E.Kūris – A.Valinsko konsultantas?

Už paslaptingosios pramogų verslo atstovo Arūno Valinsko įsteigtos Tautos prisikėlimo partijos širmos ryškėja „valstybininkų” kontūrai. Pats A.Valinskas neslepia mėgstantis diskutuoti su vienu šios grupės ramsčių – buvusiu Konstitucinio Teismo pirmininku Egidijumi Kūriu, tačiau dievagojasi nurodymų iš jo negaunantis.

Visą laiką žadėjusi būti skaidriausia ir viešiausia politinė organizacija Lietuvoje, vos prieš kelias savaites registruota pramogų verslo atstovų kuriama Tautos prisikėlimo partija (TPP) tampa vis paslaptingesnė.

Vadovas tyli.
TPP vadovas A.Valinskas, ne kartą pažymėjęs, kad viešai besireklamuojantys pramogų pasaulio atstovai šioje partijoje yra tik „ledlaužis”, atveriantis kelią „specialistams”, atsisako įvardyti, kokia komanda stovi už jo nugaros. Iki šiol nežinoma, kokius kandidatus TTP kels per spalio 12-ąją vyksiančius Seimo rinkimus, taip pat – kas rengia partijos programą. Informacija apie kandidatus esą vieša taps ją pateikus Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK).

Partijų iškeltų kandidatų į Seimą registracija prasideda rugpjūčio 8-ąją, o rugsėjo 12-ąją, likus mėnesiui iki rinkimų, jie bus paskelbti viešai.

Nepaisant kuriamos paslapties uždangos, aiškėja, kad idėjiniai TPP vadovai gali būti vadinamieji „valstybininkai”, jau ne kartą demonstravę sugebėjimą per kai kurias partijas ir atskirus politikus savo rankose išlaikyti krašto valdymo gijas, nesvarbu, kaip baigtųsi rinkimai. Kai kurie politikos apžvalgininkai dar anksčiau minėjo, kad prognozuojant dabartinėms „valstybininkų” įtakoje esančioms politinėms jėgoms nepalankų Seimo rinkimų rezultatą, gali būti susigriebta į politiką išstumti naują darinį, galintį sudominti rinkėjus ir atstovauti grupės interesams.

Mielas mokytojas

A.Valinskas dievagojasi, kad už TPP nugaros nestovi jokios jėgos. Tačiau po TPP steigiamojo suvažiavimo ir registracijos LŽ šaltiniai praneša apie naujosios partijos lyderio susitikimus su vienu „valstybininkų” ramsčių E.Kūriu, buvusiu Konstitucinio Teismo pirmininku, iki šiol, kaip teigiama, turinčiu didelę įtaką prezidentūroje, bei Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) vadovu Raimundu Lopata, kuris vadinamas pilkuoju prezidentūros kardinolu.

A.Valinskas, kalbėdamas su LŽ, neneigė susitinkantis su E.Kūriu, tačiau tvirtino partijos kūrimo klausimų ir kandidatų į Seimą sąrašo su juo neaptarinėjantis.

„E.Kūris – mano buvęs dėstytojas. Be to, jis mielas kolega ir žmogus, kurio nuomonę visada įdomu išgirsti. Tačiau mes su juo visų tų dalykų neaptarinėjame, nes jis nėra partijos narys”, – tvirtino TPP vadovas.

Paklaustas, ar E.Kūris, išsakydamas savo nuomonę, neduoda patarimų dėl partijos formavimo ir rinkimų sąrašo, ypač tos jo paslaptingosios, nuo visuomenės slepiamos dalies, A.Valinskas aiškino: „Mes iš tiesų su E.Kūriu esame ne kartą diskutavę, bet dar kartelį noriu patikinti ir duoti garbės žodį – mes niekada neaptarinėjome su ponu E.Kūriu mūsų partijos kandidatų, kadangi tai neįeina į jo kompetenciją ir jis to nelabai žino.”

A.Valinskas taip pat gandais vadino informaciją, kad R.Lopata prisideda prie TPP rinkimų programos ir strategijos kūrimo. „Tai, kad R.Lopata prisideda kuriant mūsų programą, dar viena nesąmonė. Su R.Lopata esu pažįstamas, kaip ir apskritai su nemaža dalimi Lietuvos politikų, bet šiuo klausimu mes net nebuvome susitikę, – aiškino TPP vadovas. – Konsultantų mes, be jokios abejonės, turime. Yra žmonių, kurie dirba ir už tai gauna pinigus. Tačiau programa yra vidinis partijos reikalas, ir aš tikrai nepasirengęs atsiskaitinėti nei, atleiskite, žurnalistams, nei kitoms partijoms.”

E.Kūris irgi griežtai neigia talkinantis A.Valinskui. „Su A.Valinsku kalbėjomės turbūt prieš porą mėnesių, o gal prieš trejetą. Apie jokius žmones su A.Valinsku nebuvo nė kalbos”, – nukirto buvęs KT vadovas.

Laukiamas svečias

Vis dėlto akivaizdu, kad A.Valinskas nesibaido „valstybininkų” vardą pasisavinusių asmenų ir jų bastionu tapusios prezidentūros. Dar per gegužės viduryje vykusį TPP steigiamąjį suvažiavimą A.Valinskas paprašė, kad norintys pasveikinti naujai steigiamą organizaciją politikai neatvyktų. Tačiau susirinkimo durys buvo atviros prezidento vidaus politikos grupės patarėjui Mindaugui Kluoniui. Šis R.Lopatos vadovaujamo TSPMI doktorantas, kuris specializuojasi vyriausybių stabilumo ir nestabilumo problematikoje, prieš kelerius metus pakeitė iš prezidentūros atleistą patarėją Darių Gudelį.

Gegužės viduryje įsteigta TPP skelbiasi išpažįstanti „plataus centro” ideologiją. Ji iki šiol vengia įvardyti strateginius partnerius, tačiau deklaruoja tikrai nesusisaistysianti tik su Rolando Pakso vadovaujama „Tvarka ir teisingumu” ir Viktoro Uspaskicho Darbo partija.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.