Vėlyvas Lahmo įvartis paskandino Turkiją

Vokietijos rinktinė trečiadienį po dramatiškos kovos 3-2 įveikė Turkiją bei prasimušė į Europos čempionato finalą.

Daugi ir pavojingai atakavę turkai įsiveržė į priekį 22 minutę – nors po pirmojo Colino Kazino Richardso smūgio kamuolys atsimušė į skersinį, pirmasis prie jo suskubęs Uguras Boralas nuginklavo neužtikrintai sužaidusį Jensą Lehmanną.

Tiesa, vokiečiai netrukus atstatė pusiausvyrą – po Lukaso Podolskio perdavimo iš krašto vienu lietimu Rustu Recberą nuginklavo Bastianas Schweinsteigeris.

Antrajame kėlinyje įvarčio teko laukti ilgokai – 79 minutę po vartininko klaidos galva pasižymėjo Miroslavas Klose, tačiau turkai greit vėl išlygino santykį – kamuolį į vartus iš arti nukreipė Semihas.

Visgi jau per teisėjo pridėtą laiką Vokietija išplėšė pergalę – vienas prieš Rustu iššokęs gynėjas Philippas Lahmas galingu smūgiu pasiuntė Turkiją į nokautą.

Vokietija 3 – 2 Turkija

22′ [0 – 1] Ugur Boral

26′ [1 – 1] Bastian Schweinsteiger

79′ [2 – 1] Miroslav Klose

86′ [2 – 2] Semih Senturk

90′ [3 – 2] Philipp Lahm

Vokietija (4-5-1): Jens Lehmann; Arne Friedrich, Per Mertesacker, Christoph Metzelder, Philipp Lahm; Thomas Hitzlsperger, Simon Rolfes (46′ Torsten Frings), Bastian Schweinsteiger, Michael Ballack, Lukas Podolski; Miroslav Klose (90′ Marcell Jansen).

Turkija (4-5-1): Rustu Recber; Sabri Sarioglu, Mehmet Topal, Gokhan Zan, Hakan Balta; Mehmet Aurelio, Colin Kazim-Richards (90′ Tumer Metin), Hamit Altintop, Ayhan Akman (81′ Mevlut Erdinc), Ugur Boral (84′ Gokdeniz Karadeniz); Semih Senturk.

Puiki turkų pradžia

Be devynių traumuotų ar diskvalifikuotų futbolininkų turėjusi verstis Turkijos rinktinė mačą pradėjo aktyviai ir iškart perėmė iniciatyvą. Pirmąją progą pasižymėti turkai sukūrė 8 minutę, bet Hamito Altintopo smūgį kojomis atrėmė Jensas Lehmannas.

Dar po kelių minučių Vokietiją nuo įvarčio išgelbėjo skersinis – galingu smūgiu jį sudrebino Colinas Kazimas Richardsas.

22 minutę Anglijoje gimęs Turkijos rinktinės saugas dar kartą pataikė į vartų konstrukciją, tačiau šį sykį jo komandai viskas baigėsi itin sėkmingai – pirmasis prie kamuolio suskubęs Uguras Boralas iš arti nuginklavo Lehmanną bei išvedė savo ekipą į priekį.

Staigus vokiečių atsakymas

Nors iki tol didesnės grėsmės varžovų vartams nekėlę vokiečiai buvo akivaizdžiai sutrikę, puiki ataka 26 minutę leido jiems atstatyti pusiausvyrą – po Lukaso Podolskio perdavimo iš kairiojo atakos krašto aplenkęs gynėją vienu lietimu kamuolį į tinklą pasiuntė Bastianas Schweinsteigeris.

Netrukus po to Altintopo smūgį iš toli tik vargais negalais atrėmė toli gražu ne itin patikimai žaidęs Lehmannas, o vokiečiai neišnaudojo puikios galimybės įsiveržti į priekį, kuomet vienas prieš vartininką Rustu iššokęs Podolski pagailėjo perdavimo greta bėgusiam komandos draugui Miroslavui Klosei ir mušė virš vartų.

Antrasis kėlinys prasidėjo emocijų banga po to, kai baudos aikštelės prieigose Sabri grubiai nugriovė Lahmą, tačiau teisėjas akivaizdžios pražangos neužfiksavo.

Tuo metu Turkijos rinktinės žaidimas ir toliau buvo įspūdingas – Fatiho Terimo auklėtiniams netrūko nei aistros, nei meistriškumo praktiškai dominuoti prieš itin galingą varžovą.

Įvarčių liūtis pabaigoje

Nepaisant to, 79 minutę Vokietija nepelnytai įsiveržė į priekį – po aukšto perdavimo į baudos aikštelę savo pranašumą išnaudojo šoklusis Miroslavas Klose, pelnęs įvartį galva. Tiesa, verta pažymėti, jog šiame epizode suklydo vartus neapdairiai palikęs ir dvikovos prieš puolėją laimėti nesugebėjęs veteranas vartininkas Rustu.

Tačiau šis Europos čempoinatas jau ne kartą įrodė – turkai nėra nugalėti tol, kol teisėjas nepaskelbia mačo pabaigos. 86 minutę visi tuo dar kartą galėjo įsitikinti – po puikaus reido dešiniuoju kraštu Sabri perdavė kamuolį Semihui, kuris iš arti atstatė pusiausvyrą, pasiųsdamas kamuolį tarp suklupusio vartininko ir artimojo virpsto.

Kuomet atrodė, kad komandoms teks žaisti pratęsimą, mirtiną smūgį varžovams sudavė Lahmas – prasiveržęs kairiuoju kraštu šis nedidukas gynėjas sužaidė sienele su Thomu Hitzlspergeriu ir galingu smūgiu nepaliko vilčių Rustu, išplėšdamas dramatišką pergalę Vokietijai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , .