Ignalinos AE likimas galutinai paaiškės rudenį

Rudenį turėtų paaiškėti, ar Lietuvai bus leista pratęsti sovietmečiu statytos Ignalinos atominės elektrinės (AE) darbą.
Lietuvos premjeras Gediminas Kirkilas tikisi, kad po kelių mėnesių Europos Sąjunga (ES) galutinai apsispręs, ar Lietuvai bus leista nesilaikyti stojimo į ES sutartyje numatytos jėgainės uždarymo sąlygos ir suteikta galimybė laikinai pratęsti atominės darbą.

„Galutiniai sprendimai gali būti priimti rudenį. Aš nemanau, kad mes turime daugiau laiko“, – interviu Žinių radijui sakė G.Kirkilas. Jis pritarė

Pasak jo, šiuo metu vyksta konsultacijos, kurių metu Europos Komisijos ir kitiems pareigūnams yra pateikiama visa informacija apie prognozuojamas Ignalinos AE uždarymo pasekmes, artimiausiu metu dėl to ketinama pradėti derybas.

Premjeras teigė nujaučiantis, kad pusantrų metų vykstantys pokalbiai gali lemti pozityvius signalus, todėl vis daugiau politikų stengiasi įsikišti į procesą su patarimais Vyriausybei.

„Aš kalbuosi su visų šalių premjerais ir klausiu jų, išdėstydamas jiems tą pačią poziciją, tuos pačius argumentus, ar jie palaikytų. Tą patį prezidentas Valdas Adamkus Vadovų Tarybos metu daro. Galiu pasakyti, kad šiandien didesnė dalis Vadovų Tarybos narių mus supranta ir mus palaikytų“, – sakė G.Kirkilas, pripažinęs, kad tai nebus lengvas kelias.

Premjeras vėl sukritikavo eurokomisarę Dalią Grybauskaitę, kad ji Briuselyje neva galėtų labiau stengtis Lietuvos labui ir neranda laiko susitikti su „misteriu Ignalina“ Aleksandru Abišala.

Tuo tarpu pati D.Grybauskaitė praėjusią savaitę teigė, jog „jokios derybos dėl Ignalinos atominės elektrinės (IAE) antrojo reaktoriaus veiklos pratęsimo nevyksta“, vyksta tik techninio lygio konsultacijos.

Pasak D.Grybauskaitės, politinės derybos gali būti pradėtos tik tuo atveju, jeigu Europos Taryba (ET) įgalioja Europos Komisiją (EK), tačiau šiuo metu tokių įgaliojimų nėra ir jų niekas nėra prašęs.

„Iš šono žvelgiant ir faktai rodo, kad vyksta tik techninio lygio konsultacijos, kartoju, ne derybos, o techninio lygio konsultacijos ir informacijos pateikimas Europos Komisijos techniniame lygmenyje“, – sakė eurokomisarė.

G.Kirkilo nuomone, Ignalinos AE uždarymas gali šalies bendrąjį vidaus produktą sumažinti apie 4 procentais, smarkiai pakils elektros kaina, šaliai reikės daugiau apyvartinių taršos leidimų.

Lietuva norėtų pratęsti Ignalinos AE darbą, nes naują jėgainę ketina pasistatyti tik maždaug po dešimtmečio, tuo tarpu Ignalinos jėgainę planuojama visiškai sustabdyti 2009 – ųjų pabaigoje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.