V.Muntianas atiduotas prokurorams

Nuo vakar įtarimų kėlęs buvęs Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas prarado parlamentinę neliečiamybę. Nors jis ir toliau vykdys visas Seimo nario pareigas ir už tai gaus atlyginimą, teisėsaugininkams jis bus toks pats pilietis kaip ir visi kiti – be jokių privilegijų.

Piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimu įtariamas V.Muntianas buvo priverstas atsisveikinti su Seimo nario neliečiamybe. Šį klausimą sprendę Seimo nariai buvo negailestingi susikompromitavusiam kolegai – neatsirado nei vieno, kuris prieštarautų ketinimams atimti parlamentinę privilegiją. Už atitinkamą Seimo rezoliuciją balsavo 78 parlamentarai, nei vienas nebuvo prieš, o 7 susilaikė.

Seimo nario neliečiamybę praradęs V.Muntianas gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ar kitaip suvaržyta jo laisvė.

Vienintelis gynėjas

V.Muntianą užstojo tik bendražygis – Pilietinės demokratijos partijos pirmininkas Algimantas Matulevičius. Jis kolegoms Seime aiškino, kad atidavus susikompromitavusį parlamentarą į teisėsaugos rankas problema nebus išspręsta. „Nesakau, kad V.Muntianas nepaslydo, bet už tai jis jau sumokėjo. Atidavę jo kailį, mes nieko neišsiaiškinsime“, – įsitikinęs A.Matulevičius. Jis ragino verčiau tirti, kas nutekino žiniasklaidai operatyvinę informaciją.

Tačiau parlamentarų A.Matulevičius neįtikino. Dauguma pasisakė už tai, kad įtarimų sukėlusi V.Muntiano veikla būtų ištirta iki galo. „Negalime trukdyti teisėsaugai visko išsiaiškinti iki galo. Kalbėdami apie kovą su korupcija, turime jausti pareigą iš tiesų su ja kovoti“, – aiškino konservatorius Saulius Pečeliūnas.

Parlamentarė Rasa Juknevičienė priminė, kad pats V.Muntianas anksčiau buvo prašęs panaikinti jo neliečiamybę. Ji ragino kolegas nesikratyti atsakomybės ir balsuojant nuspręsti kolegos likimą. Leisti patraukti V.Muntianą baudžiamojon atsakomybėn Seimui anksčiau buvo rekomendavusi Seimo laikinoji tyrimo komisija.

Mandato neatsisakys

Po balsavimo V.Muntianas atrodė ramus. Anot Seimo nario, neliečiamybės panaikinimas nereiškia jo kaltės įrodymo. „Tai tik galimybė išsiaiškinti, kaltas ar ne. Tą Lietuvoje nustato teismai“, – aiškino jis.

V.Muntianas nesijautė nusivylęs ar išduotas dėl to, kad per balsavimą jo nepalaikė nei vienas kolega Seime. Už buvusio Seimo pirmininko neliečiamybės panaikinimą balsavo ir valdančiosios koalicijos, kuriai priklauso V.Muntianas, partneriai. „Valdantieji ar opozicija privalo balsuoti paisydami savo sąžinės ir Konstitucijos reikalavimų“, – tik tiek pasakė buvęs Seimo pirmininkas.

V.Muntianas jau planuoja vizitą pas prokurorus. „Eisiu, kai tik būsiu pakviestas“, – sakė jis. Jis nesvarsto galimybės sulaukęs oficialių įtarimų pateikimo atsisakyti Seimo nario mandato, nes, anot jo, įtarimai ir kaltė yra skirtingi dalykai.

Rimti įtarimai

Generalinis prokuroras Algimantas Valantinas panaikinti parlamentaro neliečiamybę V.Muntianui Seimo paprašė prieš dvi savaites. Kreipdamasis į parlamentarus jis nurodė esant įtarimų, kad buvęs Seimo pirmininkas piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir klastojo dokumentus.

