G.Kirkilas teigia juokavęs dėl ketinimo apskųsti D.Grybauskaitę

Premjeras Gediminas Kirkilas apgailestauja likęs nesuprastas ir teigia juokavęs apie ketinimus kreiptis į Europos Komisijos vadovą Jose Manuelį Barroso (Žozė Manuelį Barozą) dėl eurokomisarės Dalios Grybauskaitės reiškiamos kritikos.
„Aš tokio sprendimo neturėjau (kreiptis į EK vadovą – BNS). Apgailestauju, kad kai kas kartais nesupranta mano pajuokavimų. Aš tą (kreiptis į J.M.Barroso – BNS) galiu padaryti ir žodžiu, ir ne vieną kartą esu tai padaręs. Ir J.M.Barroso man ne kartą yra sakęs, kad komisaras atstovauja ES, o ne nacionalinei valstybei”, – trečiadienį žurnalistams sakė G.Kirkilas.

Be to, premjeras pabrėžė, kad EK yra pavaldi nacionalinėms vyriausybėms, o ne atvirkščiai.

„Europos Komisija pavaldi nacionalinėms vyriausybėms, Vadovų Tarybai, o ne priešingai. Jie nėra mūsų viršininkai, jei išsireiškus paprasčiau. Mes duodame užduotis. Komisija duoda planus, kaip stabdyti kainų augimą ir panašiai, energetikos ir kitus reikalus. Jie nėra viršininkai, kurie atvažiuoja iš Maskvos, kaip anksčiau būdavo, ir duoda čia nurodymus”, – kalbėjo G.Kirkilas.

Paklaustas, ar D.Grybauskaitė gali savo ruožtu kritikuoti ekonominę padėtį bei Vyriausybės vykdomą finansinę politiką, G.Kirkilas atsakė: „Gali, tik reikia išeiti iš tų pareigų (eurokomisarės – BNS)”.

Premjeras G.Kirkilas praėjusią savaitę pareiškė, kad dėl eurokomisarės D.Grybauskaitės kritikos jis kreipsis į EK pirmininką J.M.Barroso.

Jis pažymėjo, kad į Vilnių atvykusios D.Grybauskaitės išsakyta kritika Vyriausybei yra politikavimas, „kurį ji tęsia tam, kad uždengtų savo pačios neveiklumą komisijoje, kurioje ji nieko nenuveikė Lietuvos naudai”.

D.Grybauskaitė trečiadienį teigė, jog išsakė EK nuomonę ir pabrėžė apie Lietuvos ekonominę padėtį kalbėjusi tiesą.

Lietuvoje viešinti D.Grybauskaitė praėjusią savaitę kritiškai vertino Lietuvos ekonomikos padėtį bei finansinį stabilumą. Pasak jos, situacija sudėtinga visame pasaulyje, nes šiuo metu tarptautinė bendruomenė išgyvena maisto, kuro bei visų energetikos išteklių kainų šoką, taip pat finansinio sektoriaus krizę.

Anot D.Grybauskaitės, „puota maro metu” tik didėja, nes ministrų kabinetas nesiėmė ir nesiima jokių priemonių, kad sumažintų bendros situacijos pasekmes. Eurokomisarė pabrėžė, kad esminės priemonės, kuriomis Vyriausybė turėjo galimybių suvaldyti augančią infliaciją, yra pačios Vyriausybės išlaidų mažinimas, biudžeto subalansavimas ir visų išlaidų peržiūrėjimas.

Eurokomisarė patvirtino, jog EK prognozuoja Lietuvos infliacijos augimą dar kelerius metus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "G.Kirkilas teigia juokavęs dėl ketinimo apskųsti D.Grybauskaitę"

  1. Ale,

    kas pas mus nejuokauja. Valinskas ir tas juokaudamas kuria „Tautos prisikėlimą”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.