsinuomoti kambarį su bendrais patogumais, kur lovadienio kaina – 30 litų.

Preiloje pigiau

Kam Nida per brangi, gali pasirinkti ramesnius Preilos ir Pervalkos kaimelius, kur viskas pigiau.

Jau daugelį metų vienos lovos kaina kambaryje su bendrais patogumais Preiloje išlieka stabili – 25 litai. Lovą sandėliuke čia galima rasti ir už 20 litų (tualetas – lauke).

Šiuose kaimeliuose žmonės ir poilsio namai pigiau išnuomoja ir atskirus butus – už 100-150 litų.

Niekas šį sezoną Neringoje nepabrango taip smarkiai, kaip rūkyti karšiai. Jei kainos taip kils, tai šios žuvys ilgainiui taps delikatesu.

Pernai didelį rūkytą karšį galima buvo nusipirkti už 15, o šiemet už tokį pat reikia mokėti 20 litų.

Pasiteiravus, kodėl, pardavėjai sutartinai atsako: „Viskas brango”.

Rafinuotas meniu

Vis dėlto paieškojus net Nidoje galima pavalgyti už tokią pat kainą, kaip Klaipėdoje, – pavyzdžiui, lauko kavinėje „Senas žvejas”.

Nidos centre tebeveikianti senoji valgykla yra žemiausių kainų rekordininkė Neringoje: dienos sriuba – 2,5, žuvies porcija – 7,3, kiaulienos karbonadas – 9,8, o puodelis juodos kavos – 2 litai.

Visur kitur žuvies kainos gerokai pralenkė mėsos patiekalų kainas. Sterko kepsnį galima suvalgyti už 20-25 litus, o kiaulienos – už 15 litų.

Puodelio juodos kavos kaina beveik visur pasiekė 3 litus.

Išrankiems vasarotojams „Nerijos” restorane siūlomas rafinuotas meniu: otas su anakardžių riešutų padažu – 32 litai, ėriuko nugarinė su kuskusu, keptais raudonaisiais pipirais – 45 litai.

Stinga parduotuvių

Kadangi Neringoje nėra didžiųjų prekybos centrų, poilsiautojai turi tenkintis mažosiomis parduotuvėmis, kurios per piką kainas padidina 40-50 proc.

Maisto produktų asortimentas čia ribotas, nes mažos parduotuvės neturi daug vietos sandėliavimui.

Neringoje neatsiranda naujų parduotuvių, – beveik neįmanoma rasti patalpų nuomai.

Naujus kotedžus pasistatę turtingi savininkai iš svetur nenuomoja patalpų nei kavinėms, nei parduotuvėms. Geriausiu atveju jie teikia apgyvendinimo paslaugas.

Tūkstančius poilsiautojų priimančioje Juodkrantėje tėra trys maisto prekių parduotuvėlės, kuriose beveik visada spūstis.

Preiloje yra dvi parduotuvės, Pervalkoje – viena, įrengta verandoje, o Nidoje jų daugiausiai – šešios.

Pietūs – už 10 litų

Nuosaikesnis kainoraštis – palei Klaipėdą.

Nakvynė Melnragės, Girulių, Karklės viešbučiuose ir poilsiavietėse gali atsieiti 25-260 litų.

Vyriausioji viešbučio „Pajūris” administratorė Lina Pikelytė sakė, kad sezono metu dvivietis kambarys su pusryčiais kainuoja 190 litų.

Parą praleisti šio Girulių viešbučio vienvietyje turistui kainuotų 150, apartamentuose – 260 litų.

Kompleksiniai pietūs viešbučio restorane kainuoja 10 litų.

10 klientų už 60 litų gali pasimėgauti maudynėmis baseine, už 100 litų dar ir pasikaitinti pirtyje.

Melnragės viešbučio „Morena” direktorius Virgilijus Balčiūnas teigė, kad nakvynė vienvietyje kambaryje kainuoja 120-130 litų.

Dviviečio kambario nuoma parai kainuoja 160-180 litų, liukso kainos – nuo 250 litų.

Direktorius minėjo, kad dėl visų kainų galima derėtis, jei norinčių naudotis viešbučio paslaugomis grupę sudaro apie 30 žmonių.

Kompleksiniais pietumis (sriuba, karštas patiekalas, desertas arba šalta užkandėlė ir sultys) viešbučio kavinėje galima pasimėgauti už 15 litų.

Neverda pabjurus orui

„Karklės poilsiavietės” direktorė Danguolė Vikšaitė sakė, kad kambario paros nuoma vienam asmeniui šioje įstaigoje kainuoja 25 litus.

Turistams poilsiavietėje maitinimas su pusryčiais, priešpiečiais, pietumis ir vakariene galėtų atsieiti 25 litus per dieną.

Linas Bytautas, poilsiavietės „Karklės kopos” savininkas, minėjo, jog dviviečio kambario kaina su bendru tualetu ir dušu yra 60 litų, o už kambarį su visais patogumais reikėtų mokėti 120 litų.

Audros gatvėje Melnragėje esančio baro „Florina” šeimininkė Jelena Budrienė sakė, kad kompleksinius pietus – sriubos su bulviniais arba žemaitiškais blynais – klientas gali nusipirkti už 10 litų, o pietūs su kepsniu kainuoja 15 litų.

Toje pačioje gatvėje esančios kavinės „Jūros deivė” savininkė Judita Andriejauskienė tvirtino, kad jos kavinėje sriuba, arbata ir karštas patiekalas kainuoja 8 litus.

„Molo užeigos” direktorė Regina Kunigonienė teigė, kad pabjurus orui pietų kartais apskritai negamina, bet paprastai kepsnys su garnyru, sriuba ir gėrimas čia kainuoja 15 litų.

Netoliese įsikūrusio „Tako baro” barmenė Jurga Aukštuolienė sakė, kad šioje įstaigoje kepsnys kainuoja 11, sriuba – 3 litus.

Girulių kavinės „Sakalų svetainė” barmenė tvirtino, kad pietų kaina gali svyruoti nuo 16 iki 50 litų.

Karklėje esančioje kavinėje „Žvejo sodyba” dviejų patiekalų pietų kaina gali svyruoti nuo 18 iki 40 litų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.