Politika daroma net per paramą

Šiomis dienomis Lietuvos gyventojai dosniai aukoja ne tik nuo karo nukentėjusiems gruzinams. Rusijos ambasados Vilniuje paskatinti, jie perveda lėšas ir į vienos Šiaurės Osetijos ministerijos banką. Tai, kad paramą pietų osetinams Rusija renka ir karinio konflikto metu Gruziją rėmusiose užsienio valstybėse, priimtina ne visiems.

Vakar humanitarinės pagalbos nuo karo veiksmų nukentėjusiai Gruzijai organizavimu besirūpinantis Demokratijos ir vystymo paramos fondas (DVPF) į Kaukazą išsiuntė pirmąją drabužių ir higienos reikmenų siuntą. Lietuvos gyventojų suaukoti drabužiai, patalynė, žaislai, kūdikių maistas, muilas Tbilisį turėtų pasiekti jau artimiausiomis dienomis. Paramos teikimu nuo karo nukentėjusiems kaukaziečiams Lietuvoje rūpinasi ne tik vyriausybinės ar tarptautinės organizacijos. LŽ išsiaiškino, kad mūsų šalyje dirbantys Rusijos diplomatai taip pat ėmėsi panašios veiklos. Jie Lietuvos gyventojus informuoja apie galimybę paremti Pietų Osetiją, kuri yra Gruzijos dalis.

Gavėjas – ministerija.
Informaciją apie tai, kaip per Rusiją galima paremti karinio konflikto metu nukentėjusią Pietų Osetiją ir osetinus, galima gauti paskambinus į Rusijos ambasadą Vilniuje ar Klaipėdoje veikiantį šios šalies generalinį konsulatą. Rusijos atstovybių darbuotojai nurodo specialią sąskaitą viename pagrindinių Rusijos bankų, turinčiame skyrių Šiaurės Osetijoje. Paaukotų pinigų gavėjas – Šiaurės Osetijos-Alanijos Respublikos darbo ir socialinės plėtros ministerija. Pasak Rusijos generalinio konsulato Klaipėdoje darbuotojų, lietuviai ir mūsų šalyje gyvenantys Rusijos piliečiai itin aktyviai domisi galimybe paremti osetinus. Norėdami sužinoti specialios banko sąskaitos numerį ar kaip kitaip padėti karo nusiaubto regiono gyventojams, kasdien konsulato slenkstį peržengia iki 10 žmonių. Jie esą ne tik užsirašo sąskaitos rekvizitus, bet ir dosniai paaukoja pinigų.

Neatsargus žingsnis

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas konservatorius Audronius Ažubalis stebisi, kad paramą nukentėjusiesiems nuo karo renka agresiją prieš Gruziją pradėjusi Rusija. „Keista, kad agresoriai taip elgiasi. Tai mažų mažiausiai nemoralu”, – įsitikinęs jis. Seimo nario nuomone, aukoti osetinams raginanti gretima valstybė ir toliau žaidžia su tarptautine bendruomene bandydama įtikinti, kad Pietų Osetijos vadovybė yra vienintelė nukentėjusioji pusė. A.Ažubalis ragina aukoti pinigus visiems nuo karo nukentėjusiems Gruzijos gyventojams. Tačiau jis įsitikinęs, kad skirti paramą osetinams per Rusijos ministerijas – labai neatsargus žingsnis. Seimo narys darė prielaidą, kad paaukoti pinigai nukentėjusiųjų gali ir nepasiekti. „Pietų Osetijos režimas yra apsivogęs ir tai ne kartą įrodė. Nesvarbu, kurioje barikadų pusėje žmonės būtų, pinigų karo aukoms geriausia skirti per patikimas tarptautines organizacijas, pavyzdžiui, Raudonąjį Kryžių”, – sakė A.Ažubalis.

Laisvi apsispręsti

Pagalbą Gruzijoje nukentėjusiems žmonėms renka daugelio valstybių institucijos ir nevyriausybinės organizacijos, tad mūsų šalies Užsienio reikalų ministerija (URM) tokią Rusijos iniciatyvą vertina normaliai. „Kiekvieno piliečio valia apsispręsti, kuria vyriausybine ar nevyriausybine organizacija, fondu jie labiausiai pasitiki ir per kurį nori teikti pagalbą”, – LŽ sakė URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktorė Violeta Gaižauskaitė.

Humanitarinės pagalbos teikimu Lietuvoje rūpinasi kelios institucijos ir nevyriausybinės organizacijos. Drabužių rinkimą koordinuoja DVPF, maisto produktus renka viešoji įstaiga Savanorių centras, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija – pinigines aukas.

Lietuviai nepamiršo nelaimėje atsidūrusių Gruzijos gyventojų. Per savaitę į keliuose didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Marijampolėje – įsikūrusius labdaros rinkimo centrus buvo atnešti kalnai drabužių ir kitų būtinų reikmenų. Supakuotiems daiktams pergabenti į Zoknius, iš kur jie bus nuskraidinti į Gruziją, prireiks dešimties sunkvežimių. Šie daiktai daugiausia bus skirti daugiau nei 120 tūkst. pabėgėlių iš Pietų Osetijos.

Pasieks kitą savaitę

DVPF ne tik koordinavo drabužių rinkimą, bet ir ragino aukoti pinigus. Šiam reikalui atidarytoje specialioje fondo sąskaitoje vakar po pietų buvo apie 35 tūkst. litų. Pinigines aukas Gruzijos gyventojams paremti renka ir Raudonasis Kryžius. Vakar iki pietų šios organizacijos sąskaitoje gulėjo 354 tūkst. litų. Pinigus Gruzijos Raudonojo Kryžiaus draugijai ketinama pervesti jau kitą savaitę.

Pasak laikinosios Lietuvoje veikiančios draugijos generalinės sekretorės Gražinos Jevgrafovienės, sąskaita kasdien pasipildo 3-4 tūkst. litų. „Žmonės aukoja labai aktyviai. Šis ginkluotas konfliktas nepaliko abejingųjų. Tam įtakos turi ir sena mūsų tautų draugystė, konflikto ir padėties po jo pateikimas žiniasklaidoje”, – aiškino ji.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , .

3 atsiliepimai į "Politika daroma net per paramą"

  1. tiesa

    KUR PERVESTI? KAS DUOS ADRESUS ar telefono numerius.Laukiu kas žinote?

  2. sori

    visos tos aukos reikalingos ir nereikalingos:gruzinams nereikia prišiktu kelniu ir pan. mėšlo o kur pinigėliai va nusėda tai neaišku dalis aišku mūsu besinaudojančių tokiais konfliktais padugnėliu tarp visada išsiskiria konservuotos šunienos politrukai Žabaliena matom aktivus šungalvis kiša savo morda iš skardinės

  3. petakas

    tikra tiesa skersai gerklės stovi lietuvai tie padugnės lansberginiai supiautu mus rusais patys dingtu su milijonais

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.