Čempionai galvoja tik apie poilsį

Nors Rusijos superlygą laimėjusiems Maskvos CSKA krepšininkams nepavyko išgerti šampano iš jiems įteiktos taurės, Eurolygos čempionai džiaugėsi sėkmingu sezonu.

Penkioliktą kartą per klubo istoriją ir šeštą kartą iš eilės Rusijos vyrų krepšinio superlygos A diviziono čempionatą laimėjo šį mėnesį Eurolygos taurę iškovoję Maskvos CSKA krepšininkai su Ramūnu Šiškausku.

Gėrė iš Eurolygos taurės.
Per trečiąsias finalo rungtynes CSKA svečiuose 88:78 nugalėjo Kęstučio Kemzūros treniruojamą Maskvos srities „Chimki“ klubą ir laimėjo seriją 3:0.

Po rungtynių CSKA žaidėjai kaip vaikai džiaugėsi penkioliktuoju Rusijos čempionų titulu. Theodorosas Papaloukas paėmė į rankas prancūziško šampano butelį ir laukė tinkamo momento. Treneris Ettore Messina su sūneliu Filippo ir žmona Laura mielai pozavo fotografams. Netrukus linksmybės persikėlė į drabužinę. Tačiau komandai nepavyko tradiciškai paragauti šampano iš laimėtos taurės – Rusijos krepšinio federacijos vadovai įteikė taurę su pritvirtintu dangčiu. Net po ranka atsidūrusiais medicininiais pincetais nepavyko jo atplėšti. Išgelbėjo A.Savrasenka, į Chimkus atsivežęs… Eurolygos taurę.

Atostogos būtinos

„Laimėjome ir Rusijos čempionatą, ir Eurolygą. Šis sezonas mums buvo labai geras, – po rungtynių džiaugėsi 12 taškų per paskutines

rungtynes pelnęs R.Šiškauskas. – Norėjau kuo greičiau baigti finalo seriją ir važiuoti ilsėtis. Sezonas buvo sunkus, todėl atostogos būtinos. Paskui vyksiu į rinktinę.“

Paklaustas, kodėl ant kaklo nėra medalio, Ramūnas nusijuokė: „Nėra medalio, nes niekas jų mums ir nedavė.“

E.Messina laimingas
CSKA, laimėjęs penkioliktą kartą Rusijoje, pagerino komandinių sporto šakų rekordą pagal titulų skaičių per nacionalinius čempionatus. Iki šiol rekordas priklausė moterų tinklinio komandai „Uraločka“ (14 titulų).

„Didžiuojuosi pergale, – džiūgavo CSKA strategas E.Messina. – Žaisti Rusijos čempionato atkrintamosiose varžybose po laimėto Eurolygos titulo labai sunku. Tačiau komanda pademonstravo nuostabias moralines savybes. Turbūt niekas nesitikėjo, kad finale pasieksime tris pergales iš eilės. Mumis galima didžiuotis.“

Komanda – kaip geras vynas

Šiais metais Rusijos krepšinio taurę iškovojo K.Kemzūros auklėtiniai ir po metų pertraukos antrą kartą klubo istorijoje pasipuošė šalies pirmenybių sidabro medaliais.

„Gaila, kad finale nė karto nepavyko laimėti, – oficialiai klubo svetainei pasibaigusį sezoną apibendrino K.Kemzūra. – Kovojome iki pabaigos, tačiau varžovas buvo daugiau nei rimtas – Eurolygos čempionas. Šiaip ar taip, šansų turėjome. Komanda – kaip geras vynas – susilipdo per kelerius metus. Aš, kaip ir mūsų žaidėjai – maksimalistas. Visada nusiteikiame pergalei. Sezonas buvo neblogas. Dalyvavome trijuose turnyruose ir vieną jų laimėjome. Ir Rusijos čempionate atrodėme gerai. Per visą sezoną turėjome problemų, iš jų svarbiausios – pagrindinių žaidėjų traumos. Tačiau susitvarkėme. Tai patvirtina pilnutėlės mūsų salės tribūnos.“

Kaip jau rašėme, bronzos medalius iškovojo Maskvos „Dinamo“ su Robertu Javtoku, mažajame finale 3:1 nugalėjusi Permės „Ural-Great“ komandą.

„Montepaschi“ gins titulą

CSKA pėdomis bandys sekti ir Italijos klubas Sienos „Montepaschi“, kurioje rungtyniauja dar du Lietuvos rinktinės žaidėjai Rimantas Kaukėnas ir Kšyštofas Lavrinovičius. Italijos čempionų titulą ginantys Sienos krepšininkai per trečiąsias pusfinalio rungtynes namie 99:76 šventė pergalę prieš Milano „Armani Jeans“ ir, laimėję seriją 3:0, antrus metus iš eilės pateko į finalą. Rezultatyviausias tarp nugalėtojų K.Lavrinovičius pelnė 22 taškus ir 8 kartus atkovojo kamuolį, R.Kaukėnas pridėjo 10 taškų, o Milano klube žaidžiantis Mindaugas Katelynas surinko 14 taškų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.