Lietuvės Turkijoje kovos dėl kelialapio į Braziliją

Nacionalinė moterų krepšinio komanda Europos čempionate tikisi patekti tarp penkių stipriausių žemyno ekipų

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė rytoj išskrenda į Europos čempionatą Turkijoje. Kuklios komandos palydos šeštadienį buvo surengtos Kaune, „Danielos” viešbutyje.

„Į Turkiją važiuojame ne dalyvauti, o kovoti dėl kiekvieno kamuolio, dėl kiekvieno taško ir aikštės centimetro. Kausimės iš paskutiniųjų”, – pažadėjo Lietuvos rinktinės kapitonė, 1997 metų Europos čempionė Lina Brazdeikytė.

Lietuvos krepšininkių kovas Europos čempionate rodys „Tango TV”.

Kaune susirinko neatsitiktinai

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas sakė, jog Kauną paskutiniajai treniruočių stovyklai pasirinko neatsitiktinai: „1997 metais taip pat buvo kuklios palydos Kaune, o grįžome nugalėtojais”.

Šeštadienį Kaune jau buvo pasirodžiusi prieš keletą dienų nedidelę operaciją patyrusi Iveta Marčauskaitė. Manoma, kad šiandien vakare ji jau dalyvaus paskutinėje komandos treniruotėje Vilniuje.

Vakar namo į Lenkiją išvyko patyrusi vidurio puolėja Reda Aleliūnaitė-Jankovska.

Jai Europos čempionato duris užvėrė Achilo sausgyslės uždegimas, dėl kurio dešinę koją teko įtvirtinti langete.

„Iš pradžių maniau, kad viskas greitai praeis, užteks nuskausminamųjų vaistų. Tačiau jų vartoti medikai nepatarė, nes tokiu atveju sausgyslė bet kokiu momentu gali trūkti. Gaila, nes Europos čempionato pasirengimui skyriau daug laiko ir pastangų”, – sakė krepšininkė.

Vietoje R.Aleliūnaitės-Jankovskos į komandą buvo pakviesta Rima Margevičiūtė. Ši JAV studijuojanti žaidėja dalyvavo rinktinės treniruočių stovyklose iki rugpjūčio mėnesio, o po to buvo išleista į šalies studenčių rinktinę, kuri dalyvavo pasaulio universiadoje.

Rinktine rūpinasi rėmimo fondas

Pirmą kartą šalies rinktinės reikalais rūpinosi šiemet įkurtas Lietuvos moterų krepšinio rinktinės rėmimo fondas. Jo vadovas – Ramūnas Šalūga, o vadybininke paskirta žinoma krepšininkė, 1997 metų Europos čempionė Lina Dambrauskaitė-Sabaliauskienė.

„Fondas stengsis sudaryti kuo geresnes sąlygas dalyvauti įvairiose varžybose nacionalinei rinktinei, stengsis padėti mergaičių krepšiniui. Matome, kaip naudingai jau aštuonerius metus dirba vyrų rinktinės rėmimo fondas, todėl nutarėme atkreipti dėmesį ir į moterų krepšinį”, – tvirtino R.Šalūga.

Entuziastingai į fondo veiklą įsitraukusi L.Dambrauskaitė-Sabaliauskienė teigė, kad dabar rinktinės žaidėjos turi daug geresnes sąlygas nei prieš keletą metų.

„Žaidėjos ir treneriai jau gauna nedidelius atlyginimus. Nors tai labiau simbolinis atlygis, tačiau vis tiek yra žingsnis į priekį”, – sakė buvusi Europos čempionė, beje, po motinystės atostogų vėl pradėjusi sportuoti. Naujajam sezonui ji rengiasi su Kauno „Laisvės” ekipa.

Paskutinė repeticija

Šeštadienį Kaune Lietuvos rinktinė sužaidė paskutiniąsias kontrolines rungtynes su Armando Kraulinio treniruojama Kursko „Dinamo” (Rusija) ekipa ir laimėjo 81:54.

