Visi žmonės nori būti sveiki ir gražūs, tačiau ar verta tikėti visomis sveiko gyvenimo būdo pasekėjų rekomendacijomis?
Grožis reikalauja aukų, o sveikata – susilaikymo nuo daugybės malonumų, skanaus maisto. Dar būtina sportuoti, daug laiko praleisti gryname ore. Nelengva paisyti visų reikalavimų, juolab kad realus gyvenimas taip pat turi savo taisykles. Tad daugeliui tikriausiai bus malonu sužinoti, kad kai kurie sveikos gyvensenos reikalavimai ir teiginiai tėra mitai.
Vėlyva vakarienė
Jau seniai tikima, kad vėlai vakarieniaujant auga svoris. Tai varo į neviltį vis ilgiau dirbančius žmones, kurie gali pasirinkti tik tai arba apskritai nevakarieniauti, nes apie ankstyvą vakarienę tegali pasvajoti.
Dietologai ramina: svoris neaugs, jei vėlai vakarieniaujant nepersivalgysite ir neviršysite savo paros normos. Svarbu ir tai, ką ketinama valgyti vakarienei. Kai kurie žmonės jai atideda mėgstamiausius patiekalus, nes mano, kad po sunkios darbo dienos nusipelnė neeilinių vaišių. Bulvių traškučių, ledų ir kitokių itin kaloringų valgių vėlai vakare išties reikėtų atsisakyti.
Raumenys nevirsta riebalais
Daugelis yra girdėję, kad nesportuojančio žmogaus raumenys virsta riebalais. Tai netiesa, nes tai skirtingos struktūros audiniai. Raumenys, atsisakius sporto, tiesiog tampa glebūs, o riebalai, net labai intensyviai sportuojant, netampa raumenimis. Riebalai tiesiog sudega, o raumenys sustiprėja.
Neteisingas įsitikinimas, kad kuo mažiau miegame, tuo lengviau numesti svorį, nes miegant sulėtėja medžiagų apykaita. Tačiau mokslininkai teigia, kad metant svorį visavertis miegas yra tiesiog būtinas. Čikagos universitete atlikus tyrimą, paaiškėjo, kad hormonų balansas sutrinka jau tuomet, kai miegas sutrumpinamas vos viena valanda. Mažiau miegantys jaučia didesnį valgio poreikį.
Ankštos trumpikės nekenkia
Dar vienas paplitęs mitas – vyrų vaisingumas mažėja, jeigu jie dėvi ankštas trumpikes, dirba ant kelių pasidėję nešiojamuosius kompiuterius ir mėgaujasi karštomis voniomis. Jos, beje, dar gali būti laikomos nevaisingumo kaltininkėmis, nes sperma išties jautri aukštai temperatūrai. Spermos kokybei atgauti kartais prireikia net šešių mėnesių. Nors tikrų įrodymų nėra, verta pasisaugoti ir nešiojamųjų kompiuterių, juk jie ilgainiui įkaista.
Neteisingas teiginys, kad šokoladas kenkia sveikatai. Didelis kiekis riebalų ir cukraus išties gadina figūrą, tačiau kakavos pupelėse yra medžiagų, kurios gerina širdies ir kraujagyslių veiklą. Mažėja kraujospūdis, kraujo krešumas ir uždegimai. Kitaip tariant, šokolado poveikis kažkuo panašus į aspirino, todėl dėl figūros jo atsisakyti neverta.
Parengta pagal „Semeinyj doktor”