Olimpinė vicečempionė grįžta į daugiakovės elitą

Neseniai traumas išsigydžiusiai A.Skujytei iki geriausio šį sezoną penkiakovės rezultato pasaulyje pritrūko tik trijų taškų

Sėkmingas daugiakovininkės Austros Skujytės pasirodymas Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate – daug žadanti paraiška kovo 2-4 dienomis Birmingeme (Anglija) vyksiančioms 29-osioms Europos pirmenybėms: Kaune startavusiai olimpinei vicečempionei iki geriausio šį sezoną penkiakovės rezultato pasaulyje pritrūko vos 3 taškų.

Laimėjo tris rungtis

Lietuvos čempione tapusi A.Skujytė surinko 4614 taškų ir aplenkė 2004 metų pasaulio jaunimo vicečempionę Viktoriją Žemaitytę (4277) bei svečio teisėmis startavusią Latvijos sportininkę Jeseniją Volžankiną (4123).

Šiuo metu geriausias rezultatas planetoje priklauso vokietei Lili Švarckopf (4617).

Austra laimėjo tris rungtis iš penkių – šuolius į aukštį (1,87 m), rutulio stūmimą (15,56 m) ir 800 m bėgimą (2 min. 20,65 sek.) bei liko antra 60 m barjerinio bėgimo takelyje (8,75 sek.) ir šuolių į tolį varžybose (6,07 m). J.Volžankina greičiausiai įveikė 60 m barjerinio bėgimo distanciją (8,47 sek.) ir geriausiai pasirodė šuolių į tolį sektoriuje (6,24 m).

„Esu patenkinta galutiniu rezultatu, nors tikėjausi toliau nustumti rutulį ir nušokti į tolį. Vis dėlto viskas klostosi taip, kaip noriu, tuo ir džiaugiuosi”, – sakė A.Skujytė, tik pernai gruodžio viduryje po ilgokos pertraukos vėl grįžusi į didįjį sportą.

Specialistų nuomone, jei sportininkė būtų nustūmusi rutulį bent penkiais centimetrais toliau, ji jau būtų penkiakovės lydere pasaulyje.

Juo labiau kad neseniai A.Skujytė jau yra blykstelėjusi aukštu rezultatu rutulio stūmimo sektoriuje (2006 m. gruodį Kaune – 16,53 m).

Asmeninį penkiakovės rekordą pagerino V.Žemaitytė. Ji liko antra šuolių į aukštį (1,81 m), rutulio stūmimo (13,66 m) ir 800 m bėgimo (2 min. 28,00 sek.) bei trečia – 60 m barjerinio bėgimo (8,79 sek.) ir šuolių į tolį (5,98 m) varžybose.

Vyks į Birmingemą

Pasak Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės vyriausiojo trenerio Alekso Stanislovaičio, yra vilčių, kad į Europos čempionatą vyks abi mūsų daugiakovininkės.

„Iki varžybų likus dešimčiai dienų, Europos lengvosios atletikos asociacija paskelbs galutinius dalyvių sąrašus. Turint galvoje aukštą Viktorijos rezultatą ir tai, kad pernai į kviečiamųjų penkioliktuką pateko sportininkė su kuklesniu taškų kraičiu, tikėtina, jog šiemet Birmingeme turėsime dvi penkiakovininkes”, – teigė A.Stanislovaitis.

Kelionei į Angliją taip pat rengiasi sprinterė Lina Grinčikaitė ir trišuolininkas Mantas Dilys.

Klaipėdietė L.Grinčikaitė laimėjo 60 m (7,40 sek.) ir 200 m (24,38 sek.) bėgimus.

Kauniečio trenerio Alvydo Gavėno auklėtinis M.Dilys jau pirmuoju trišuoliu nuskriejo į tolį 16,54 m. Tai – šeštasis rezultatas per visą rungties istoriją Lietuvoje. Nacionalinis rekordas – 17,03 m – nuo 1995-ųjų priklauso Kauno atletui Audriui Raizgiui.

Favoritams – medaliai

Vyrų šuolio į aukštį varžybas laimėjo Raivydas Stanys – 2 m 20 cm. A.Baranausko treniruojamas 20-metis kaunietis tapo aštuntuoju Lietuvos šuolininku į aukštį, kuriam pavyko pasiekti šį rezultatą.

