LKL čempionatas: „Šiauliai” pakilo aukštyn

Dvi pergales per Lietuvos krepšinio lygos (LKL) savaitgalio rungtynes iškovoję „Šiaulių” krepšininkai pakilo į ketvirtąją turnyro lentelės vietą

Per pirmąsias ketverias LKL rungtynes šiauliečiai buvo iškovoję tik vien pergalę (pralaimėjo Kauno „Žalgiriui”, Vilniaus „Lietuvos rytui” bei „Panevėžiui”) ir turnyro lentelėje buvo tarp autsaiderių. Savaitgalį „Šiauliai” išvykoje sutriuškino „Atletą” 81:65 ir namie įveikė Kėdainių „Nevėžį” 98:79. Po šių pergalių Šiauliai pakilo į ketvirtąją turnyro lentelės vietą.

Atsiliko, bet pavijo

Tiesa, mačas su „Nevėžiu” šiauliečiams nebuvo toks lengvas kaip gali pasirodyti žvilgtelėjus į rezultatą. Kėdainiškiai geriau pradėjo rungtynes ir pirmavo beveik visą pirmą kėlinį. Jo pabaigoje „Šiauliai” persvėrė rezultatą savo naudai, o didesnę persvarą įgijo baigiantis antram kėliniui. Tuomet tikrą šou surengė šiauliečių snaiperis Arvydas Čepulis. Jis per antrą kėlinį pelnė 14 taškų, per kelias paskutines minutes „Nevėžis” keletą kartų apmaudžiai suklydo, ir „Šiauliai” nutolo 16 taškų skirtumu (56:40). Trečio kėlinio pabaigoje šeimininkai padidino savo persvarą net iki 22 taškų (72:50), tačiau „Nevėžis” neketino pasiduoti. Per ketvirtą kėlinį kėdainiškiai ėmė bausti šiauliečius už kiekvieną klaidą ir sumažino skirtumą vos iki 6 taškų (72:68, 75:81). Vis dėlto labiau priartėti „Šiauliai” neleido ir per paskutines porą minučių susigrąžino solidesnę persvarą.

Po mačo „Nevėžio” vyriausiasis treneris Gintaras Leonavičius iš varžovų labiausiai gyrė ne 28 taškus pelniusį Čepulį, o mažąjį įžaidėją Andrių Mažutį. Jis nuo pat pirmųjų minučių itin kibiai dengė svečių įžaidėją Tomą Rinkevičių, kuris greitai prisirinko pražangų.

„Didžiausia mūsų problema buvo „Šiaulių” gynyba, – kalbėjo Leonavičius. – Tai – Mažučio nuopelnas. Jis griovė mūsų parengtus derinius, privertė išsibauduoti pagrindinį įžaidėją Rinkevičių”.

Sirtautą pakeitė Dimavičius

Dar vieną pralaimėjimą patyręs „Atletas” šeštadienį paskelbė, kad iš komandos vyriausiojo trenerio pareigų šalių susitarimu pasitraukė Darius Sirtautas. Jį prie komandos vairo pakeitė Darius Dimavičius, šį sezoną pats žaidęs „Atlete”.

„Mūsų netenkino komandos rezultatai”, – apie permainas sakė „Atleto” direktorius Tomas Kavaliūnas.

Sirtauto vadovaujamas „Atletas” šį sezoną pralaimėjo visas šešerias LKL rungtynes, o Baltijos krepšinio lygoje per 9 mačus nugalėjo tik kartą.

Žukauskas žaidžia

Naujasis treneris – slovėnas Zmago Sagadinas – debiutavo prie Vilniaus „Lietuvos ryto” vairo. Sostinės ekipa penktadienį su tiesiai iš oro uosto į mačą atvykusiu treneriu išvykoje be didesnių pastangų nugalėjo Marijampolės „Sūduvą” 88:49, o šeštadienį turėjo vargo per rungtynes namie su Klaipėdos „Neptūnu”. Uostamiesčio krepšininkus vilniečiai nugalėjo 81:72.

„Šįryt turėjome nelengvą treniruotę, todėl mūsų žaidėjai buvo gal kiek nuvargę. Kadangi prie komandos prisidėjau tik vakar, kol kas neturėjau laiko pritaikyti kokių nors naujovių puolime, bet pabrėžiau, kaip svarbu gintis, – po pergalės prieš „Neptūną” kalbėjo Sagadinas. – Pirmus du kėlinius leidome „Neptūnui” pulti laisviems, bet per petrauką paspaudžiau krepšininkus, kad susitelktų gindamiesi. Rezultato netrukome sulaukti”.

