Lietuva minimalia persvara pralaimėjo Prancūzijai

Lietuvos nacionalinė rinktinė patyrė antrąją nesėkmę 2008 metų Europos čempionato atrankos varžybose. Rezultatu 0-1 pralaimėta Prancūzijos rinktinei, vienintelį mačo įvartį 73 minutę pelnė svečių komandos puolėjas Nicolas Anelka.

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas

Teisėjas – Howard Webb (Anglija)

Lietuva 0-1 Prancūzija

Lietuva: Karčemarskas; Paulauskas, Žvirgždauskas, Skerla, Klimavičius; Morinas (82′ Beniušis), Šemberas, Savėnas (77′ Kalonas), Stankevičius; Danilevičius, Poškus (87′ Radzinevičius)

Prancūzija: Coupet; Abidal, Gallas, Thuram, Sagnol; Makelele, Toulalan, L.Diarra; Malouda (89′ Diaby), Anelka, Govou (62′ Cisse)

Rungtynes abi ekipos pradėjo atsargiai. Pirmasis laimę iš toli pabandė Tomas Danilevičius, tačiau jo smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia vartų.

15 minutę prancūzas Willy Sagnolis atliko baudos smūgųį, po kurio lietuvių baudos aikštelėje kilo sumaištis, visgi šeimininkams pavyko išsmūgiuoti kamuolį toliau nuo savų vartų.

Kiek vėliau iš toli mušė Florentas Malouda, nestipriai smūgiuotą kamuolį be vargo sugavo Lietuvos rinktinės vartų sargas Žydrūnas Karčemarskas.

Bene pavojingiausias momentas prie lietuvių vartų pirmajame kėlinyje kilo kai galva kamuolį į vartus nukreipė Nicolas Anelka, bet jo smūgį atrėmė užtikrintai rungtyniavęs Ž.Karčemarskas.

Kėlinio viduryje prancūzai sugebėjo perimti iniciatyvą ir susikūrė keletą progų, visgi nei N.Anelka, nei Erico Abidalio bandymai tikslo nepasiekė.

Pirmajam kėliniui einant į pabaigą keletą progų pasižymėti turėjo Lietuvos rinktinė: iš pradžių po Manto Savėno atlikto baudos smūgio šalia vartų galva mušė Arūnas Klimavičius, kiek vėliau po perdavimo iš krašto tiksliai smūgiuoti nesugebėjo Robartas Poškus.

Po pirmojo kėlinio rezultatas liko lygus 0-0.

Antrąjį kėlinį kiek aktyviau pradėjo lietuviai, nepaisant to nieko pavojingo prie varžovų vartų sukurti jiems nepavyko.

55 minutę iš dešinio krašto stipriai smūgiavo Marius Stankevičius, tačiau kamuolys skriejo greta vartų.

Šiek tiek vėliau N.Anelka smūgį blokavo Andrius Skerla, o Florento Malouda bandymą atrėmė Ž.Karčemarskas.

Kėlinio viduryje A.Klimavičius smūgiu iš pusės aikštės pabandė nuginkluoti vartus palikusį prancūzų vartininką Grégory Coupet, deja kamuolys tikslo nepasiekė.

Prancūzai atsakė tolimais Djibrilio Cisse bei Jeremy Toulalano smūgiais, tačiau pasižymėti jiems nepavyko.

73 rungtynių minutę krito pirmasis įvartis. Aktyviai rungtynevęs N.Anelka sugebėjo išsivaduoti iš gynėjų priežiūros ir tiksliu tolimu smūgiu pasiuntė kamuolį į Lietuvos rinktinės vartus. Rezultatas tapo 1-0 Prancūzijos naudai.

Po praleisto įvarčio lietuvių žaidimas suaktyvėjo, iš baudos aikštelės pavojingai mušė Igoris Morinas, tačiau jo smūgiuota kamuolį prancūzų gynėjai sugebėjo nukreipti už galinės linijos.

Lietuviai ir toliau stengėsi atakuoti, tačiau patikimai žaidusi Prancūzijos rinktinės gynybos linija neleido jiems sukurti itin pavojingų epizodų. Paskutinią galimybę išlyginti rezultatą gavo po keitimo aikštėje pasirodęs Mindaugas Kalonas, tačiau jo smūgiuotas kamuolys nuskriejo aukštai virš vartų.

Finalinis rungtynių arbitro švilpukas užfiksavo Prancūzijos rinktinės pergalę minimalia persvara 1-0.

Kitas atrankos ciklo į 2008 metų Europos čempionatą rungtynes Lietuvos nacionalinė rinktinė žais kovo 28 dieną išvykoje su Ukraina.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Lietuva minimalia persvara pralaimėjo Prancūzijai"