Kauniečiams nepavyko priartėti prie lyderių

„Ekrano” ir „Kauno” rungtynės Panevėžyje baigėsi be įvarčių

Ilgai laukta Lietuvos futbolo A lygos lyderių dvikova papildomos intrigos nepridėjo. Antroje vietoje žengiantis Kauno FBK „Kaunas” išvykoje nesugebėjo įveikti čempionate tvirtai pirmaujančio Panevėžio „Ekrano” ir sumažinti atsilikimą.

Tam, kad iš „Kauno” paveržtų stipriausios šalies futbolo komandos vardą, panevėžiečiams iš likusių dešimt mačų užtenka laimėti septynis. Kitus tris „Ekranas” gali ir pralaimėti.

Favoritams – žiūrovų dėmesys

Panevėžio „Ekranas” – Kauno FBK „Kaunas” 0:0.

Lyderių dvikovą stebėjo net 3150 žiūrovų. Šį sezoną Panevėžyje tiek futbolo aistruolių dar nebuvo susirinkę. Aikštės šeimininkams pavyko nutraukti keturių iš eilės „Kauno” pergalių seriją.

Mačo pradžioje Manto Savėno baudos smūgį atrėmė „Kauno” vartininkas Eduardas Kurskis. Vėliau jis sėkmingai nutraukė ir Tomo Kavolio ataką.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo kauniečiai. 69-ąją minutę Lino Pilibaičio smūgiuotas kamuolys praskriejo visai šalia „Ekrano” vartų. Mačo pabaigoje po Tado Papečkio spyrio aikštės šeimininkus nuo įvarčio išgelbėjo vartininkas Arvydas Skrupskis.

V.Liubšys gyrė varžovus

„Gausiai susirinkę žiūrovai turėjo likti patenkinti, nes abi komandos demonstravo gero lygio futbolą, sukūrė nemažai pavojingų momentų. Tiek „Kaunas”, tiek „Ekranas” turėjo realių progų įvarčiui pasiekti.

Mačo pradžioje pelnyti įvartį galėjo mūsiškiai, antrajame kėlinyje du kartus turėjo galimybę pasižymėti varžovai. Laimėti galėjo abi komandos”, – „Kauno dienai” sakė „Ekrano” vyriausiasis treneris Virginijus Liubšys.

Panevėžietis negailėjo gerų žodžių varžovams. „Šį kartą „Kauno” futbolininkai žaidė labai gerai”, – tvirtino jis.

Po šio mačo „Ekranas” ir toliau pagrindinius konkurentus lenkia solidžia taškų persvara. Gal V.Liubšys lengviau atsikvėpė?

„Jokiu būdu. Atsikvėpsiu tik po paskutiniųjų varžybų. Aš nelinkęs žiūrėti toli į priekį, dabar galvoju apie artimiausias varžybas”, – tikino „Ekrano” strategas.

„Mūsų komanda žaidė labai gerai, po varžybų su „FC Liverpool” tai buvo geriausios „Kauno” rungtynės. Mes sukūrėme daugiau progų įvarčiui pasiekti ir turėjome laimėti, tačiau pritrūko sėkmės. Komandai pavyko uždengti „Ekrano” kapitoną M.Savėną. Iš mūsiškių pagirtinai kovojo Arkadiušas Klimekas, Givis Kvarackelija. Manau, tai buvo aukšto lygio varžybos”, – sakė „Kauno” klubo direktorius Romualdas Kontrimas.

Dėl bronzos – atkakli kova

Marijampolės „Sūduva” – Vilniaus „Vėtra” 1:1 (1:0). Įvarčiai: D.Maciulevičius (55 min.) ir N.Sasnauskas (14 min.).

Marijampolės žiūrovai aikštėje išvydo net septynis legionierius. „Sūduvai” atstovavo baltarusis Viktoras Afanasenka, brazilai Otavias Braga, Chosė Kordeira, broliai gruzinai Davidas ir Besikas Čigladzės, „Vėtrai” – latvis Janis Rinkus ir gruzinas Mirza Merlani.

„Manau, kad „Vėtra” turėjo laimėti, bet komandai nepasisekė mačo pabaigoje. Mūsų puolėjas Nerijus Vasiliauskas išsiveržė vienas prieš „Sūduvos” vartininką Gytį Padimanską, bet nesugebėjo jo įveikti. Mūsiškiai turėjo dar keletą neblogų progų įvarčiui pasiekti, tačiau ir jos liko neišnaudotos”, – sakė „Vėtros” vyriausiasis treneris Sergejus Borovskis.

