Kultūros centrų vadovai piktinasi skaitydami Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros (LATGA-A) jiems siūlomas pasirašyti sutartis. Autorinio atlyginimo prašoma net už nemokamus kultūros renginius, kurių nemažą sąmatos dalį sudaro ūkio išlaidos. Kaip LŽ teigė LATGA-A … Skaityti toliau

Jaunieji mokslininkai varžosi su mokslo korifėjais

Jaunųjų mokslininkų parengti projektai sudaro 13 proc. visų konkursams pateiktų projektų. Aktyvus jaunimo dalyvavimas mokslo ir technologijų plėtros programose labai svarbus Lietuvai integruojantis į ES ir pasaulinę mokslinių tyrimų erdvę. Lietuvos Respublikos Vyriausybei patvirtinus Aukštųjų … Skaityti toliau

„Panevėžys” tik po pratęsimo įveikė „Sakalus”

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs Rolandas Matulis nesugebėjo išgelbėti svečiuose žaidusios Vilniaus „Sakalų” komandos, kuri tik po pratęsimo rezultatu 72:79 (18:21, 12:17, 21:14, 13:12, 8:15) nusileido „Panevėžio” krepšininkams. Panevėžiečiai startavo spurtu 7:0, tačiau kėlinuko pabaigoje sėkmingo … Skaityti toliau

LKL čempionatas: šalies pirmenybėse – pusiaukelė

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate 9 šalies klubai pasiekė pusiaukelę – visi sužaidė lygiai po 8 rungtynes. Dabar pirmenybėse skelbiama pertrauka iki sausio 12 dienos. „Sakalų” pakilimas Savaitgalį dvi pergales iš eilės iškovojo Vilniaus „Sakalai”, … Skaityti toliau

Čempionai išbarstė persvarą Ventspilyje

Lietuvos ir Baltijos (SEB BBL) krepšinio lygos čempionų – Vilniaus „Lietuvos ryto” krepšininkų – žaidimas ir toliau stringa varžovų gynybos užkardose. Savaitgalį vilniečiai per SEB BBL varžybas išvykoje tik dviejų taškų skirtumu 77:75 įveikė „Ventspils” … Skaityti toliau

Naujasis čempionatas – be BBL globos

Stipriausios šalies krepšinio komandos 2006-2007 metų LKL sezoną pradėjo parodomosiomis rungtynėmis Trakuose Naujasis 2006-2007 metų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionatas startavo netradiciškai. Vakar Trakuose buvo sužaistos parodomosios rungtynės tarp elitinių šalies komandų sugrįžusios Marijampolės „Sūduvos” … Skaityti toliau

SEB BBL „Žvaigždžių dienoje” ryškiau spindėjo Baltijos žvaigždės

(2)

Latvijos sostinėje Rygoje pirmą kartą vyko SEB BBL „Žvaigždžių diena”, kurią papuošė „Baltijos žvaigždžių” – „Baltijos užsienio žvaigždžių” rungtynės. Rezultatyviose ir efektingose rungtynėse pergalę šventė iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos kilusių krepšininkų rinktinė, įveikusi iš … Skaityti toliau

Favoritai taškų nedalijo

Savaitgalį tęsėsi Lietuvos (LKL) ir Baltijos (SEB BBL) vyrų krepšinio lygų čempionatai. Eilines pergales šventė lyderiai. „Žalgiris”, vakar 111:73 sutriuškinęs „Panevėžį”, įsirašė ketvirtąją pergalę į LKL turnyro lentelę ir 12-ąją – į BBL. Gerai sezoną … Skaityti toliau