Į teisėsaugos akiratį V.Muntianas pateko tvarkydamas Kėdainių rajone esančio ir giminaičiui priklausančio sklypo reikalus. Įtariama, kad jis, kaip tuometis Seimo pirmininkas, pasinaudojo savo įtaka ir siekė, kad Kauno apskrities viršininko tvirtinamame sklypo projekte būtų nurodyta ten esant pastatų pamatus. Ateityje tai būtų leidę pradėti naujas statybas. Norėdamas palaikyti gerus santykius su V.Muntianu, tuometis Kauno apskrities viršininkas Virginijus Vizbaras nurodė sklype įkasti pamatų blokus. Kai šie faktai iškilo į viešumą, V.Muntianas pasitraukė iš Seimo pirmininko ir Pilietinės demokratijos partijos vadovo postų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , .

4 Responses to V.Muntianas atiduotas prokurorams

 1. va,taip

  😯 💡 gausybe draugu,visi kviecia,visiems reikalingas,visi visko praso,bet va,atsitiko beda ..ir nei vieno draugo..

 2. Lietuvis

  Kodel tik Muntianui atimta nelieciamybe…???? Kodel neateme Brazauskui / jam bunant prezidentu, jo babartine – lenke zmona su jo pagalba privatizavo viesbuti.Ar ne tas pats nusikaltimas kaip Muntiano?????, Lensbergiui, Prunskienei – rusu kunigaikstienei / , Kirkelui, Zuoka ir kitiems komunistams, kurie neva “ privatizavo “ zmoniu turta. Gi tai vagiu gauja!!!! Kodel jie liko nekalti????? Namu aresto kalinys gavo leidima vaziuoti i Rusija….. Nejuokinkite visa pasauli…..!!!! Kas yra Lietuvos teisesaugoje….???? Tos pacios vagiu gaujos isrinktieji. Jau labai aisku, kad Lietuvos prezidentas nesugeba vadovauti Lietuvai. Tikras vadovas niekada nedaleistu, kad net ir teisesaugos pareigunai sedetu seimunu / mafijos / komunistu kiseneje. [ Nevardinau pavardziu visu turto “ privatizuotoju “ , nes man gaila mano laiko. 99% seimunu yra toje gaujoje. ] Seimunu palaima daug verslininku tapo milijonieriais.
  LIETUVOS KILMES PILIECIAI, ARTEJA RINKIMAI, VARYKITE SIA VALDZIA LAUK!!!! RINKITE NAUJA VALDZIA. DABAR TURITE GALE SAVO RANKOSE IR NEPRALEISKITE SIOS PROGOS. VISI KAS GALITE EIKITE BALSUOTI UZ NAUJA PARTIJA, UZ NAUJA VALDZIA.

 3. mina

  Ar tik vienas Muntjanas?!
  Visus juos ten reikia traukti…
  Is atlyginimo net ir tvoros tokios nepasistatysi,jau nekalbant apie namus !

  😳

 4. Amile

  🙄

  Gyvenau Lietuvelej paskutinius 3 metus, dabar -vel labai toli. Ir ne ES valstybese.Kazkoks siaubas, kuo lietuviai(auksti valdininkai) tapo?! Ne vienam Muntianui reikia atimti ne tik nelieciamybe! Beveik- visiems. lLetuvos valdzia- panasi i plesrunu gauja: kas ka greiciau sues. Baisu klausyti visu kaltinimu per radija, televizija ir t.t. Tiesiog rietynes, o ne laidos…Pasiurpau, lyg kulturos nebeturetume…Uzsienyje tokie dalykai labai reti, tiesiog isskirtiniai. Kas tikrai nusipelne- gaus pagal nuopelnus, o Lietuveles „valdininkai“ „gatavi“ vienas kita suest.
  Bjauru net klausyti.
  Pamastykite….kuo mes virtome nuostabiam kraste?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.