„Žaidimas buvo truputį banguotas. Solidžiausiai rungtyniavo mūsų pagrindinės krepšininkės, bet leidome pasireikšti ir kitoms žaidėjoms. Kai tik nelikdavo aikštėje patyrusios įžaidėjos Rimos Valentienės arba Linos Brazdeikytės ir Sandros Valužytės, iškart prasidėdavo lengvas chaosas. Svarbiausia, kad visos rungtynes baigė sveikos”, – sakė A.Paulauskas.

Lietuva – „Dinamo” 81:54 (20:12, 18:15, 24:19, 19:8). Lietuvai taškus pelnė: S.Valužytė ir E.Šulčiūtė po 16, L.Brazdeikytė 13, R.Valentienė 9, J.Kaušaitė 8, A.Bimbaitė 7, V.Kuktienė 5, V.Zagurskytė 3, E.Briedytė ir I.Baranauskaitė po 2 (R.Margevičiūtė); „Dinamo”: N.Vedlia 15, N.Gvozdeva 9, J.Grišina 8, M.Agalarova 5, I.Krasnočiok ir O.Kudriavceva po 4, N.Melentjeva 3, T.Ščipakina, T.Skidan ir K.Lapteva po 2. Taiklumas: dvitaškiai – 17/42 (40 proc.) ir 20/49 (40), tritaškiai – 7/19 (36) ir 2/10 (20), baudos – 26/30 (86) ir 8/11 (72). Atkovota kamuolių 40 ir 31, perimta 9 ir 9, klaidų 11 ir 16.

Įžaidėja dalyvavo fotosesijoje

Rinktinės įžaidėja ir „Lietuvos telekomo” kapitonė Rima Valentienė, prieš išvykdama į Turkiją, spėjo išbandyti ir fotomodelio duoną – ji tapo naujuoju parduotuvių linijos „Imitz Family” reklaminiu veidu. Plakatai su žinomos krepšininkės atvaizdu jau šią savaitę pasirodys didžiųjų šalies miestų autobusų ir troleibusų stotelėse.

Keturias valandas trukusioje fotosesijoje R.Valentienė pozavo stengdamasi perteikti džiaugsmo, artumo ir šeimyniškumo jausmus, artimus jai pačiai. Nors krepšininkė reklamoje dalyvavo pirmą kartą gyvenime, fotosesiją organizavusi komanda nestokojo pagyrų „Lietuvos telekomo” komandos kapitonei.

„Visada norėjau save išbandyti kiek kitokiame vaidmenyje nei sportininkės, žmonos ir mamos. Stovint priešais objektyvą iš pradžių buvo apėmę keistoki jausmai, tačiau vėliau pradėjau jaustis kaip tikra manekenė. Mielai pakartočiau tai dar kartą”, – sakė R.Valentienė.

Apie Lietuvos moterų krepšinio rinktinės pasirengimą ir galimybes Europos čempionate pasakoja jos vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas:

Pasirengimas

Iki paskutinio draugiško turnyro Latvijoje, kur užėmėme pirmąją vietą, viskas atrodė pakankamai gerai. Tačiau Rygoje čiurnos traumą patyrė Jurgita Kaušaitė, Achilo sausgyslių uždegimas prasidėjo Redai Aleliūnaitei, o grįžusi namo ligoninėje atsidūrė Iveta Marčauskaitė. Tai sukėlė tam tikrą sąmyšį, nors iki to laiko viskas vyko labai sklandžiai, įvykdėme viską, ką buvome suplanavę.

Paskutiniąją savaitę liko atlikti baigiamąją pasirengimo dalį – šlifuoti gynybą ir puolimo derinius, palaikyti sportinę formą.

