Europos čempionai taisys trūkumus

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tarptautiniame turnyre Podgoricoje pristigo geresnės gynybos, susižaidimo ir solidesnio aukštaūgių indėlio

Juodkalnijos sostinėje Podgoricoje pasibaigusio keturių vyrų krepšinio komandų turnyre „ProMonte Super Cup” Lietuvos rinktinė užėmė trečiąją vietą.

Pirmosiose rungtynėse įveikę Slovėnijos ekipą 94:85, po to lietuviai 76:81 nusileido Kroatijos bei 80:94 – Serbijos ir Juodkalnijos krepšininkams.

Mūsų ekipos trenerių teigimu, šiose varžybose išryškėjusius žaidimo trūkumus bus stengiamasi ištaisyti iki Europos čempionato finalinio turnyro, kuris prasidės rugsėjo 16 dieną.

Puolėjui lūžo nosis

Kroatai, kurie bus mūsiškių varžovai Europos čempionato finalinių varžybų B grupėje, perėmė iniciatyvą ir pranašumą įgijo trečiajame kėlinyje bei laimėjo susitikimą 81:76 (27:25, 14:15, 22:14, 18:22).

Lietuvos rinktinė neišvengė nuostolių. 17-ąją rungtynių minutę su varžovu susidūrė vidurio puolėjas Kšištofas Lavrinovičius. Jis buvo nuvežtas į ligoninę, kur vietos medikų atliktas tyrimas ir rentgeno nuotrauka patvirtino pradinę komandos gydytojo Roberto Narkaus diagnozę – Kšištofui lūžo nosis.

Krepšininkas kurį laiką turės sportuoti individualiai ir negalės žaisti kontaktinio krepšinio, o vėliau privalės rungtyniauti su apsaugine kauke.

Pasak Lietuvos rinktinės vadovo Algimanto Pavilonio, trauma nėra tokia rimta, kad dėl jos K.Lavrinovičiui tektų praleisti Europos čempionato finalinį turnyrą, kuris Serbijoje ir Juodkalnijoje prasidės rugsėjo 16-ąją.

Macas pasigedo agresyvumo

Per rungtynes su kroatais Arvydas Macijauskas pelnė 16 taškų, Darjušas Lavrinovičius ir Simas Jasaitis – po 11. Varžovų gretose rezultatyviausiai žaidė Zoranas Planiničius ir Nikola Vujčičius, surinkę po 16 taškų.

Lietuviai taikliau mėtė tritaškius (atitinkamai 10/25 – 40 proc. ir 5/17 – 29 proc.), tačiau pralaimėjo kovą dėl kamuolio (21:30) ir dažniau klydo (12:8).

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Antanas Sireika, komentuodamas mačą su Kroatijos komanda, pabrėžė, kad didžiausios įtakos nesėkmei turėjo nepatenkinamas mūsų puolėjų bei vidurio puolėjų žaidimas ir klaidos gynyboje.

„Viena pagrindinių pralaimėjimo priežasčių – gana silpnas mūsų aukštaūgių žaidimas. Be to, gindamiesi bandėme įvairius variantus, ir pamatėme, kad dar turime nemažai padirbėti gerindami gynybą. Matyt, vis dar nesame pakankamai susižaidę”, – rinktinės interneto tinklapiui sakė po rungtynių A.Sireika.

„Sužaidėme tikrai ne pačias geriausias rungtynes – nebuvome pakankamai agresyvūs, nemažai klydome. Žaidimo kokybė buvo nepalyginimai blogesnė nei rungtynėse su Slovėnija”, – pripažino A.Macijauskas.

Palaužė serbų spurtas

Paskutinę turnyro dvikovą lietuviai pralaimėjo serbams 80:94 (18:16, 27:21, 20:22, 15:35). Antrajame kėlinyje Europos čempionai buvo įgiję 13 taškų persvarą (44:31), pirmavo ir trečiajame, tačiau ketvirtajame kėlinyje savo sąlygas jau tvirtai diktavo varžovai.

Mačo pradžioje Serbijos ir Juodkalnijos krepšininkai stengėsi sutrikdyti Lietuvos ekipą agresyvia gynyba, tačiau mūsiškiai juos stūmė į neviltį taikliais tolimais metimais (per pirmuosius du kėlinius serbai nepataikė nė vieno tritaškio, o lietuviai – net 9 iš 18).

Trečiajame kėlinyje serbai buvo priartėję (52:51), tačiau mūsiškiai netrukus atsigriebė (63:55).

Lietuvos rinktinę palaužė varžovų spurtas ketvirtajame kėlinyje, kai Želkui Obradovičiui po įvairių eksperimentų pagaliau pavyko rasti optimaliausią penketuką (Igoris Rakočevičius, Dejanas Bodiroga, Vulė Avdalovičius, Nenadas Krstičius ir Markas Jaričius). Jo auklėtiniai laimėjo atkarpą 14:0 ir išsiveržė į priekį (79:69). Ypač sėkmingai sužaidė I.Rakočevičius, ėmęsis lyderio vaidmens ir surengęs iš eilės kelias rezultatyvias atakas.

Susitiks su latviais ir airiais

„Manau, jog paprasčiausiai pristigome jėgos. Grumtis su galingesnę puolimo grandį ir apskritai ilgesnį atsarginių suolelį turinčiais serbais buvo sunku. Be to, mūsų gretose nežaidė Mindaugas Žukauskas, Kšištofas Lavrinovičius – krepšininkai, naudingi puolime bei gynyboje.

Šiame turnyre pamatėme taisytinus mūsų žaidimo dalykus. Jiems ir skirsime daugiausiai dėmesio per likusį iki Europos čempionato finalinio turnyro laiką”, – vakar „Kauno dienai” teigė Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio asistentas Gintaras Krapikas.

A.Macijauskas pelnė 27 taškus, Dainius Šalenga – 14, Robertas Javtokas – 13, Ramūnas Šiškauskas 10. Serbijos ir Juodkalnijos komandoje pasižymėjo I.Rakočevičius – 20 taškų, D.Bodiroga – 16, Dejanas Milojevičius – 14.

Kitose rungtynėse kroatai 75:70 įveikė slovėnus.

Galutinė „ProMonte Super Cup” rikiuotė: 1.Serbija ir Juodkalnija (3 pergalės), 2.Kroatija (2), 3.Lietuva (1), 4.Slovėnija (0).

Naudingiausiu turnyro žaidėju buvo išrinktas serbas N.Krstičius.

Rugpjūčio 31 dieną Vilniuje mūsų krepšininkai žais kontrolines rungtynes su Latvijos ekipa, o rugsėjo 1-ąją Kaune numatomas susitikimas su Airijos komanda.