Taryboje –politinis šou

Klaipėdos tarybos nariams pristatyta beveik šešiolikos puslapių mero ir savivaldybės 2007 metų veiklos ataskaita virto dar viena proga politikams pasipuikuoti savo iškalba prieš rinkėjus.

Išvadino diktatoriumi

Dar iki ataskaitos svarstymo kai kurie tarybos nariai džiaugėsi turėsiantys progą pasipuikuoti savo iškalba ir iš anksto dėl to guodė merą Rimantą Taraškevičių.

Tačiau konstruktyvios kritikos buvo mažai. Ji daugiausiai buvo paremta emocijomis ir valdančiųjų bei opozicijos frakcijų narių akmenų mėtymu vieni kitiems į daržus.

Mero ataskaita, kuri viešai bus patalpinta Klaipėdos savivaldybės interneto svetainėje, Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Artūro Šulco buvo įvardinta kaip prasčiausia iš anksčiau girdėtų.

Į tai buvo atrėžta, kad kol A.Šulcas buvo R.Taraškevičiaus bendražygis ir ataskaitas rengdavo drauge, į jas dabartinis opozicijos lyderis žiūrėjo ne taip kritiškai.

A.Šulcas merui prikišo irzlumą, netinkamas intonacijas, sąskaitų suvedinėjimą. Esą tokios miesto galvos nuotaikos įsimetė ir į tarybos darbą.

Taip pat meras kaltintas savikritikos stoka, o visi valdantieji – priešrinkiminių pažadų netesėjimu.

Kitas opozicijos narys Kęstutis Gabšys merą išvadino arogantišku diktatoriumi ir kitais skambiais epitetais.

Prisiminęs R.Taraškevičiaus pasakotus įspūdžius po kelionės į Turkmėnistaną, kur esą žmonės visko turi, bet negali pasisakyti prieš valdžią, K.Gabšys mero valdymo stilių prilygino pastarajai valstybei.

Akmenis metė atgal

Valdančiajai daugumai priklausantis Vygantas Vareikis metė akmenį atgal į opozicijos daržą, teigdamas, kad kaip tik joje esantys tarybos nariai trukdo vykdyti priešrinkiminius pažadus.

Valdančiosios daugumos narys socialdemokratas Sigitas Dobilinskas pareiškė, kad opozicijai „pavydas bambą graužia“.

Esą tas „turkmėniškas-baškiriškas“ valdymas rinkėjams praėjusią kadenciją labai patiko, todėl valdantieji ir buvo perrinkti“.

Opozicijos lyderiui nebe pirmą kartą užkliuvo ir mero pavaduotojas liberaldemokratas Benas Šimkus.

A.Šulcas prisiminė, kad jau prieš pusmetį buvo keltas klausimas dėl vicemero neveiklumo. Tada meras paprašęs leisti savo pavaduotojui daugiau pasireikšti ir tuomet svarstyti jo veiklą. Bet esą ir po pusmečio situacija nepasikeitė.

„Nei tvarkos, nei teisingumo nepadaugėjo“, – prisiminęs liberaldemokratų priešrinkiminį šūkį ironizavo A.Šulcas.

R.Taraškevičius atsakė, kad B.Šimkus per minėtąjį pusmetį padarė pažangą, daug nuveikė sporto, švietimo labui ir toliau mokosi.

Siūlė mokytis iš kitų

Pats R.Taraškevičius taip pat negailėjo kritikos tarybos nariams ir siūlė jiems mokytis dirbti iš Vyriausybės ir kitų savivaldybių, kad ir Klaipėdos rajono.

„Vyriausybėje penkiolika klausimų spėjama išnagrinėti per 45 minutes“, – sakė meras, priminęs, kad šios kadencijos metu beveik visi tarybos posėdžiai trunka po dvi dienas, nes esą klausimai nepakankamai išdiskutuojami komitetuose.

Nepaisant emocijų ir daugiau kaip valandą trukusių skambių pasisakymų, mero ataskaitai valdančiosios daugumos valia buvo pritarta.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.