Lyderės

Beveik bet kuri rinktinės žaidėja gali imtis lyderės vaidmens. O realios pagalbos aikštėje tikimės iš visų 12 krepšininkių. Tikrąsias lyderių savybes atskleidė komandos kapitonė Lina Brazdeikytė, I.Marčauskaitė, Sandra Valužytė, Rima Valentienė. Labai daug naudos duoda po pertraukos į rinktinę sugrįžusi J.Kaušaitė. Bandysime pasinaudoti ir Eglės Šulčiūtės sugebėjimais, kuri draugiškose varžybose parodė, kad kai kada gali tapti labai pavojingu komandos ginklu.

Lemiamais momentais iniciatyvos gali imtis J.Kaušaitė, R.Valentienė, manau, ir kitos žaidėjos.

Stipriosios žaidimo pusės

Mokame žaisti komandinį žaidimą. Krepšininkės viena kitą supranta, jaučia, tarpusavyje gerai sutaria. Stengiamės kuo daugiau naudos išpešti iš greito puolimo. Sugebame ir neblogai gintis, nors paskutiniajame turnyre Rygoje, žaidžiant su serbėmis, gynyba šlubavo. Manau, tam įtakos turėjo tai, jog nebuvo rytinės treniruotės.

Galiu pasakyti, kad mūsų komanda turi visko po truputį. Viskas tik gerai negali būti.

Pagrindinės varžovės

Visos B grupės komandos yra pagrindinės varžovės dėl vietos žaisti ketvirtfinalyje. Galbūt galima būtų išskirti favorites – ispanes, Europos čempionių titulą ginsiančias ruses ir šeimininkes turkes. Bet visos mūsų grupės ekipos yra stiprios ir panašaus pajėgumo, todėl Izmyre laukia labai sunkūs mūšiai dėl kelialapio į ketvirtfinalį.

Manau, A grupėje komandų meistriškumas yra skirtingas, ten iš anksto galima prognozuoti, kas užims pirmąsias keturias vietas, o kas liks už ketvirtfinalio borto.

Tikslai

Komanda pati sau kelia tikslą Europos čempionate užimti kuo aukštesnę vietą. Lietuvos krepšinio federacija mums iškėlė užduotį patekti į pirmąjį penketą, o tai suteiktų teisę kitais metais Lietuvos rinktinei dalyvauti pasaulio čempionate.

Prognozuoti, kaip bus, nenoriu, nes nesu prognozių mėgėjas. Ypač kai atsiranda nenumatytų komplikacijų (turiu galvoje žaidėjų traumas ir ligas), kurios tikrai nesustiprina komandos. Bet mes kausimės.

Buvęs Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Valentinas Kanapkis:

– Europos čempionate bene sunkiausios būna pirmosios rungtynės, kuriose didelį vaidmenį atlieka psichologinis veiksnys. Pralaimėjusi pirmuosius du mačus komanda gali nebeatsiskleisti iki čempionato pabaigos, nors ji ir atrodytų stipresnė už varžoves. Įveikti starto jaudulį lengviausiai gali tos krepšininkės, kurios jau turi tokių varžybų, kaip Europos čempionatas, patirtį. Sunkiausia būna tokio rango turnyro debiutantėms.

Viską Europos čempionate į savo vietas sustato žaidėjų meistriškumas. Tai – esminis dalykas. Jeigu komanda turi aukšto meistriškumo, patyrusių ir tvirto charakterio krepšininkių, ją nugalėti yra sunku.

Ar šitų savybių derinį turi ir Lietuvos rinktinė? Manau, daugelis komandos žaidėjų jį turi. Belieka tikėtis, kad netrukdys pašaliniai veiksniai – karšta Turkijos saulė, traumos ar ligos.

Mūsų perspektyvos – kelialapį į kitų metų pasaulio čempionatą turime pelnyti. Bet jeigu nebus nenumatytų kliūčių, galime galvoti ir apie aukštesnę nei penktąją vietą.

Lietuvos rinktinės kapitonė, 1997 metų Europos čempionė Lina Brazdeikytė:

– Iš 1997 metų Europos čempionių komandos dabar esame likusios tik trys – aš, Jurga Kaušaitė ir Irena Baranauskaitė, tad auksinės rinktinės su šių metų ekipa lyginti negalima.

