Ledo ritulys: istorinė lietuvių pergalė

Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinė laimėjo Elektrėnuose vykusį pasaulio jaunimo II diviziono B grupės čempionatą ir pirmą kartą istorijoje iškovojo kelialapį į A divizioną. Lietuvių laimėjimas dar svaresnis todėl, kad dauguma mūsų žaidėjų buvo jaunesni už varžovus.

Lietuviai per paskutinį savo mačą turnyre šeštadienį nugalėjo Pietų Korėjos ledo ritulininkus 4:0 (0:0, 3:0, 1:0) ir garantavo sau pirmąją vietą bei kelialapį į I divizioną. Po šių rungtynių vykęs mačas, kuris prieš turnyrą buvo suplanuotas kaip lemiamas kovoje dėl pirmosios vietos, tarp Japonijos ir Olandijos rinktinių jau lėmė tik antrosios vietos likimą.

Olandai būtų galėję aplenkti lietuvius tik tuo atveju, jei mūsiškiai būtų pralaimėję korėjiečiams per pagrindinį rungtynių laiką. Tačiau mūsiškiai laimėjo, o olandai per pratęsimą nusileido japonams 4:5 (1:2, 0:0, 3:2, 0:1). Nesėkmė vis dėlto leido olandams išsaugoti antrąją vietą, japonai liko treti, korėjiečiai ketvirti. Su II divizionu atsisveikinti priversti serbai, šie per lemiamą mačą pralaimėjo meksikiečiams 4:5 (2:3, 0:0, 2:2). Prieš tai serbams buvo pavykę nugalėti korėjiečius, o meksikiečiai taškų nebuvo pelnę.

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Rimantas Sidaravičius pergale turnyre buvo labai patenkintas. „Varžybos buvo sunkios, psichologija buvo ne mūsų naudai. Žaidėjai galvojo, kad juos nugalės bet kokiu atveju, o tai reiškia, kad žaidžia perpus silpniau. Nors per pirmą kėlinį buvo mūsų persvara, nebuvo veržlumo, ugnies, – teigė Sidaravičius. – Tačiau po pertraukos, kai pakalbėjome, antrame kėlinyje buvo visai kita komanda”.

Rinktinės trenerį nustebino Pietų Korėjos ledo ritulininkų žaidimas. „Pietų Korėja buvo gana stipri, bet aš stebiuosi, kaip jie žaidė dviem penketais. Jie per varžybas pakeitė tik porą žaidėjų, o tai ledo ritulininkams yra sunku. Tokiame lygyje labai sunku žaisti, – sakė Sidaravičius. – Šiaip komanda stipri, ne veltui galvojau, kad su jais kausimės dėl trečiosios vietos. Jie neištvėrė fiziškai”.

Lietuviai per varžybas Elektrėnuose buvo jauniausi. Tik meksikiečiai buvo atsivežę kiek jaunesnių žaidėjų, o kitų komandų pagrindą sudarė vien 1987-1988 metais gimę ledo ritulininkai. Lietuvos rinktinėje buvo tik keturi 19-mečiai ir šeši 18-mečiai. Vienintelis Karolis Šveikauskas yra gimęs 1989-aisiais, o kiti 9 žaidėjai buvo vos 16 metų. Tad lietuviai į ateitį gali žvelgti su optimizmu.

Geriausi – lietuviai

Turnyro Elektrėnuose direktoratas visus geriausių čempionato žaidėjų prizus atidavė lietuviams. 16 metų Artūras Kuzmičius buvo pripažintas geriausiu vartininku, jo bendraamžis Karolis Nekraševičius – geriausiu gynėju, o 19 metų Donatas Kumeliauskas – geriausiu puolėju. Tiesa, statistinėse kategorijose lietuviams gerai pasirodyti nepavyko. D.Kumeliausko brolis Tadas, kuriam tik gruodžio 11 dieną suėjo 16 metų, nugalėjo tarp daugiausia rezultatyvių perdavimų atlikusių žaidėjų. Po puolėjo perdavimų lietuviai pelnė 8 įvarčius.

Rezultatyviausiu čempionato žaidėju tapo japonas Shuhei Kuji, surinkęs 13 taškų (7 įvarčiai ir 6 rezultatyvūs perdavimai). T.Kumeliauskas (2 ir 8) šiame sąraše užėmė 5-ąją vietą, o jo bendraamžis Povilas Verenis (6 ir 3) liko šeštas. Daugiausia įvarčių – aštuonis – Elektrėnuose pavyko pelnyti olandui Kevinui Bruijstenui. Verenis šiame sąraše liko penktas, o 6-8 vietas su dviem olandais pasidalijo taip pat vos 16 metų Arnoldas Bosas (5 įvarčiai).

Šeštadienio rezultatai

LIETUVA – PIETŲ KORĖJA 4:0 (0:0, 3:0, 1:0). Įvarčiai: 1:0 Povilas Verenis (Andrejus Burakovas; 24.19), 2:0 Donatas Kumeliauskas (30.39), 3:0 Vygintas Stepanavičius (Donatas Kumeliauskas, Justinas Vėželis; 38.06), 4:0 Povilas Verenis (Tadas Kumeliauskas; 52.21). SERBIJA – MEKSIKA 4:5 (2:3, 0:0, 2:2), JAPONIJA – OLANDIJA 5:4 (2:1, 0:0, 2:3, 1:0).