Iš našlaičių atėmė stovyklą

Šiemet ne visos pajūryje veikusios stovyklos atvėrė duris vaikams. Kunigiškių stovyklavietė, kurioje kas vasarą ilsėdavosi našlaičiai iš visos Lietuvos, liks tuščia, nes neatitinka higienos normų.

Kaltų nėra

Pernai Visuomenės sveikatos centro specialistai apžiūrėję stovyklą pasibaisėjo. Jie pripažino, kad ten gyventi vaikai negali.

Poilsiavietės pastatai priklauso Klaipėdos apskrities viršininko administracijai. Pačia stovykla rūpinosi Palangos savivaldybės įkurta viešoji įstaiga „Kunigiškės”.

Nei Palangos savivaldybė, nei Klaipėdos apskrities viršininko administracija nenori prisiimti kaltės dėl apleistos poilsiavietės. Abi pusės sakosi neturinčios pinigų stovyklai sutvarkyti.

Problemos neišsprendė

Visai neseniai apskrities administracijos viršininkas Vytautas Rinkevičius susitiko su naujuoju Palangos meru Vytautu Stalmoku aptarti šio klausimą. Bet sprendimo nerasta.

„Palangos meras neįžvelgia jokios problemos. Jis mano, kad tvarkyti šią stovyklą nebėra tikslo. Savivaldybė paprašė, kad 38 Palangos našlaičius priimtų privačios įstaigos”,– sakė V.Rinkevičius.

Anot jo, apskrities administracija, net norėdama negali skirti pinigų stovyklai atnaujinti. Pastatams neužtektų paprasto remonto. Stovykla tragiškos būklės, todėl jai sutvarkyti reikėtų nemažai pinigų.

Palangos miesto meras V.Stalmokas taip pat ginasi, kad savivaldybė neturi pinigų stovyklos remontui.

„Mes prašėme pinigų iš Vyriausybės. Jeigu ji skirs atitinkamą sumą, vaikų poilsiavietę sutvarkysime”,– tvirtino Palangos meras.

Stovykla siaubiama

Kunigiškių stovykloje per vasaros sezoną ilsėdavosi apie 500 vaikų. Šiuo metu teritorija nesaugoma. Kartą buvo padegtas vienas namelis.

„Klausėme privačių saugos tarnybų, kiek kainuotų apsaugoti šiuos pastatus. Jie užsiprašė nuo 10 iki 12 tūkstančių litų per mėnesį”,– didele kaina stebėjosi V.Rinkevičius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , .

3 atsiliepimai į "Iš našlaičių atėmė stovyklą"

  1. Sandra

    Uzdrausti rukyti kavinese, neparduot svaigalu nuo desim, padaryt mokama moksla, bendzina nezmonisku kainu, padidinti sildymo kainas KA DAR SUGALVOS IS NETUREJIMO KA VEIKT MUSU VALSTYBE? Geriau pagalvotu ko reikia Lietuvai kad zmones joje normaliai gyventu o ne begtu is cia.. Tik tokius idiotiskus sprendimus ji ir tesugeba priimti. Ka nors normalaus sugalvotu jeigu jau nori kas zmones sveikai gyventu, tegul is pradziu pagalvoja kodel jie taip daro, o tik paskui poula viska uzdraudineti ir kelti kainas.

  2. rms

    Cia Lietuva- Cia Keistenybem Lyja

  3. Elytė

    Taip… ką dar „gero” galėtų nuveikti vaikų labui ? Parašo deklaraciją ir mano, kad jau viską padarė… Pasidairytų po globos namus: vaikai neturi ką veiktį, stovyklos neįperkamos, finansavimo, kad patys galėtų ką nors organizuoti – nėra… o tai tai kas yra baigia sunaikinti ir ptivatizuoti. Stovyklos juk kurortuose, o ten ten interesų daug… tik vaikų niekm nereikia, jie niekam nerūpi… susidūriau su situaciją: vaikui 18, įstojo į proftechninę mokkylą, gavo bendrabutį…. bet dabar vasara, bendrabutis nedirba, vaiką į gatvę… Išvažiavo į užsienį, gal grįš… taip ir naikiname viską…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.