Pasikeitė ir pats žaidimas per tiek laiko. Bet negalėčiau pasakyti, kad dabartinė Lietuvos rinktinė yra stipresnė ar silpnesnė už 1997-ųjų komandą.

Tiesiog mes esame kitokios.

Kovingumo tikrai turime per akis, net atsilikdamos 20 taškų rankų nenuleisime.

Visos merginos gerai dirba, nėra tokių, kurios tinginiautų ar slankiotų po aikštę nieko neveikdamos.

Europos čempionate privalome patekti į pirmąjį penketą. Bet, tikiuosi, galime šią užduotį ir viršyti. Bus matyti.

Svarbiausia, kad mus lydėtų sėkmė, kad nepritrūktume kovingumo.

Į kiekvienas rungtynes privalėsime eiti kaip į žūtbūtinį mūšį. Menkiausia klaida, žaidžiant tokioje stiprioje grupėje, gali nulemti pralaimėjimą, kuris mus paliktų už ketvirtfinalio borto.

Linkiu mūsų komandai kovoti iš visų jėgų nuo pirmojo iki paskutinio švilpuko.

Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vladas Garastas:

– Labai norėtųsi, kad moterų rinktinė patektų į kitų metų pasaulio pirmenybes Brazilijoje. Juk žinome posakį: „Jeigu mūsų ten nėra, reiškia, mūsų visai nėra”. Kiek mačiau, komanda žaidžia visai neblogai.

Todėl noriu pasakyti merginoms: stenkitės, kovokite iš paskutiniųjų iki pat pabaigos, nes visos geriausios pergalės pasiekiamos paskutinėmis sekundėmis.

WNBA klubo „Inidiana Fever” žaidėja, 1997 metų Europos čempionė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė:

– Siekiant galutinės pergalės, reikia žaisti rungtynes po rungtynių ir nenusiminti kartą pralaimėjus. Visos varžovės gerai pažįstamos ir tikrai įveikiamos! Mūsų žaidėjos jau užsigrūdinusios Eurolygos kovose ir Europos čempionate gali toli nueiti. Aš karštai palaikysiu saviškes būdama už Atlanto.

1997 metų Europos čempionė Lina Dambrauskaitė-Sabaliauskienė:

– Gerai prisimenu, kokia buvo mūsų auksinė rinktinė – ypač vieninga, kovojanti dėl kiekvieno kamuolio ir nenuleidžianti rankų iki paskutinės sekundės. Šių savybių linkiu ir dabartinei komandai, kad ji kiekvienose rungtynėse žaistų vis geriau, kad kovotų už save, už Lietuvą ir viena už kitą.

Mūsų rinktinė

Rima Valentienė (ūgis 170 cm, gynėja)

Vaida Zagurskytė (179 cm, gynėja)

Sandra Valužytė (176 cm, gynėja)

Aušra Bimbaitė (179 cm, gynėja)

Ela Briedytė (176 cm, gynėja)

Jurgita Kaušaitė (177 cm, gynėja)

Lina Brazdeikytė (185 cm, puolėja)

Vita Kuktienė (186 cm, puolėja)

Eglė Šulčiūtė (191 cm, puolėja-vidurio puolėja)

Rima Margevičiūtė (188 cm, puolėja-vidurio puolėja)

Irena Baranauskaitė (196 cm, vidurio puolėja)

Iveta Marčauskaitė (196 cm, vidurio puolėja)

***

Vyriausiasis treneris – Algirdas Paulauskas

Asistentai – Valentinas Kanapkis ir Alfredas Vainauskas

Masažuotojas – Konstantinas Medvedevas

Gydytoja – Janina Čekuolienė

Delegacijos vadovas – Ramūnas Šalūga

Varžovių rikiuotė: nuo čempionių iki vidutiniokių

Rusija: 2003 m. Europos čempionė ir 2001 m. vicečempionė, 1999 ir 1995 m. bronzos medalių laimėtoja; komandos lyderės – Ilona Korstin (ūgis 183 cm, gynėja), Oksana Rachmatulina (176 cm, gynėja), Marija Stepanova (203 cm, vidurio puolėja).

