„Lietuvos rytas” išlygino finalo serijos rezultatą

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) antrosiose finalo rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytas” namuose, po pratęsimo, rezultatu 80:75 nugalėjo Kauno „Žalgirio” krepšininkus ir atsirevanšavo už pralaimėtas rungtynes išvykoje bei išlygino serijos rezultatą 1:1.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo vilniečiai, kurie po puikaus Marijono Petravičiaus žaidimo įgijo 6 taškų pranašumą – 8:2. Čia pat tritaškiu atsakė Marko Popovičius, tačiau ir toliau iniciatyva priklausė „Lietuvos rytui”. Puikiai nuo atsarginių žaidėjų suolelio į žaidimą įsitraukė J.P. Batista, po kurio 4 iš eilės taškų aikštės šeimininkai pirmąjį kėlinuką užbaigė pirmaudami 18:12.

Antrajame ketvirtyje Artūras Jomantas pelnė pirmuosius savo taškus ir padidino skirtumą iki 8 taškų (20:12). „Žalgiriui” pavyko sumažinti deficitą iki 3 taškų (21:24), bet ir vėl puikiai žaidęs J.P.Batista atstatė didesnį pranašumą. Hanno Mottola, sumetęs baudos metimus, sumažino atotrūkį iki 4 taškų ir komandos išėjo ilsėtis rezultatui esant 30:26.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas” ir toliau kontroliavo rungtynių eigą bei įgijo dviženklį pranašumą (38:28). Vis dėlto kauniečiai surengė 9:0 spurtą, kurį dvitaškiu užbaigė Tanoka Beardas ir rezultatas tapo 43:42. Čia pat tritaškį pataikė Kareemas rushas, bet po kurio laiko Marcelo Machado išlygino rezultatą – 47:47. Tokiu rezultatu ir baigėsi trečiasis kėlinukas.

Ketvirtajame ketvirtyje „Žalgiris” persvėrė rezultatą savo naudai, o po Jono Mačiulio tritaškio kauniečiai pirmavo 57:52. Komandos likusį laiką rungtyniavo apylygiai. Vos aikštėje pasirodęs Tomas Delininkaitis ėmėsi lyderio vaidmens ir per kelias minutes pelnė 10 taškų. Likus mažiau nei minutei D.Collinsas pataikė vieną baudą ir išlygino rezultatą – 62:62. „Lietuvos rytas” dar turėjo šansą išplėšti pergalę, tačiau „Žalgirio” gynyba neleido surengti atakos per paskutines sekundes.

Pratęsimą tritaškiu pradėjo M.Machado, bet kiek vėliau ir vėl puikiai žaidęs T.Delininkaitis pataikė tolimą metimą ir savo komandai suteikė 4 taškų pranašumą – 71:67. Likus 1:16 jis sumetė abi baudas, o čia pat dvitaškiu atsakė T.Beardas. Marko Popovičius buvo sustabdytas pražangomis, bet jis nepataikė nė vienos baudos, tuo tarpu K.Rusho metimai nuo baudų metimo linijos tikslą pasiekė abu. Likus apie 22 sekundėm D.Collinsas pataikė sunkų tritaškį ir atgaivino „Žalgirio” viltis (72:75). K.Rushas vėl sumetė baudas, bet čia pat tas pats D.Collinsas vėl įmetė tritaškį. R.Štelmaheris baudų metimais padidino skirtumą iki 4 taškų (79:75), o dar vienas D.Collinso tritaškis buvo netaiklus.

„Lietuvos rytas”: K.Rushas – 18 (7 atk. kam.), T.Delininkaitis – 17, J.P.Batista – 13 (5 atk. kam.), M.Petravičius – 10.

„Žalgiris”: T.Beardas – 20 (6 atk. kam.), P.Jankūnas – 15 (10 atk. kam.), M.Machado – 10, M.Popovičius – 9 (4 rez. perd.).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , .