V.Adamkui patarta vengti skandalų

Medikai viliasi, kad dėl širdies negalavimų į ligoninę patekęs prezidentas Valdas Adamkus jau savaitgalį galės grįžti į namus.

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose prezidentas V.Adamkus greičiausiai praleis dar dvi naktis. Klinikose jis atsidūrė trečiadienio vakarą įkalbėtas savo asmeninio gydytojo Remigijaus Nargėlos, kuriam dieną pasiskundė dėl širdies veiklos sutrikimų pablogėjusia savijauta. „Prezidentas jaučiasi gerai”, – vakar tikino R.Nargėla. „Jokių rimtų ligų nėra. Sutriko prieširdžių ritmas. Taip nutikti gali bet kuriam žmogui”, – antrino Santariškių klinikų vadovas garsus kardiologas Aleksandras Laucevičius. Šalies vadovas į namus greičiausiai bus išleistas šeštadienį.

Atlikta speciali procedūra.
V.Adamkaus sveikata klinikose rūpinasi visas būrys kardiologų. Pasak A.Laucevičiaus, pirmiausia būtina atnaujinti sutrikusį širdies ritmą. „Tai padaryti pavyko nesunkiai”, – tikino klinikų vadovas. Prezidentui taip pat buvo atlikta speciali gydomoji procedūra, per kurią panaikintas aritmijos židinys.

Anot A.Laucevičiaus, bet kuriam žmogui, ypač patiriančiam jaudulį, gali sutrikti širdies ritmas. „Vyresniems tokie dalykai gali nutikti dažniau, jaunesniems – rečiau. Bet tai tikrai nėra toks sutrikimas, kuris būna įvykus infarktui”, – aiškino profesorius.

Paklaustas, ar patars intensyviai dirbančiam prezidentui sumažinti veiklos krūvį, pakeisti režimą, A.Laucevičius pašmaikštavo: „Rekomenduosime atsisakyti skandalų.”

R.Nargėla, pasiteiravus, kaip prezidentas reagavo į siūlymą važiuoti pasitikrinti, pabrėžė, kad nė vienas žmogus nenori vykti į ligoninę. „Tačiau paaiškinus, kad reikia, svarstymų nebuvo”, – sakė asmeninis šalies vadovo gydytojas. Jo teigimu, naujajame Kardiologijos skyriuje, modernioje palatoje, įkurdintas prezidentas skaito laikraščius, analizuoja iš prezidentūros gautą informaciją.

R.Nargėla paneigė kalbas, esą jau ne kartą prezidentui rekomendavo atlikti tokius tyrimus. Medikai tikino, kad V.Adamkus ir toliau galės sprotuoti.

Būklė gera

Apie savo sveikatą V.Adamkus po kasmetinio profilaktinio patikrinimo visuomenę informuoja nuo 1998 metų, kai buvo pirmą kartą išrinktas valstybės vadovu. „Prezidentas sveikas” – tokią išvadą gydytojų konsiliumas pateikdavo po visų ankstesnių patikrinimų. Šiemet patikrinimas buvo atliktas balandį. Tada R.Nargėla teigė, kad rudenį 82-ejų sulauksiantį V.Adamkų pagal jo organizmo būklę galima būtų pajauninti bent dviem dešimtmečiais.

Tačiau V.Adamkui ne pirmą kartą prireikia rimtesnės medikų globos. 2001-ųjų vasarą jam buvo atliktos net trys operacijos. Birželį tikrinant sveikatą V.Adamkaus šlapimtakyje aptiktas akmuo. Nepavykus jo įveikti medikamentais, rugpjūtį Antakalnio klinikose prezidentui buvo atlikta akmens skaldymo procedūra smūginėmis bangomis. Ji truko 15 minučių ir narkozės neprireikė.

Tą patį mėnesį šalies vadovui laparoskopu buvo pašalintas apendiksas, o liepą Santariškių klinikų akių skyriuje V.Adamkui atlikta gana sudėtinga akies tinklainės atšokimo koregavimo operacija.

Šiemet, gegužės 1-ąją, pirmajai Lietuvos porai viešint Estijos sostinėje Taline, medikų pagalbos prireikė Almai Adamkienei. Pirmoji ponia prastai pasijuto per priėmimą Dailės muziejuje. Po medikų apžiūros A.Adamkienė buvo paleista iš ligoninės ir vakare kartu su vyru grįžo į Vilnių.

Prezidento asmeninis gydytojas R.Nargėla niekada nepraleidžia progos priminti, kad V.Adamkus visą gyvenimą yra dėmesingas savo sveikatai: niekada nerūkė, fiziškai aktyvus, reguliariai mankštinasi, sportuoja – važinėjasi dviračiu, plaukioja baseine, žaidžia lauko tenisą. Prezidento mityba subalansuota, sveika, ne per gausi, jis beveik nevartoja gyvulinių riebalų, saldumynų, didelę dalį meniu sudaro daržovės, vaisiai, uogos. Kita vertus, pasak R.Nargėlos, gerą prezidento sveikatą lemia ir palankus paveldimumas – V.Adamkaus giminėje nemažai ilgaamžių.

Viešumo vengia

Kiti itin svarbūs valstybės asmenys geru prezidento pavyzdžiu neseka ir visuomenę apie savo sveikatos būklę informuoja tik prispirti akivaizdžių faktų.

2006-ųjų žiemą žiniasklaidai pranešus, kad tuometinis premjeras Algirdas Brazauskas slapta važinėja į radioterapijos procedūras Onkologijos institute Santariškėse, pasklido kalbos apie jo sunkią ligą. Kovą A.Brazauskas vis dėlto ryžosi tarti žodį visuomenei. „Suprantu, kad apie mano sveikatos būklę visuomenė turi žinoti. Tačiau, kaip ir kiekvienas žmogus, norėčiau turėti nors kiek privatumo, ypač tada, kai kalbama apie tokius jautrius dalykus kaip sveikata. Todėl prašau gerbti mano privatumą”, – pranešime spaudai teigė A.Brazauskas. Kartu pripažino, kad jį buvo užklupusi klastinga „vyriška liga”, medikai įtarė prostatos susirgimą. Tačiau jau pavasarį A.Brazauskas tikino esąs visiškai sveikas, o Onkologijos institute jam buvo atlikti tik papildomi tyrimai.

2005-ųjų rudenį Santariškėse buvusiam premjerui slapta buvo atlikta ausies ataugų operacija.

Apie savo sveikatos būklę visuomenės taip pat niekada nėra informavę Seimo vadovai bei kiti premjerai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.