Įprastus raktus keičia pirštų atspaudai

Lietuvoje jau atsirado piršto atspaudais rakinamų spynų įvairioms lauko ir vidaus durims, taip pat ir seifams. Pirštų atspaudai – vienas biometrijos požymių, daugiau nei šimtą metų naudojamas įvairiose žmogaus identifikavimo sistemose. Turbūt žinomiausia pritaikymo sritis yra asmens tapatybės nustatymas pagal pirštų atspaudus – viena pagrindinių kriminalistų darbo priemonių.

Kaip pasakojo bendrovės „Asorta“ direktorius Tadas Orševskis, ši ateities technologija ilgainiui taps nauju saugumo standartu dėl pirštų atspaudų unikalumo, taip pat biometrinių spynų prevencinių ir tiesioginių apsaugos ypatybių.

Raktus, kodus ar slaptažodžius galime neapdairiai palikti, pamesti arba juos kas nors gali tiesiog pavogti. O biometrines spynas rakinti gali tik šią teisę turintys asmenys, priešingai nei kortelėmis ar raktais, kuriuos galima perduoti pašaliniams asmenims. Todėl tai ypač aktualu besinaudojantiems įvairaus saugumo lygio ir moderniais seifais.

Patrauklumo naujos kartos spynoms teikia patogumas ir naudojimo paprastumas. Juk nereikia nešiotis raktų, prisiminti slaptažodžių ar kodų. Be to, naujo rakto gamybą atstojantis piršto atspaudo įvedimas – t. y. aktyvavimas trunka vos kelias sekundes ir nieko nekainuoja. Šalinimas taip pat elementarus.

Užsienio šalyse biometrija jau pradėta taikyti įvairiose srityse. Kaip pavyzdį galima pateikti Vokietijos parduotuves, kuriose vietoj mokėjimo kortelių naudojami pirštų atspaudai atliekant mokėjimo operacijas. Taip pat kuriamos pasų kontrolės sistemos. Biuruose ir riboto naudojimo patalpose diegiamos įvairios biometrinės praėjimo kontrolės sistemos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Įvairenybės su žyma . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Įprastus raktus keičia pirštų atspaudai"

  1. vasia

    Šiaip tik raktų ir turto netektum, o duotu atveju gali pirštus nukapot ir atsirakint reikiamas duris(žiauru, bet taip gali atsitikti).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.