Jis apgailestavo, kad iš Marijampolės nepavyko grįžti su pergale. „Jei būtume laimėję, mus nuo komandų, pretenduojančių į trečiąją vietą, skirtų solidus taškų skirtumas. O dabar kovoje dėl bronzos medalių lieka daug klausimų”, – tvirtino treneris.

„Pusantro kėlinio turėjome iniciatyvą, vyrai labai stengėsi, norėjo iškovoti pergalę. Pritrūko taiklių baigiamųjų smūgių. Džiaugiuosi, kad mūsų komandos žaidimas gerėja”, – sakė „Sūduvos” vyriausiasis treneris Algimantas Gabrys.

Progų daug, įvarčių – nė vieno

Vilniaus „Žalgiris” – Vilniaus „Vilnius” 0:0.

„Vilnius” nepralaimi jau šešis turus iš eilės. Per pastarąsias šešerias rungtynes ši gerai besiginanti sostinės komanda praleido vos tris įvarčius.

„Mūsų ekipa turėjo iniciatyvą, sukūrė daugiau progų įvarčiui pasiekti. Galėjome laimėti 4:2. Tačiau jauni vaikinai nesugeba taikliai smūgiuoti net iš labai gerų padėčių. Vien Artūras Jeršovas galėjo pelnyti tris įvarčius. Kartą jis neįmušė į tuščius vartus – kamuolys pataikė į virpstą. Kitas puolėjas Arsenijus Buinickis iš arti kirto kamuolį tiesiai į vartininką”, – apgailestavo „Vilniaus” vyriausiasis treneris Kęstutis Latoža. Jis mano, kad futbolininkams koją pakiša technikos stoka.

Anot K.Latožos, rungtynių pabaigoje po „Vilniaus” gynėjo Andrejaus Sokolovo klaidos „Žalgiris” vos nenubaudė jo komandos.

„Šiaulių” krizė tęsiasi

Kėdainių „Nevėžis” – Šilutės „Šilutė” 1:3 (1:2). Įvarčiai: M.Činikas (16 min. iš 11 m.) ir G.Juška (30 min. iš 11 m.), M.Grigalevičius (37 min.), G.Podelis (90 min.).

„Šilutė”, gerokai atnaujinusi sudėtį, pastaruoju metu rungtyniauja sėkmingai. Komanda nepralaimi jau penkių mačų iš eilės.

Klaipėdos „Atlantas” – Šiaulių „Šiauliai” 2:0 (2:0). Įvarčiai: A.Laurišas (8 min.), M.Bezykornovas (26 min.).

Krizę išgyvenantys „Šiauliai” prieš keletą dienų atleido tris futbolininkus – gynėją Marių Buivydavičių, saugus Laimoną Balčiūną ir Kęstutį Smilginą. „Jie labai dažnai klysdavo”, – atleidimo priežastį paaiškino „Šiaulių” strategas Vytautas Jančiauskas.

Komandą papildė devyniolikmečiai vaikinai iš „Šiaulių-2” ekipos: gynėjas Mindaugas Valys, saugas Paulius Šidlauskas, broliai dvyniai Aurimas ir Nerijus Garuckai.

Permainos „Šiauliams” nepadėjo – komanda patyrė penktąjį pralaimėjimą iš eilės. Jau mačo pradžioje šiauliečių vartininką nuginklavo rezultatyviausias „Atlanto” žaidėjas Aivaras Laurišas. Kėlinio viduryje Audrius Kšanavičius įsiveržė į baudos aikštelę, perdavė kamuolį Mariui Bezykornovui, o pastarasis stipriu smūgiu pasiuntė jį į vartų tinklą 2:0.

Pirmojo kėlinio pabaigoje už šiurkštų žaidimą iš aikštės buvo išvytas „Šiaulių” legionierius Amaras Atigbiolajė.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. „Nevėžis” 25 0 4 21 13:83 4
Rezultatyviausiai žaidžia „Ekrano” futbolininkai Mantas Savėnas (16 įvarčių) ir Vitalijus Kavaliauskas (14). 11 kartų pasižymėjo „Sūduvos” puolėjas Tomas Radzinevičius.