Kaune – požeminė perėja žirgams

Kaune, ties Marvele statomoje magistralėje „Via Baltica“ nuspręsta iškasti žirgams skirtą požeminę perėją.
Perėja bus 2,5 metrų aukščio ir 4 metrų pločio. Kaina – apie 700 tūkst. litų, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Laikinoji sostinė“.

Marvelėje pradėtas statyti transporto žiedas buvo atitvėręs netoli esantį Marvos žirgyną nuo pagrindinio hipodromo, kuris yra prie Nemuno. Norint nujoti į treniruočių vietą, tekdavo rizikuoti sveikata ir net gyvybe, nes raiteliams kelią pastoja kelios transporto žiedo juostos. Todėl nuspręsta transporto žiedo projektą taisyti.

„Jau gavome Lietuvos automobilių kelių direkcijos patvirtinimą, kad bus iškasta požeminė perėja“, – „Laikinajai sostinei“ sakė Marvos žirgyną nuomojančios bendrovės „A projektai“ vadovas Algimantas Stankevičius.

Kai specialistai rengė transporto mazgo projektą, Marvos žirgynas buvo įtrauktas į privatizuojamų objektų sąrašą, todėl atsižvelgti į jo reikmes projektuotojai neturėjo pagrindo. Patvirtinus projektą paaiškėjo, kad Marvos žirgyną nuspręsta išbraukti iš privatizavimo sąrašo ir vėl pradėti jame treniruotes ir varžybas.

„Transporto žiedo statybos darbai jau buvo prasidėję, todėl teko labai skubiai taisyti projektą. Manau, kad perėją pavyks pastatyti. Ji labai reikalinga: jodinėti žirgais daugiausia treniruojasi vaikai. Nepastačius požeminės perėjos, patekti prie Nemuno jiems būtų labai pavojinga“, – sakė LAKD generalinio direktoriaus pavaduotojas Algimantas Janušauskas.

Derinant projekto pakeitimus, daug nuveikė ir Kauno miesto savivaldybės administracija, kuri rėmė A.Stankevičiaus iniciatyvą padaryti transporto žiedą saugesnį.

Transporto žiedą planuojama baigti iki ateinančio lapkričio. A.Janušauskas teigė, kad požeminės perėjos įrengimas tikrai nesutrukdys dirbti pagal grafiką.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.