Hardcore elektroninės muzikos žanras gimė apie 1990-aisiais metais Vokietijoje ir Nyderlanduose kaip atsakas į tuomet populiarią house muzikos bangą. Tai buvo išraiškingas ir energingas stilius, kuriame daug dėmesio skiriama intensyviam bass garsui, galingiems ritmams ir greitam tempui. Hardcore kūrėjai, tokiu kaip Marc Acardipane (The Mover), DJ Paul Elstak, Rotterdam Terror Corps, Angerfist ir kt., tapo labai populiarūs ir pradėjo kurti šio žanro klasiką.
1990-aisiais metais hardcore muzika plito visame pasaulyje, ypač Nyderlanduose ir Vokietijoje, kur formavosi didelė kultūra šio žanro apie hardcore klubus, renginius ir festivalius. 2000-aisiais metais hardcore tapo dar populiaresnis ir skyrėsi įvairiomis atšakomis kaip happy hardcore, frenchcore, industrial hardcore, darkcore ir kt.
Per pastaruosius kelis dešimtmečius hardcore žanras toliau plito ir vystėsi visame pasaulyje, su atlikėjais iš įvairių šalių. Šiandien jis vis dar yra populiarus tarp muzikos mėgėjų, ypač elektroninės muzikos gerbėjų ir klubinės scenos.
Hardcore elektroninė muzika taip pat yra stipriai susijusi su kitais kultūros elementais, tokiomis kaip mada, šokis ir grafika, taip pat su politine ir socialine kritika, pabrėžiančia laisvės, nepriklausomybės ir kitų panašių koncepcijų svarbą.
Yra nemažai renginių ir festivalių, skiriamų hardcore elektroninei muzikai, tokių kaip „Masters of Hardcore”, „Defqon.1”, „Dominator” ir kt., kurie pritraukia tūkstančius žmonių iš viso pasaulio.