Prekiaujantieji šviežia mėsa privalo nurodyti prekės kilmės šalį, tai yra iš kur ji atvežta. Tačiau mėsos gaminiams šis reikalavimas negalioja. Tad, pirkdami lietuvišką mėsos gaminį turguje ar prekybos centruose, pirkėjai nėra garantuoti, kad jame yra lietuviškos mėsos.
Jeigu parduodamas pagamintas produktas, nurodyti mėso kilmę nereikalaujama.
„Tokiu atveju pirkėjai nematys, ar buvo dėta nelietuviškos kilmės mėsos, – dešros sudėtinių dalių kilmės šalies nurodyti nereikia. Fiziškai būtų neįmanoma nurodyti, kiek ten vokiškos, kiek lietuviškos, kiek lenkiškos mėsos dėta”, – aiškino Veterinarijos ir sanitarijos skyriaus vedėjas Juozas Sederevičius.
Tačiau jis priminė, kad tokiu atveju mėsos perdirbimo įmonė privalo turėti mėsos kilmės šalies dokumentus, kad prireikus būtų galima atsekti, iš kur ji gauta.
J.Sederevičius tvirtino, kad mėsa yra įvežama legaliai, tad nerimauti nereikėtų. Ypač panevėžiečiams. Mat, jo žiniomis, šiuo metu Panevėžio apskrityje prekiaujama tik lietuviškais mėsos gaminiais.
„Atvežtos iš Lenkijos šviežios mėsos turgavietėse tikrai nėra”, – patikino. „Maždaug rugsėjo mėnesį iš šios šalies atgabenta mėsa bandė prekiauti „VP Market” prekybos centrai, bet dėl tam tikrų priežasčių greitai to atsisakė”, – sakė J.Sederevičius.
Mėsos gaminių gamybai naudoti lenkišką kiaulieną bandė ir kelios apskrities mėsos perdirbimo įmonės, tačiau taip pat atsisakė.
„Kartais prekybos vietose pasirodo mėsos gaminių, kurių gamybai naudota lenkiška mėsa. Įmonės pabando ją naudoti, bet greitai atsisako. Galbūt netinka mėsos sudėtis, išvaizda, baltymų struktūra ir kita?” – svarstė Panevėžio apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos ir sanitarijos skyriaus vedėjas.
taip tikriausiai jiems nepatinka išvaizda ar SUDETIS viena kita ziurkyte ar nugaises givunelis dar nirkam nepakenke 😳