Savaitgalį „Lietuvos rytas” rungtyniavo be amerikiečio Andre Emmetto ir Marijono Petravičiaus. Tačiau gana daug žaidė prie Sharono Druckerio atsarginių žaidėjų suolą šildęs Eurelijus Žukauskas. Jis Marijampolėje per 23 minutes pelnė 6 taškus, atkovojo net 10 atšokusių kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 2 varžovų metimus. Šeštadienį per mačą su „Neptūnu” aukštaūgis žaidė 20 minučių. Tačiau per jas Žukauskas pelnė tik 5 taškus (2/8 dvitaškiai, 1/4 baudos) ir atkovojo vos 3 kamuolius.

Beje, per mačą Marijampolėje „Lietuvos ryto” ekipoje debiutavo 16 metų puolėjas Evaldas Kairys. Jis per 4 minutes pelnė 2 taškus bei atkovojo 2 kamuolius.

Savaitgalio rungtynių statistika

Penktadienis

ATLETAS – ŠIAULIAI 65:81 (22:18, 8:17, 14:23, 21:23). Atletas: Tribė 17, Simonavičius 17, Juknevičius 12, Dabkus 7, Kriaučiūnas 6, Trakimas 4, Čižikas 2 (Cvirka). Šiauliai: Čepulis 15, Klimavičius 15, Mykolaitis 13, Kieža 10, Danusevičius 7, Mažutis 6, Ruikis 6, Vaičiūnas 4, Pakamanis 3, Prekevičius 2 (Masiulis).

NEPTŪNAS – SAKALAI 84:75 (19:14, 24:22, 21:19, 20:20). Neptūnas: Anisimovas 22 (14 a.k.), Petkūnas 16, Pridotkas 15, Stanevičius 14, Ežerskis 11, Dorsey 6 (Dainys, Mockus, Kasiulevičius). Sakalai: Kiaušas 12, Reminas 12, Kučiauskas 11, Viskontas 9, Matulis 8, Šarakauskas 7, Labuckas 6, Gecevičius 5, Sinica 3, Vaičius 2.

SŪDUVA – LIETUVOS RYTAS 49:88 (17:19, 4:18, 16:27, 12:24). Sūduva: Čiuta 13, Janišius 12, Birgelis 11, Valukonis 8, Jasaitis 2, Šuliakauskas 2, Česnavičius 1 (Vansavičius, Pangonis, Tamušauskas, Chmieliauskas). Lietuvos rytas: Blūmas 14, Ivory 13, Delininkaitis 12, Batista 12, Šležas 10, Nielsenas 7, Štelmaheris 6, Žukauskas 6, Lukauskis, Kairys 2, Jomantas 2.

Šeštadienis

LIETUVOS RYTAS – NEPTŪNAS 81:72 (26:26, 17:21, 20:10, 18:15). Lietuvos rytas: Nielsenas 18 (12 a.k.), Batista 17, Lukauskis 14, Delininkaitis 10, Blūmas 9, Žukauskas 5, Jomantas 3, Ivory 3, Štelmaheris 1 (Šležas).

ŠIAULIAI – NEVĖŽIS 98:79 (28:23, 28:17, 18:15, 24:24). Šiauliai: Čepulis 28 (trit. 3/8), Mažutis 12, Pakamanis 11, Ruikis 9, Vaičiūnas 9, Klimavičius 9 (10 a.k.), Kieža 8, Masiulis 3 (Mykolaitis). Nevėžis: Aleksandrovas 18, Sirutavičius 14, Ramanauskas 10, Stankus 9, Kaukėnas 9, Rinkevičius 9, Sakalauskas 7, Mineikis 3 (Šakinis).

ŽALGIRIS – PANEVĖŽYS 89:66 (24:26, 26:13, 25:20, 14:7). Žalgiris: Mottola 22, Machado 16, Jankūnas 15, Ginevičius 11, Mačiulis 10, Popovičius 8, Kalnietis 4, Štimacas 3 (10 a.k.) (Jasikevičius, Pečiukas). Panevėžys: Jankauskas 16, Vileita 15, Sirvydis 11, Gaidamavičius 9, Počiuipa 8, Tatarūnas 3, Trepočka 2, Vėlius 2 (Globys, Pociukonis).