Ispanija: 1993 m. Europos čempionė, 2003 m. ir 2001 m. – bronzos medaliai; lyderės – Eliza Agilar (172 cm, gynėja), Amaja Valdemoro (183 cm, puolėja), Marta Fernandes (178 cm, puolėja), Marina Feragut (190 cm, puolėja).

Serbija ir Juodkalnija: 2003 m. čempionato finaliniame turnyre – 8-oji vieta; lyderės – Biljana Stankovič (177 cm, gynėja), Ivana Matovič (197 cm, vidurio puolėja), Ana Jokovič (186 cm, puolėja).

Rumunija. Aukščiausias pasiekimas Europos čempionatuose – 4-oji vieta 1962, 1964 ir 1966 m. finaliniuose turnyruose. Lyderės – Monika Brošovski (175 cm, gynėja), Ancuta Stonesku (171 cm, gynėja), Gabriela Toma (190 cm, vidurio puolėja).

Turkija. Aukščiausias pasiekimas Europos čempionatuose – 3-ioji vieta pusfinalio etape (2003 m.). Lyderės – Nevrija Jilmaz (195 cm, vidurio puolėja), Ailina Jildizoglu (175 cm, gynėja), Serapa Jučezir (187 cm, puolėja).

Diena po dienos

B grupė (Izmyras)

Rugsėjo 2 d.

16.00 Rumunija – Rusija

18.15 Lietuva – Ispanija

20.30 Turkija – Serbija/Juodkalnija

Rugsėjo 3 d.

16.00 Ispanija – Rumunija

18.15 Serbija/Juodkalnija – Lietuva

20.30 Rusija – Turkija

Rugsėjo 4 d.

16.00 Rumunija – Serbija/Juodkalnija

18.15 Ispanija – Rusija

20.30 Lietuva – Turkija

Rugsėjo 6 d.

16.00 Rusija – Lietuva

18.15 Serbija/Juodkalnija – Ispanija

20.30 Turkija – Rumunija

Rugsėjo 7 d.

16.00 Serbija/Juodkalnija – Rusija

18.15 Rumunija – Lietuva

20.30 Ispanija – Turkija

***

A grupė (Bursa)

Čekija, Latvija, Vokietija, Graikija, Prancūzija, kvalifikacinio turnyro laimėtoja (Ukraina, Slovakija arba Lenkija).

***

Po 4 geriausias kiekvieno pogrupio komandas rungtyniaus ketvirtfinalyje, 5-6 vietas užėmusios ekipos kovos dėl 9-12 vietų. Ketvirtfinaliai, pusfinaliai ir finalai vyks Ankaros mieste.

Rugsėjo 9 d.

Atkrintamosios varžybos

Dėl 1-8 vietų (ketvirtfinalis): B2-A3, A1-B4, A2-B3, B1-A4. Dėl 9-12 vietų: A5-B6, B5-A6.

Rugsėjo 10 d.

Pusfinalis

B2/A3 laimėtojos – A1/B4 laimėtojos, A2/B3 laimėtojos – B1/A4 laimėtojos. Dėl 5-8 vietų: šiame mini turnyre kovoja ketvirtfinalį pralaimėjusios ekipos. Dėl 9-10 vietų: A5/B6 laimėtojos – B5/A6 laimėtojos. Dėl 11-12 vietų: A5/B6 pralaimėtojos – B5/A6 pralaimėtojos.

Rugsėjo 11 d.

Finalas

Dėl 1-2 vietų: pusfinalio laimėtojos. Dėl 3-4 vietų – pusfinalio pralaimėtojos. Dėl 5-6 ir 7-8 vietų kovoja pirmuosius šio mini turnyro susitikimus laimėjusios ir pralaimėjusios ekipos.

Dovilė Kamarauskienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.