Popiežius kalba apie pareigą atversti kitatikius į tikėjimą

Katalikų Bažnyčia turi neatimamą teisę ir pareigą atversti bet kokį žmogų į krikščionybę, šeštadienį sakė popiežius Benediktas XVI.
Žmonijos evangelizavimas yra neatidėliotina ir būtina Bažnyčios misija, sakė popiežius Popiežiškosios misijų kongregacijos aukščiausiosios tarybos nariams.

Ši Vatikano dikasterija skatina katalikišką misionierišką veiklą, taip įgyvendinama siuntimą evangelizuoti tautas ligi pat pasaulio pakraščių.

Raginimas „eiti ir padaryti mano mokiniais visų tautų žmones“, kuris Evangelijose priskiriamas Jėzui Kristui, tebėra „privalomas mandatas visai Bažnyčiai ir kiekvienam, kuris tiki Kristumi“, audiencijos metu sakė pontifikas.

„Šis apaštalinis įsipareigojimas yra ir pareiga, ir neatimama teisė, pati religinės laisvės raiška su savo moraline, socialine ir politine dimensijomis“, – sakė jis.

Kaip ir jo pirmtakai, popiežius Benediktas XVI nori skatinti katalikų, kurių daugelis gyvena religinio pliuralizmo ir kitų religijų prozelitizmo pasaulyje, misionierišką užsidegimą.

Šie popiežiaus žodžiai taip pat buvo skirti tikintiesiems tose šalyse, kur religinę veiklą griežtai kontroliuoja valstybė arba ji gali būti praktikuojama tik privačiame gyvenime.

Gruodį Vatikanas paskelbė Doktrininė notą dėl kai kurių evangelizavimo aspektų, kurioje dar kartą patvirtino, kad kiekvieno pakrikštytojo pareiga yra skelbti Gerąją Naujieną ir siekti atversti nekatalikus, įskaitant kitų krikščioniškų bendruomenių narius, vengiant pernelyg didelio spaudimo jų atžvilgiu.

Šioje Tikėjimo mokymo kongregacijos parengtoje notoje akcentuojamas pagarbos ir bendradarbiavimo dvasios būtinybė dialoge su kitais krikščionimis ir atmetami ankstesni kaltinimai prozelitizmu, kuriuos metė Rusijos Ortodoksų Bažnyčia.

Ortodoksų Bažnyčios ir Vatikano santykiai buvo sunkūs, ir Maskvos patriarchatas po Sovietų Sąjungos žlugimo kaltino Vatikaną prozelitizmu tradiciškai ortodoksiškose teritorijose.

Įtampą 2002 metais padidino tai, kad Vatikanas Rusijoje įkūrė keturias nuolatines vyskupijas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.