L.Hamiltonas susigrąžino lyderio poziciją

Monte Karlo gatvėmis besidriekiančioje trasoje iškritęs lietus įnešė intrigos į šeštojo „Formulės 1” etapo lenktynes.

Dramatiškas Monako GP lenktynes – šeštąjį šių metų „Formulės-1” čempionato etapą – laimėjo „McLaren” komandos narys Lewisas Hamiltonas. Antras finišo liniją kirto „BMW Sauber” pilotas Robertas Kubica, trečias – „Ferrari” lenktynininkas Felipe Massa.

Ketvirtąją vietą ir penkis svarbius taškus pelnė „Red Bull” ekipos pilotas Markas Webberis, įkandin savęs palikdamas pirmą kartą šiais metais tarp geriausiųjų aštuoneto finišavusį „Toro Rosso” lenktynininką Sebastianą Vettelį.

Pirmus taškus šiemet pelnė ir šeštąją vietą užėmė „Hondos” atstovas Rubensas Barrichello, labiausiai patyręs lenktynininkas „Formulės-1” rikiuotėje. Septintas finišavęs „Williams” pilotas Kazuki Nakajima dar kartą papildė turimų taškų kraitį.

Aštuntąją vietą užėmė ir tašką gavo kitas „McLaren” pilotas Heikki Kovalainenas, į šią lentelės poziciją pakilęs iš pačios pabaigos. Jis pačioje lenktynių pabaigoje sugebėjo atitolti nuo itin nesėkmingai pasirodžiusio „Ferrari” lenktynininko Kimi Raikkoneno.

Iškovojęs pergalę Monake, L.Hamiltonas susigrąžino „Formulės-1” čempionato lyderio poziciją. Britas dabar turi 38 taškus, o iki šiol pirmavęs K.Raikkonenas – 35. Trečiąją vietą užimantis F.Massa yra surinkęs 34 taškus. Nedaug atsilieka ir R.Kubica – jis yra ketvirtas ir turi surinkęs 32 taškus.

Konstruktorių taurės įskaitoje lydere ir toliau lieka „Ferrari” komanda, surinkusi 69 taškus. „McLaren” ir „BMW Sauber” jų turi po 52, tačiau dėl šiais metais jau pelnytų dviejų pergalių britai aplenkė savo varžovus.

Kitos „Formulės-1” čempionato lenktynės rengiamos birželio 8 dieną. Jos vyks Monrealyje (Kanada).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , .