Nuobaudos atsikratyti nepavyko

Vyriausiasis administracinis teismas vakar atmetė Mažeikių rajono policijos komisariato viršininko Algio Markevičiaus apeliacinį skundą ir pripažino, kad tarnybinė nuobauda jam paskirta pagrįstai.

Įžvelgia tendencingumą

A.Markevičius teismuose bandė užginčyti jam generalinio policijos komisaro Vytauto Grigaravičiaus skirtą nuobaudą už neprincipingą elgesį su pavaldiniais. V.Grigaravičius tarnybinę nuobaudą A.Markevičiui skyrė 2004 metų lapkričio 29 dieną. Tuomet A.Markevičius buvo ne tik nubaustas, jam taip pat buvo paskirta ir neeilinė atestacija, galėjusi nulemti tolesnę pareigūno karjerą.

Tarnybinio patikrinimo išvadoje, kurios pagrindu skirta nuobauda, buvo teigiama, kad Mažeikių komisaras sudarė sąlygas dviem savo pavaldiniams policijos patruliams, kurie vairavo neblaivūs ir pateko į avariją, išvengti atsakomybės. Vienam policininkų buvo skirtas griežtas papeikimas, o kitam suteikta galimybė išeiti iš darbo savo noru.

Galiojantys teisės aktai nurodo, kad avariją neblaivūs sukėlę policininkai turi būti atleidžiami iš darbo. Tuo tarpu V.Markevičius mano, kad įstatymai griežtai neįpareigoja tokius pavaldinius atleisti iš darbo. Mažeikių policijos viršininkas įsitikinęs, kad Policijos departamento vadovybės elgesys su juo yra „tendencingas”.

Nepanoro nieko komentuoti

A.Markevičius policijos vadovo sprendimą apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui, tačiau šis kovo 7 dieną nustatė, kad bausdamas savo pavaldinį V.Grigaravičius pasielgė teisingai.

Mažeikių policijos vadovas plačiajai visuomenei tapo pažįstamas vadinamojo Prezidentūros skandalo metu, kuomet jis ne kartą buvo pastebėtas artimai bendraujantis su „aiškiarege” Lena Lolišvili bei kitais vėliau nuo pareigų nušalinto Prezidento Rolando Pakso komandos nariais.

Vakar į teismą išklausyti nutarties atvykęs A.Markevičius buvo neblogai nusiteikęs ir iš pradžių mielai bendravo su žurnalistais. „Mano asmeniui tiek garbės? Kaip Prezidentui! Labai malonu”, – iš pradžių šmaikštavo Mažeikių policijos vadovas.

Tačiau vos teismas paskelbė savo sprendimą, A.Markevičius pasiskubino pasišalinti iš teismo rūmų, atsisakydamas pateikti bet kokius komentarus. Jis atsakė tik į klausimą, ar dar ketina kam nors apskųsti jam nepalankią nutartį. „Į Strasbūrą”, – ištarė A.Markevičius, matyt turėdamas galvoje šiame mieste įsikūrusį Europos žmogaus teisių teismą (EŽTT).

Atestacijos baigtis – aiški

Lietuvoje Vyriausiojo administracinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama, nes EŽTT negali panaikinti nacionalinių teismų sprendimų ir aiškinasi tik tai, ar besiskundžiančiųjų atžvilgiu nebuvo padaryta kokių nors procedūrinių pažeidimų, ar nebuvo pažeistos jų laisvės ir teisės. Dabar teisiškai įsigalios V.Markevičiui skirta nuobauda, o Policijos departamentas galės nekliudomas baigti jo neeilinę atestaciją.

Tuo tarpu A.Markevičius teisme taip pat įrodinėjo, kad neeilinė atestacija jo atžvilgiu pradėta ir atliekama neteisėtai. Jo žodžiais, generaliniam komisarui V.Grigaravičiui atestacijos lape įrašius, kad jis netinkamas dirbti policijos komisariato viršininku ir gali būti perkeltas į žemesnes pareigas, atestacinės komisijos išvada iš anksto nuspėjama: ši komisija tik atliksianti formalų veiksmą ir patvirtinsianti išankstinę generalinio komisaro nuomonę.

Arūnas Ivaškevičius

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.