Šiaulių politikams – areštinės gultas

Prieš tris savaites suimti du Šiaulių miesto tarybos nariai lieka už grotų. Tuo metu teisėsaugos pareigūnai narplioja galimą politikų kyšių reikalavimo istoriją.

Šiaulių apygardos teismas vakar atmetė miesto tarybos narių Igorio Strupeikio ir Romano Čokovo skundus dėl jiems paskirtos kardomosios priemonės – suėmimo. Teismas nusprendė, kad žemesnės instancijos teismo sprendimas teisingas – politikai laisvėje gali daryti įtaką ikiteisminiam tyrimui.

I.Strupeikis ir R.Čokovas įtariami kyšio reikalavimu stambiu mastu. Pareigūnai tiria įtarimus, kad iš vieno verslininko politikai reikalavo 160 tūkst. litų už tai, kad Šiauliuose Pavasario gatvėje esantis 4 hektarų sklypas iš komercinės paskirties taptų tinkamas namų statybai. Skelbiama, kad abu politikai buvo itin aktyvūs svarstant šį klausimą – dėl vienų sklypų tvirtinimo jie buvo kategoriškai prieš, o kitus stengėsi prastumti su stebėtinu atkaklumu.

Liepos 2 dieną abu politikus teismas leido suimti mėnesiui. Šie su jiems metamais kaltinimais nesutinka. Jie reikalavo panaikinti tokią griežtą kardomąją priemonę. Šiaulių apygardos teismas nusprendė, kad tiek I.Strupeikis, tiek R.Čokovas Šiaulių tardymo izoliatoriuje turi praleisti visą suėmimo laikotarpį. Laisvėje politikai galėtų daryti įtaką ikiteisminiam tyrimui.

Prokurorai tvirtina dar nežinantys, ar rugpjūčio 2 dieną bus prašoma teismo politikų suėmimą pratęsti, tai esą paaiškės kitą savaitę. Kyšininkavimo bylą tiriantys pareigūnai neatmeta, kad jei per šį laiką bus ištirta dauguma incidento detalių, tolimesnio suėmimo gali ir neprireikti.

Iki suėmimo R.Čokovas priklausė „Tvarkos ir teisingumo“, o I.Strupeikis – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoms. Po suėmimo partijos suskubo juos išmesti iš savo gretų. Tačiau abu politikai dar priklauso miesto tarybai.

Bylą tiriantys pareigūnai tvirtina, kad R.Čokovo ir I.Strupeikio istorijoje šmėžuoja nemažai kitų Šiaulių politikų pavardžių. Vis dėlto, jos kol kas neviešinamos. Be to, kai kurie šaltiniai tvirtina, kad abu suimtieji politikai šešiaženkliais kyšiais ruošėsi dalintis su kitais Šiaulių miesto tarybos nariais, nes tarybos sprendimams reikalinga balsų dauguma.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.