Devintąjį aukso medalį 800 m bėgimo rungtyje iškovojo Kelmės atstovas Mindaugas Norbutas (1 min. 55,03 sek.). Jis greičiausiai nubėgo ir 1500 m (3:59,57).

Septintąjį 400 m bėgimo čempiono titulą pelnė švenčioniškis Raimondas Turla (49,69 sek.). Penktą kartą iš eilės šalies čempionate triumfavo sportinio ėjimo meistrė alytiškė Brigita Virbalytė, 5000 m nužingsniavusi per 23 min. 09,06 sek.

Geriausius šio sezono rezultatus Lietuvoje pasiekė Agnė Orlauskaitė (Kaunas, 400 m – 56,60 sek.), Ernesta Karaškienė (Kaunas, šuoliai į tolį – 6,36 m), Irina Krakoviak (Vilnius, 3000 m – 9 min. 50,03 sek.), Vitalijus Gorlukovičius (Vilnius, 2000 m su kliūtimis – 5 min. 38,89 sek.), Povilas Mykolaitis (Kaunas, šuoliai į tolį – 7,63 m), Tadas Šuškevičius (Vilnius, 10000 m sportinis ėjimas – 41 min. 23,35 sek.), Žilvinas Adomavičius (Kaunas, 200 m – 21,88 sek.), Marius Diliūnas (Pakruojis, 3000 m – 8 min. 30,57 sek.).

A.Stanislovaitį nuvylė rutulio stūmikai. „Kai kuriems vaikinams praverstų meistriškumo pasimokyti iš Austros Skujytės”, – pabrėžė treneris.

Pernai čempionu tapęs vilnietis Paulius Luožys įrankį nustūmė 17,25 m. Šiemet jo rezultatas – 16,93 m.

Ką liudija statistika

Kaune aukso medalius taip pat iškovojo Rasa Drazdauskaitė (Šiauliai, 1500 m – 4 min. 31,21 sek.), Orinta Murnikova (Šiauliai, 1500 m su kliūtimis – 5 min. 15,31 sek.), Karina Vnukova (Vilnius, šuoliai į aukštį – 1,87 m), Rolanda Demčenko (Kaunas, šuoliai su kartimi – 3,40 m), Alina Vaišvilaitė (Vilnius, rutulio stūmimas – 14,50 m), Eglė Balčiūnaitė (Šiauliai, 800 m – 2 min. 10,70 sek.), Sonata Tamošaitytė (Kaunas, 60 m barjerinis bėgimas – 8,54 sek.), Jolanta Verseckaitė (Vilnius, trišuolis – 12,70 m) ir Andrius Kačėnas (Kaunas, 60 m – 6,85 sek.), Giedrius Mačėnas (Vilnius/Pasvalys, 60 m barjerinis bėgimas – 8,01 sek.), Mantas Šilkauskas (Kaunas, šuoliai su kartimi – 4,30 m) bei Tadas Volkavičius (Kaunas, septynkovė – 5127 tšk.).

Bėgimo estafetes 4 po 200 m laimėjo kauniečiai: moterys (A.Dagelytė, I.Rimkevičiūtė, J.Kudirkaitė ir E.Lingytė) – 1 min. 43,29 sek., vyrai (Ž.Adomavičius, A.Kačėnas, R.Sakalauskas ir R.Smilgys) – 1 min. 31,99 sek.

Komandų įskaitoje nugalėjo Kaunas – 60866,5 taško (2.Vilnius – 54858,5). Tarp klubų sėkmingiausiai pasirodė Klaipėdos „Nikė” (9193 tšk.), Kauno „Atletas” – penktas (8092).

Tuo pat metu vykusiose Lietuvos jaunimo pirmenybėse nacionalinius 17-19 metų amžiaus grupių rekordus pagerino kaunietis Mantas Šilkauskas (60 m barjerinis bėgimas – 7,97 sek.), panevėžietis Artūras Gurklys (6 kg rutulio stūmimas – 18,27 m) bei klaipėdietė Ieva Staponkutė (trišuolis – 12,47 m).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Olimpinė vicečempionė grįžta į daugiakovės elitą"