Lietuvos rinktinė sutriuškino portugalus

La Korunjoje (Ispanija) Lietuvos rinktinė sužaidė draugišką susitikimą su Portugalijos komanda. Be Ramūno Šiškausko ir Dariaus Songailos, kuriuos kamuoja nugaros skausmai, Lietuvos krepšininkai iškovojo pergalę rezultatu 90:61 (19:8, 21:23, 22:21, 28:9).

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Lietuvos rinktinė, kuri po Kšištofo Lavrinovičiaus ir Rimanto Kaukėno metimų pirmavo 6:0. Portugalams pavyko pataikyti iš toli, tačiau keturis baudos metimus realizavęs Šarūnas Jasikevičius padidino pranašumą iki septynių taškų – 10:3. Po gero starto mūsiškių žaidimas ėmė strigti – keletą minučių varžovų krepšys buvo tarsi užrištas. Puolime išsiskyrė R.Kaukėnas, dukart perėmęs kamuolį ir pats užbaigęs greitą ataką – 16:6. Po pirmojo ketvirčio Lietuva pirmavo 19:8.

Antrojo kėlinuko pradžioje Lietuvos rinktinė dar labiau padidino pranašumą – 25:10, tačiau netrukus varžovai sėkmingai užbaigė keletą atakų ir skirtumas sumažėjo iki dešimties – 27:17. Mūsiškiams atakas pavykdavo užbaigti tik iš po krepšio – dauguma metimų iš toli ar iš vidutinio nuotolio skriejo pro šalį. Ketvirčiui įpusėjus komandas skyrė jau 7 taškai – 30:23. Paskutinėmis kėlinuko minutėmis pagaliau iš toli pavyko pataikyti Jonui Mačiuliui, netrukus tris taškus pridėjo ir R.Kaukėnas ir ketvirčiui pasibaigus Lietuva pirmavo 40:31.

Po didžiosios pertraukos Š.Jasikevičius pelnė penkis taškus iš eilės, tačiau varžovai atsakė trimis metimais iš tolimos distancijos ir priartėjo iki penkių taškų – 45:40. Pastarosios atkarpos metu L.Kleiza suklydo tris kartus iš eilės. R.Kaukėnas ir J.Mačiulis padidino pranašumą iki 9 taškų, tačiau gynyboje mūsiškiai neblizgėjo – bandydami naudoti presingą, Lietuvos rinktinės žaidėjai dukart iš eilės leido pelnyti varžovams lengvus taškus iš po krepšio – 53:44. Ketvirčiui baigiantis mūsiškiai, Marijono Petravičiaus pastangomis, įgijo 15 taškų persvarą – 62:47, tačiau paskutinę kėlinuko minutę portugalai vėl nubaudė Lietuvos krepšininkus už aplaidumą – 62:52.

Ketvirtasis kėlinukas tapo L.Kleizos benifisu – pirmosiomis minutėmis puolėjas pelnė aštuonis taškus iš eilės, o iš viso pelnė penkiolika. Antroje ketvirčio dalyje Portugalijos ekipos žaidėjai jau nebeturėjo jėgų priešintis, tuo tarpu Lietuvos rinktinei ėmė sektis beveik viskas, o galutinis rezultatas – 90:61.

Lietuvos ekipai Linas Kleiza pelnė 24 taškus, Rimantas Kaukėnas pridėjo 18, Šarūnas Jasikevičius – 9 taškus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Lietuvos rinktinė sutriuškino portugalus"