Rašytojas pateko medikų globon

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas vakar iki rugsėjo pabaigos atidėjo vadinamosios „Durnių laivo” baudžiamosios bylos nagrinėjimą, nes kaltinamasis V.Petkevičius dėl pablogėjusios sveikatos skubiai paguldytas į ligoninę.

Vienas iš teisiamojo advokatų Vytautas Sviderskis vakar per pietus teisėjų kolegijai įteikė Vilniaus universitetinės Antakalnio ligoninės pažymą, kuria patvirtinama, kad rašytojas paguldytas į šią gydymo įstaigą.

V.Petkevičius į ligoninę kreipėsi užvakar po nutraukto teismo posėdžio, kuriame jis pasijuto blogai. Tuomet teismas nusprendė atidėti bylos nagrinėjimą iki ketvirtadienio, nes rašytojas pasiskundė bloga savijauta ir tvirtino, kad iš ryto jo kraujospūdis buvo pakilęs iki 200/140 Hgmm.

Vakar savo klientą ligoninėje aplankęs advokatas V.Sviderskis sakė, kad V.Petkevičiaus būklė bloga. „Panašu, kad viskas jam yra nerviniu pagrindu. Mano manymu, padėtis po vakar dienos pablogėjo”, – sakė advokatas.

Pasak jo, panašu, kad 75-erių metų rašytojas yra priešinfarktinės būklės, tačiau medikai tikslios diagnozės dar nenustatė.

Susiklosčius tokioms aplinkybėms, teisėjų kolegija vakar paskelbė pertrauką iki rugsėjo 26 dienos ir išreiškė viltį, kad, V.Petkevičiui pasveikus, bylą baigs nagrinėti per dvi dienas. Tuo tarpu gydytojai kol kas neprognozuoja, kiek gali užtrukti gydymas.

V.Petkevičius teisiamas už teiginius, kuriuos jis paskelbė savo bestseleriu tapusioje ir kelių leidimų sulaukusioje knygoje „Durnių laivas”. Byla iškelta po to, kai į prokuratūrą kreipėsi europarlamentaras konservatorius Vytautas Landsbergis ir jo brolis Gabrielius Žemkalnis.

Brolių teigimu, V.Petkevičius knygoje „Durnių laivas” paskelbė šmeižikiškų teiginių apie jų mirusį tėvą Vytautą Landsbergį-Žemkalnį. Tuo tarpu pats rašytojas savo knygą vadina „politinių šaržų ir veidų galerija”, kurią rašęs aštuonerius metus ir neturėjęs tikslo ką nors įžeisti.

Teismas šią savaitę ketino baigti skelbti bylos medžiagą ir galbūt pereiti prie baigiamųjų kalbų, kurių metu dėl kaltinamojo likimo pasisakytų prokuroras ir advokatai.

Arūnas Ivaškevičius

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.