Mokytojai vėl nori protestuoti

Streikais didesnių algų išsireikalavę uostamiesčio mokytojai rengiasi dar vienai protesto akcijai. Šįkart pedagogai paskelbė kovą miesto valdžiai.

Politikai esą nesprendžia problemų ir, užuot padėję, kiršina mokyklų bendruomenę. „Mieste katastrofiškai trūksta mokytojų, pamokos nevyksta po kelis mėnesius. Valdžia neskyrė pinigų atlyginimų priedams. Tačiau mokyklų vadovai paskiria juos sau mūsų sąskaita”, – piktinosi Klaipėdos miesto švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Laima Juknienė. Vakar tarybos nariams priekaištų pažėrusi pedagogė savo pareiškimu nutildė posėdyje šurmuliavusius politikus.

Šiems teks pasukti galvas, kaip susitarti su vėl nerimstančiais mokytojais.

Valdžia kaltinama mokyklas palikusi savieigai. Pedagogus skaudina įsiviešpatavusi nelygybė, kai įstaigų vadovai sutaupytas lėšas išsidalija sau paskirdami iki 75 proc. atlygio siekiančius piniginius priedus. Mokytojams tenka skursti ir rašiklius pirkti iš savo kišenės.

Savivaldybei priekaištaujama ir dėl to, jog ši nepasirūpino, kad už streiko dienas mokytojams būtų išmokėtas 100 proc. atlyginimas. Klaipėdos rajono valdžia savo įsipareigojimus įvykdė. „Dar turime tris mėnesius. Jeigu valdžia ir toliau nenorės mūsų išgirsti, kartu su tėvais skelbsime protesto akciją”, – tikino L.Juknienė.

Kol kas ji negalėjo pasakyti, kokią protesto formą pasirinks. Tačiau rengiamasi sukilti rugsėjį.

L.Juknienę profsąjungos nariai vakar perrinko pirmininke dar vienai kadencijai.

Apie galimybę streikuoti dar kartą prieš porą mėnesių užsiminė ir „Varpo” vidurinės mokyklos direktorius Valerijus Kuzliakinas. Jis teigė, kad Seimo sprendimas pakelti algas ketvirtadaliu pradžiugino neilgam. „Tai ne Seimas, bet marazmas”, – rėžė jis.

V.Kuzliakinas prasitarė, kad mokytojai jau svarsto galimybę rugsėjį protestuoti ir dirbti tik tiek, už kiek jiems yra mokama.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma .

2 atsiliepimai į "Mokytojai vėl nori protestuoti"

  1. Dooda

    Šaunuoliai!

  2. parazitai

    nieksai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.