Dėstytojai prakalbo apie streiką

Sekdami mokytojų pavyzdžiu į kovą pakilo ir aukštųjų mokyklų pedagogai. Klaipėdiečiai pirmieji vakar ryžosi garsiai pareikalauti didesnių algų ir jaukių kabinetų.

Tačiau klausytis dėstytojų dejonių nepanoro nei Seimo nariai, nei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai.

„Akademinė bendruomenė – prieš baudžiavą aukštajame moksle!” – tokiu šūkiu pavadinta protesto akcija, kurią surengė Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas ir Klaipėdos universiteto darbuotojų profesinė sąjunga.

„Blogiau jau negali būti. Esame priversti dirbti nežmonišku krūviu, kad galėtume išgyventi.

Darbo sąlygos baisios. Per paskaitas sėdime su paltais, o aplink tarakonai bėgioja. Baudžiava, kitaip nepavadinsi”, – piktinosi susivienijimo pirmininkė, Jūrų technikos fakulteto docentė Asta Lapinskienė.

Šiemet kovą dėstytojai kreipėsi į Seimą, Vyriausybę ir Prezidentą, prašydami skirti daugiau pinigų ir spręsti įsisenėjusias problemas. Tačiau esą formalūs atsakymai tik padėję įsitikinti, jog naudos galima pasiekti tik streikais.

Aukštųjų mokyklų pedagogų kantrybę išsekino balandžio 19 dienos Vyriausybės sprendimas perskirstyti universitetams skirtas lėšas. Iš numatytų 70 mln. litų liko mažiau nei pusė. Likusieji skirti mokytojų atlyginimams didinti.

Žemiausios kategorijos dėstytojas Klaipėdos universitete už 800 akademinių valandų krūvį gauna apie 1200 litų algos.

„Dėstytojų pas mus netrūksta, nes dirbame kaip baudžiauninkai. Mūsų vaikų vaikai už mokslą nemokės, tačiau nebebus universitetų”, – įsitikinęs Kūno kultūros akademijos docentas Aurelijus Zuoza.

Vakar konferencijų salėje protestuotojų kalbų klausėsi pusšimtis profsąjungos atstovų. Nepasirodė kviesti Seimo nariai, nebuvo ir ministerijos valdininkų. Šie nerado laiko ir pokalbiui su žurnalistais telefonu.

A.Lapinskienė stebėjosi, kad pedagogai bijo stoti į jų teises ginančią sąjungą. Iš daugiau kaip 1300 universiteto darbuotojų profsąjungos nariai yra 100. Tačiau jie sieks, kad per mėnesį netektų dirbti daugiau kaip 600 valandų.

Ketinama reikalauti ir neterminuotų darbo sutarčių, nes dabartinės riboja teisę naudotis valstybės teikiamomis socialinėmis garantijomis.

Trečiadienį panašią protesto akciją surengs Kauno technologijos universiteto, birželio pradžioje – Kūno kultūros akademijos, Šiaulių universiteto bei Vytauto Didžiojo universiteto darbuotojai.

Nesulaukę valdžios atsako dėstytojai žada kreiptis į tarptautines profesinių sąjungų organizacijas, ES institucijas, rengti piketus prie Seimo ir Vyriausybės bei visuotinę protesto akciją rugsėjo 1 dieną.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas.

1 atsiliepimas į "Dėstytojai prakalbo apie streiką"

  1. tulas

    cia lietuva, cia asaromis lyja… 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.